[Jetta II] Jak podlaczyc ekonomizer

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misha-gsm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob maja 06, 2006 11:32
Lokalizacja: Łorsow
Kontakt:

[Jetta II] Jak podlaczyc ekonomizer

Post autor: misha-gsm » pn paź 23, 2006 20:24

Witam mam klopot poniewasz nie dziala mi ekopnomizer mam zegaty z obrotomierzem pod obrotomierzem mam wskaznik paliwa i temperatury a tam gdzie przewarznie jest temperatura mam ekonomizer na dole jest zegarek ma ktos jakis schemat jak to podlaczyc i gdzie kupilem samochud mies temu i od poczatku nie dzialalo jak juz jest to chcial bym to naprawic niech sobie dziala a jesli ktos wie jeszcze gdzie podlaczyc czujnik cisnienia oleju z góry dziekuje pozdrawiam



Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWred » pn paź 23, 2006 22:27

Jeżeli można to się dołącze do pytanka ponieważ też mam takie kombinowałem z tym ekonomizerem i nic jak nie chodził tak nie chodzi nie wiem jakie dokładniej ma kolega misha-gsm, ale ja mam takie moto meter

Obrazek



KUBA-M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 21:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: KUBA-M » pn paź 23, 2006 23:27

czy mozna tez załozyć do III ? zakładał ktoś moze czy były modele które to miały w standardzie?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt paź 24, 2006 06:08

VWred, to są zegary z MFA. Do tego aby wskazywały spalanie musi być wężyk podciśnienia. Z tyłu jest puszeczka, a drugi koniec do kolektora sącego - też powinno być wyprowadzenie ( może być na przewodzie do serwa)
misha-gsm pisze: jesli ktos wie jeszcze gdzie podlaczyc czujnik cisnienia oleju z góry dziekuje pozdrawiam
czujnik ciśnienia powinien być wkręcony w okolicy filtra oleju. Jeśli ten licznik jest oryginalny i też masz MFA to instalacja też być powinna ( czujnik zresztą też)



Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWred » wt paź 24, 2006 08:51

bodzio_j, Ja już je podłączyłem i MFA mi działa ale ten ekonomizer co jest na górze nad wyśfietlaczem MFA to on mi nie działa ciekaw jestem czemu nie wiem czy on też chodzi na ten wężyk podciśnieniowy czy nie??



Awatar użytkownika
misha-gsm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob maja 06, 2006 11:32
Lokalizacja: Łorsow
Kontakt:

Post autor: misha-gsm » wt paź 24, 2006 21:44

Witam ja mam prawie identycne tylko te moje to ie sa mfa moje sa zwykle z zegarkiem

[ Dodano: 25 Paź 2006 10:39 ]
Nie posiada ktoś może jakiejś instrukcji albo schematu powinno tam być to jak to ma być podłączone

[ Dodano: 01 Lis 2006 16:02 ]
Witam ponownie a z tym czjnikiem cisnienia nikt nie kabinowal??? mam te opisy vdo i mam teraz klopot z temperatura wody i oleju dlugalem w instalacji i cos sie pokitralo to znaczy ja cos popier... pozdrawiam

[ Dodano: 01 Lis 2006 16:06 ]
Witam ponownie a z tym czjnikiem cisnienia nikt nie kabinowal??? mam te opisy vdo i mam teraz klopot z temperatura wody i oleju dlugalem w instalacji i cos sie pokitralo to znaczy ja cos popier... pozdrawiam

[ Dodano: 01 Lis 2006 16:07 ]
Witam ponownie a z tym czjnikiem cisnienia nikt nie kabinowal??? mam te opisy vdo i mam teraz klopot z temperatura wody i oleju dlugalem w instalacji i cos sie pokitralo to znaczy ja cos popier... pozdrawiam

[ Dodano: 07 Lis 2006 20:10 ]
Witam dzis rozebralem tablice i wyjelem zegary i do tego ekonomizera potszebny jest jakis werzyk niewiem czy moze od pod cisnienia nie wiecie gdzie to podlaczyc he mecze sie z tym czy pod porektor ssacy



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » śr sie 12, 2009 21:40

Wie ktoż jak podłączyć ekonomizera ?? licznik


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw sie 13, 2009 11:49

Zeby ekonomiser działał, to musi być podłączony wężyk podciśnienia i elektryka. Czy macie odpowiedni czujnik w skrzyni biegów? Bo skrzynia biegów była inna dla wersji z ekonomizerem - miała miejsce na taki duży czujnik, koło wybieraka. Zwykła skrzynia ma tylko czujnik wstecznego biegu, na dwa przewody, a tam powinno być chyba z 5 przewodów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 279 gości