golf II Dziwne stuki z silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

golf II Dziwne stuki z silnika

Post autor: Jacenty80 » pn paź 16, 2006 23:29

Witam kolegów!
Dużo już zrobiłem przy swojej PN-ce, aby była zdolna do jazdy po poprzednim właścicielu. Wszystko jest jak najbardziej w porządku oprócz jednej rzeczy...
Po odpaleniu silnik przacuje ok, jest cichy i w ogóle. Po nagrzaniu coś zaczyna stukać w silniku. Stukanie słychac na wolnych obrotach, po dodaniu gazu cichnie i jest wszystko cacy. Dźwięk dochodzi raczej z górnej części silnika. Zaraz pewnie powiecie że to popychacze, ale te wymieniałem wszystkie (na INA) i nawet na zimnym silniku nie zastukają przy odpalaniu. Panewki korbowodowe też wymieniłem i podejrzenie na wał odrzucam bo słychać ten dźwięk raczej u góry.
Trochę mnie to martwi, bo to w końcu benzyna a na wolnych obrotach klepie jak diesel. Poza tym wszystko jest w porządku. Ciśnienie w cylindrach 12, 12, 12, 11.2
Przyśpieszenie bardzo dobre, spalanie 6l trasa, 7-8l miasto, więc tu powyżej moich oczekiwań:). Silnik zarówno zimny czy ciepły zapala od strzała, oleju nie łyka (szczególnie po wymianie uszczelniaczy zaworów:))...tylko to stukanie. I teraz mam pytanie:
Czy może być to wina sworznia na tłoku albo prowadnicy zaworu?
Czy łatwo da się (bez rozbirania silnika) to sprawdzić, potwierdzić lub wykluczyć?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn paź 16, 2006 23:42

Ja tak miełem jak mi podkladka z obudowy filtra powietrza (sombrero/patelnia) odpadła, zassało ją z powietrzaem do 4 cylindra. Mechanicy byli pewni, że łożyska w pompie wody i alternatorze.... Przejechałem z tym kilkaset km i jeszcze tam jej kawałki były, a 3 mm tłoka uciekło wydechem. Ale u Ciebie napewno nei to, na 4 baniaku ciśnienia już prawie nie było.

A wracając do Twojego przypadku, może to coś w osprzęcie a nie samym motorze?
Pozdrawiam.



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt paź 17, 2006 00:03

Raczej mi nic do cylindra nie zassało:)
Osprzęt silnika odrzucam...słuch mnie nie zawodzi i wiem, że to z silnika. Kiedyś wyczytałe, że jak się ściągnie przewód wysokiego napięcia ze świecy na cylindrze "stukjącym" z powodu sworznia tłokowego to niby przestaje stukać...może tak to sprawdzić?
Może ktoś przerabiał problem sworzni tłokowych albo prowadnic zaworów?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt paź 17, 2006 00:10

Jacenty80 pisze:Kiedyś wyczytałe, że jak się ściągnie przewód wysokiego napięcia ze świecy na cylindrze "stukjącym" z powodu sworznia tłokowego to niby przestaje stukać
Ale wtedy chodzi na 3 garach i rzuca całym samochodem, ale ciekawe, można spróbować, napewni nic nie zaszkodzi. Musisz po kolei wszystkie zdejmować, a jak na którymś przestanie stukać to może faktycznie?
Tylko znowu problem- jeśli faktycznie przestanie stukać, toszkoda na chybił-trafił cały silnik rozbierać :( Ten test nie daje 100% odpowiedzi. A rozkładać silnik to są koszty...



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt paź 17, 2006 10:47

No właśnie. Ale może ktoś ten problem przerabiał i zna sposób na trafną diagnozę bez rozbierania silnika.



pmalika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 18, 2006 19:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: pmalika » śr paź 18, 2006 19:26

a jaki olej wlewasz?



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » czw paź 19, 2006 11:32

Leję Valvoline MaxLife 10W40 półsyntetyk. Wcześniej był Mobil Super M 15W40. Silnik na tą zmianę odpowiednio przygotowałem (uszczelki, uszczelniacze zaworów...). Teraz chyba nawet ciszej pracuje, ale cosik stuka nadal jak się rozgrzeje.

[ Dodano: Sob Paź 21, 2006 9:08 pm ]
Dzisiaj trochę dokładniej osłuchałem silnik. Klekot wydobywa się trochę jakby z tyłu silnika, ale z przodu też słychac, więc nie mówię że na pewno. Mam podejrzenia że to kolektor wydechowy. Czy może powodować stuki???Kiedyś coś takiego obiło mi się o uszy, że komuś przez to klepało. Spalin nie czuć, a ogólnie jest głośniejszy po wyjęciu katalizatora jakiś rok temu:). Piszczą mi też te klamry łączące rurę z kolektorem. Może faktycznie te stuki powoduje kolektor???



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » pn paź 23, 2006 22:15

Jasne tak mam w oplu kolektor jest z małą dziurką nie wiem dokładnie bo jeszcze nie obejrzałem tego ale też chodzi jak diesel sprawdzić nie zaszkodzi powodzenia :bigok:


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt paź 24, 2006 00:51

No właśnie. Pojadę niedługo do zaprzyjaźnionego tłumikowca i zobaczymy:). Mam nadzieję, że nic poważnego w silniku się nie dzieje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości