Cieknący szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Cieknący szyberdach

Post autor: marnon » wt paź 24, 2006 15:33

witam!
jestem nowicjuszem, niedawno kupiłem Golfa III 96rok, z elektrycznym szyberdachem który nie działa nie wiem czemu, ale dziś pierwszy dzień deszczowy i specjalnie zbadałem czy cieknie i faktycznie uszczelka była mokra:( czy można temu jakoś zaradzić? jak i czym uszczelnić? widać na podsufitce że ten samochód miał właśnie wcześniej przeciek z szyberdachu bo są zacieki, pewnie jak stał w niemczech... proszę o pomoc!
Ostatnio zmieniony śr sie 15, 2007 19:45 przez marnon, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt paź 24, 2006 15:35

musisz wszystko rozebrac i zobaczyc. roboty na cały dzien dla dwóch osób. porada: http://vw2.info/vwforum/szyber/


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt paź 24, 2006 15:45

przecieka bo zapchały sie kanaliki odprowadzajace wode wystarczy ze samochód stał pod drzewem i igliwia naleciało. uszczelke jak jest podparciała to trzeba ja przesmarować pare razy wazeliną techniczna. zapobiegnie to dalszemu parcieniu uszczelki i ni bedzie sie do srodka woda lała. musisz otworzysz haber i drutem najlepiej poł miekkim przepchnać brudy zebrane w kanalikach



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt paź 24, 2006 15:52

nie saądze, jakby przewód był sparciały to lałoby sie pod deską a nie na podsufitce.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » wt paź 24, 2006 16:11

dzięki, nie leci ciurkiem tylko mokra jest uszczelka od wewnątrz, jak zmieniałem opony to mechanik mi mówił że zewnętrzna uszczelka jest już trochę popękana... wogóle to auto jest dziwne bo ma szyber i klime a przeważnie nie było szyberdachu jak auto miało klime i tak się zastanawiam żeby wogóle go nie ruszać tzn nie naprawiać ale musiałbym lepiej go uszczelnić..



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt paź 24, 2006 22:52

Uszczelka zawsze bedzie wilgotna, bo to nie jest uszczelka, ktora ma nie przepuszczac w ogole wody :bajer: Po to sa wlasnie kanaly ktore odprowadzaja wode. Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale uczelka od nowosci jest pokryta takim jakby meszkem i przez niego przepuszcza wode. Z biegiem lat ten meszek sie sciera i zostaje sama guma.
Jesli wszystko jest ok, to mozna wiadrami wode lac i nie ma prawa przeciekac...



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » wt paź 24, 2006 23:01

pamietaj aby to robić w 2 osoby bo podsófitka bardzo łatwo peka !!!


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Jarecki26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 05, 2006 09:54
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Jarecki26 » śr paź 25, 2006 10:58

jeśli chodzi o szyber w MK3 to do niedawna też byłem świerzy ale teraz wiem już chyba wszystko. to że nie działa to standard. walnięte prowadnice - wada fabryczna. woda przedostaje sie do srodka bo jak ktoś napisał ma tak być. ten meszek nie ma za zadanie zatrzymać całej wody. od tego są kanaliki i rynienki które mają ją odprowadzić.

demontaż szyberdachu znajdziesz na forum z dokładnymi zdjęciami i instrukcją jak to zrobić. jeśli jesteś świerzy to faktycznie może postaraj się przepchnąć te kanały i już, tym bardziej że to robota na cały dzień a idzie zima a nie lato.

koszty naprawy są bardzo różne. jak byłem u jednego mechaniora to krzyknął mi 750 zeta. ktoś na innym wątku pisał że kupił w ASO prowadnice za 350 zeta i sam robił. ktoś też pisał że można pospawać. wybór należy do ciebie :)P



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » śr paź 25, 2006 18:29

hej ,dzięki dzięki!! dziś troszkę zgłębiłem to niby cudo i ... raz znalazłem że mam taki klucz który służy mi za korbke więc otwarłem szyber i oblokałem co i jak, wydaje się że prowadnice i cały ten system jest ok, bo kręcąc korbką normalnie się otwierał więc pewnie gdzieś w silniczku lub jakimś bezpieczniku jest coś walnięte że nie działa, co do samej uszczelki i kanalików, te drugie wydają się ok żadnego syfu nie znalazłem więc odprowadzać powinna wode tak jak trzeba , co do tej uszczelki z niby meszku to fakt trochę go tam jeszcze jest ale trochę jest już wytarte, no i teraz jestem " :helm: debeściak" bo ta uszczelka była wilgotna nad kanałem odprowadzającym wode więc stwierdzając z ojcem że faktycznie nie ma szans żeby woda zatrzymała się przez ten niby meszek to tak musi być! alleluja , dzięki za oświecenie!! mam nadzieje że jeszcze sporo się naucze na tym forum. kwestia dwa jak może dojść do zalania podsufitówki? pozdro i dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
Łuki MK III
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 21:48
Lokalizacja: sVWarzędz
Kontakt:

Post autor: Łuki MK III » śr paź 25, 2006 19:12

inek01 pisze:Uszczelka zawsze bedzie wilgotna, bo to nie jest uszczelka, ktora ma nie przepuszczac w ogole wody Po to sa wlasnie kanaly ktore odprowadzaja wode. Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale uczelka od nowosci jest pokryta takim jakby meszkem i przez niego przepuszcza wode. Z biegiem lat ten meszek sie sciera i zostaje sama guma.
Jesli wszystko jest ok, to mozna wiadrami wode lac i nie ma prawa przeciekac...
Zgadzam się z wypowiedzią kolegi uszczelka zawsze jest wilgotna w moim mk III 96r meszek na uszczelce jeszcze się nie starł więc jest oki :)


[b]GOLF MK III MYSTICBLUE ;)[/b]
[img]http://images22.fotosik.pl/28/25e69ad77c80318d.jpg[/img]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr paź 25, 2006 20:06

marnon pisze:co do samej uszczelki i kanalików, te drugie wydają się ok żadnego syfu nie znalazłem więc odprowadzać powinna wode tak jak trzeba
Syf moze byc gdzies dalej w kanalach. Tu masz instrukcje czyszczenia tego:
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
somsiad3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 18:21
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: somsiad3 » śr paź 25, 2006 20:12

u mnie cieknie delikatnie bo uszczelka (ta z meszkiem) odkleiła się od szyby i pod nią woda płynie i pod tą metalową ramkę pod spodem i nie do rynienek trafia tylko na zasłonę i na głowę popatrz u siebie ja jak docisne to ustrojstwo po deszczu to się wyciska woda własnie pod szybą szybra - pozdrawiam
p.s. też się dowiedziałem na tym forum wszystkiego o szyberku w golfie ;)


somsiad- już szczęśliwy ojciec!!!

Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » śr paź 25, 2006 21:24

inek01 pisze:
marnon pisze:co do samej uszczelki i kanalików, te drugie wydają się ok żadnego syfu nie znalazłem więc odprowadzać powinna wode tak jak trzeba
Syf moze byc gdzies dalej w kanalach. Tu masz instrukcje czyszczenia tego:
[url=http://img276.imageshack.us/img276/2946 ... jg8.th.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://img276.imageshack.us/img276/7033 ... wj7.th.jpg]Obrazek[/URL]

inek01 a możesz mi jaśniej powiedzieć gdzie jest ta końcówka co leci na tył samochodu? bo za bardzo nie wiem gdzie to może być gdzieś pod zderzakiem? jutro zrobie test czy spływa mi woda tymi kanalikami, dzięki



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr paź 25, 2006 22:55

marnon pisze:za bardzo nie wiem gdzie to może być gdzieś pod zderzakiem?
Dokladnie tak, pod zderzakiem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości