[GX] Problemy z obrotami, szaleje na wolnych obrotach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

obywatel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: internet

[GX] Problemy z obrotami, szaleje na wolnych obrotach

Post autor: obywatel » sob paź 21, 2006 08:47

Witam serdecznie użytkowników tego forum:)
Od nie dawna posiadam golfa MK2 z silnikiem GX 1,8 z 1987 roku i mam z nim problem, otóż czasem autko ma problem odpalić a nawet jak już odpali to gaśnie obroty na wolnym biegu szaleja od 500 do 1100 obr przy bardzo niskich obrotach potrafi mrugać kontrolka ładowania. Problem spadających obrotów występuje caly czas np gdy na światłach stoje to skaczą. Natomiast od czasu do czasu autko ma problem z odpaleniem oraz z jazdą gdyż auto szarpie podczas jazdy nie wchodzi na obroty szarpie nim. Dzieje się tak w róznych okolicznościach czy jest zimny czy ciepły w dzień w nocy nie ma to znaczenia. Filtr paliwa wymieniony nie dawno. Do tego mam problem z radiem otóż gdy je włącze podświetla mi się deska rozdzielcza oraz lampki oświetlające tablice rejestracyjną. Proszę o podpowiedz co może być tego przyczyną słyszałem o silniku krokowym ale niewiem czy w moim modelu on występuje z tego co wiem mam wtrysk KE Jetronic ( dane katalogowe..) piszą tam ze mam sonde lambda i sterowanie biegiem jałowym elektroniczne ale raczej wątpie żeby tak było umnie. Jako informacje podam że ładowanie akumulatora nie jest za rewelacyjne bo mierzyłem napiecie i jest w granicy 13.1 13.3 V chyba powinno być wieksze
Pozdrawiam i prosze o pomoc :bajer:
Ostatnio zmieniony pn sty 29, 2007 00:18 przez obywatel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Post autor: maxgt » sob paź 21, 2006 20:33

filtr powietrza? sprawdzałeś?? sprawdz prze4wody, może np. od wysokiego napięcia, świece, kopóła z palcem ?? od tego chyba bym zaczoł sprawdzać



obywatel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: internet

Obroty szaleją

Post autor: obywatel » ndz paź 22, 2006 11:22

maxgt pisze:filtr powietrza? sprawdzałeś?? sprawdz prze4wody, może np. od wysokiego napięcia, świece, kopóła z palcem ?? od tego chyba bym zaczoł sprawdzać
Filtr jest ok nie jest moze rewelacyjny ale spokojnie moze jeszce byc swiece też dobre jak mam sprawdzic palec od kopułki bo nieiwem. Mam jeszce pytanie słyszałem ze może też byc problem z czujnikiem temperatury nie bardzo jestem przekonany czy to co mierzyłem to jest to ( umieszczony toż obok głowicy tam gdzie przewody od nagrzewnicy ma 2 piny) i rezystancja jegoo była badzo mała rzedu kilkudziesieciu ohm a z tego co czytałem powinna byc kilka Kohm na zimnym silniku prosze mi powiedizec dokładniej gdzie znajde ten czujnik temperatury.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Post autor: maxgt » ndz paź 22, 2006 22:05

sciagnij kopółke i sprawdz czy nie jest zbyt "przepalowna" czy blaszki te miedzine są ok czy już nie, a co do czujnika temp. na to bym nie stawiał



obywatel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: internet

Post autor: obywatel » pn paź 23, 2006 12:01

maxgt pisze:sciagnij kopółke i sprawdz czy nie jest zbyt "przepalowna" czy blaszki te miedzine są ok czy już nie, a co do czujnika temp. na to bym nie stawiał
Sprawdziłem palec ok cala kopułka jest ok i kable tez co jeszcze mozna sprawdzic ??
Prosze o pomoc dzis autko jedize ok ale na swiatłach ddalej spadają mu obroty

[ Dodano: 23 Paź 2006 15:07 ]
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc bo już sam nie wiem co mam robic :crazy:



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt paź 24, 2006 14:15

Czesc, tez mam GX-a sprawdz dokladnie zawor dodatkowego powietrza , znajduje sie on przy kolektorze ssasym po prawej stronie idzie do niego waz od przepustnicy , najlepiej go wyciagnac i wyplukac benzyna, on moze robic problemy i obroty tez maga swirowac, sprawdz tez czy sonda jest sprawna od niej tez duzo zalezy , mi skalaly obroty od 0-1500 i okazala sie walnieta, dobrze jest tez wyczyscic przepustnice oraz luftwage pod rodzielaczem paliwa tylko tam ostroznie zeby niczego nie przegiac.
Zrob tez tak jak koledzy pisza bo przyczyn moze byc wiele.
Pozdrawiam


Zyj kolorowo :)

obywatel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: internet

Post autor: obywatel » wt paź 24, 2006 15:21

rzodkiew pisze:Czesc, tez mam GX-a sprawdz dokladnie zawor dodatkowego powietrza , znajduje sie on przy kolektorze ssasym po prawej stronie idzie do niego waz od przepustnicy , najlepiej go wyciagnac i wyplukac benzyna, on moze robic problemy i obroty tez maga swirowac, sprawdz tez czy sonda jest sprawna od niej tez duzo zalezy , mi skalaly obroty od 0-1500 i okazala sie walnieta, dobrze jest tez wyczyscic przepustnice oraz luftwage pod rodzielaczem paliwa tylko tam ostroznie zeby niczego nie przegiac.
Zrob tez tak jak koledzy pisza bo przyczyn moze byc wiele.
Pozdrawiam
Super wreście jakiś GX-owiec :grin: co do sondy chodzi ci o Lambde a mozesz mi powiedzieć gdzie ją znajde i jak ją sprawdzić mogę. Czy odnośnie tego zaworu znajde jego lokalizację w książce serwisowej??
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt paź 24, 2006 17:01

sonde masz na kolektorze wydechowym widac ja jak popatrzysz do tylu silnika, powinno cos byc w ksiazce na temat tego zaworu , wieczorem jak cos to podesle ci kilka fotek ulatwi ci to lokalizacje.


Zyj kolorowo :)

obywatel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: internet

Post autor: obywatel » wt paź 24, 2006 19:16

rzodkiew pisze:sonde masz na kolektorze wydechowym widac ja jak popatrzysz do tylu silnika, powinno cos byc w ksiazce na temat tego zaworu , wieczorem jak cos to podesle ci kilka fotek ulatwi ci to lokalizacje.
Dzieki serdeczne jak możesz to chetnie skorzystam z fotek, jeszcze jakbyś powiedział mi jak sprawidzć czy sonda jest dobra czy nie, bo ja niewiedziałem wogule ze umnie jest sonda :grin:



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt paź 24, 2006 23:41

Niestety cos nie moge wrzucic , napisz mi maila to przesle fotke i pare innych materialow .
Pozdrawiam


Zyj kolorowo :)

obywatel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: internet

Post autor: obywatel » śr paź 25, 2006 00:21

rzodkiew pisze:Niestety cos nie moge wrzucic , napisz mi maila to przesle fotke i pare innych materialow .
Pozdrawiam
Właśnie wysłałem meila jak bedziesz mógł przeslij coś Jeszcze pytanie odnośnie tego zaworu dodatkowego powietrza to mam sciagnać wtyczke i go wykrecic??
Z góry dzieki
Pozdrawiam



yolevy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 25, 2006 13:46
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

problemy z obrotami

Post autor: yolevy » śr paź 25, 2006 14:36

czesc

sory, ja nikomu nie pomoge sam mam problem, podobny jak kolega tylko ze rano jak silnik jest zimny nie ma zadnych problemow, dopiero jak troche pojezdze to na swiatlach mi gasnie silnik:-(
jak zatrzymam auto przez ok 15sek jest ok a potem strzalka z obrotow skacze i silnik gasnie, odpalam ponownie i jade dalej, co to moze byc?

mam golfa III 1,4 1994r
od 2 tygodni :-)



obywatel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: internet

spadajace obroty

Post autor: obywatel » śr paź 25, 2006 15:10

Sprawdiłem czujnik temperatury jesli to jest ten czujnik w moim golfie II GX jest on umieszczony na tym rozgałęźniku gdzie jedna rura idze do nagrewinicy a druga chyba do pompy to jest tam taki większy wyłącznik termiczny a obok jest taki mały czujnik na jeden pin (drugi to masa) zmierzyłem mu rezustancje na zimnym silniku pomiar wskazal 1,3 KOhm a na ciepłym około 160 Ohm prosze mnie poprawić jesli sie myle ze to nie ejst czujnik temp i prosze o diagnoze czy to dobry pomiar. Próbowałem rówież zewrzeć od tego czujnika przewód z masą bo tak pisze w książce serwisowej zeby zobaczyć czy wskaźnik się wychyli ale on wogóle nie zareagował prosze o komentarz co wiecej moge sprawdzić.
Pozdrawiam



wizart_net
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 05, 2006 13:30
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wizart_net » ndz sty 28, 2007 23:53

Witam,
Czy problem został rozwiązany i jak? U mnie w MKII GX z 1986, pojawił się nagle problem z odpaleniem. Najpierw poprzedniego dnia podczas jazdy z prędkością ok. 70 km/h silnik nagle zgasł i się uruchomił. Potem spokój. To był pierwszy dzień mrozu. Nastepnego dnia odpaliłem, wyjechałem za bramę i po 10 min zgasł. Przy prróbie odpalenia załapuje na parę sekund i gaśnie. Raz załapał i pracował ze 4 minuty choć nie równo (jakby nie na wszystkich cylindrach) dopóki trzymałem delikatnie nogę na gazie. Spróbowałem ruszyć i zgasł. Od tej pory załapuje tylko na parę sekund i gaśnie. Z prtzepustnicą zawsze był problem bo na wolnych obrotach nierówno pracował, ale pracował. Prowizorycznie przeczyściłem WD-40. Sprawdziłem kopułkę i nie jest nic pęknięte ani w złym stanie. Świece wymienione w lecie. Katalizatora dawno nie ma, a sonda lambda zawsze sygnalizowała problem lampką, ale nie miało to wpływu przez wiele lat.
Może to kondensator przy kopółce, albo filtr paliwa. Pompę paliwa słychać z tyłu jak pracuje. Od czego zacząć. To chyba jakaś nagła przyczyna...
Jak sprawdzić w prosty sposób czy paliwo dochodzi lub czy jest iskara na wszystkich świecach?
Pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 262 gości