[MK2 1.8 RP] Podwyzszone obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
minko3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:28
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

[MK2 1.8 RP] Podwyzszone obroty

Post autor: minko3 » pn paź 23, 2006 20:45

Witam,wiem że było już dużo tematów odnośnie falujących obrotów ale ja mam problem nie z falującymi obrotami ale z podwyższonymi.Gdy odpale auto z rana obroty są dobre no i nawet gdy silnik jest ciepły też nieraz jest dobrze ale gdy dam mu wiecej gazu lub dynamiczniej przyśpieszę to po wrzuceniu na luz obroty stają na 1400 do 1600 zależy raz staneły nawet na 4000obr/min.po zgaszeniu i odpaleniu obroty są nadal w granicach 1400 i nie chcą spaść.Dodam że mam nową kopułke,palec i przyczepiłem mase bo była przerdzewiała i świeżo ustawiany zapłon.Zaczyna to być denerwujace,podejrzewam jest może to być krokowiec co wy na to?????
A i jeszcze jak chcę szybciej przyśpieszyc to lekko do przymuli i po chwili przyśpiesza (nie mam kata jest strumienica)
Ostatnio zmieniony pn paź 23, 2006 21:08 przez minko3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
thomss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 19, 2006 22:45
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: thomss » pn paź 23, 2006 21:02

u mnie jest to samo w 100 % :(((((((((((( i nie wiem oco chodzi. Podobno ktorys z czujnikow na silniku krokowym jest padniety,tylko ktory :chytry:


...:::I love MK II:::... <<niedlugo fotki>>

Awatar użytkownika
Jacob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 20:37
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Jacob » czw paź 26, 2006 15:59

tez tak mam,bawilem sie ztym juz kilka razy,ale nic nie wskuralem.



Awatar użytkownika
minko3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:28
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: minko3 » czw paź 26, 2006 20:42

Dzisiaj rozebrałem cały układ wtryskowy i wyczyściłem silniczek krokowy zobaczymy co się bedzie jutro działo,wydaje mi się ze to właśnie silniczek krokowy jest winny bo jak weszedł akurat na obroty i go odłączyłem to nie było absolutnej reakcji.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw paź 26, 2006 20:45

minko3, witaj w clubie,poczytaj tysiace postow i skonczysz na odlanczaniu klemy na 2 godziny,pomoze ci to na kilka dniu a potem znow,jest tu opracowywany patent juz aby wywalic krokowca ustawic obroty srubka recznie na 900obr, tylko zrobic reczne ssanie,inaczej powodzenia ci zycze

[ Dodano: Czw Paź 26, 2006 20:46 ]
jak odlaczysz krokowca to nie bedzie reakcji bo on pozostanie w pozycji wysunietaj sam sie nie schowa.



Awatar użytkownika
minko3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:28
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: minko3 » pt paź 27, 2006 15:40

a Masz ten patent zastosowany u siebie?? Poradz soc więcej może tez tak zrobie bo jest to dla mnie troche drazniace??



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt paź 27, 2006 15:46

minko3, niemam ale zrobie to w tym tygodniu.tylko mysle nad ssaniami jak najlepiej je zrobic bo bez krokowca ich nie bedzie.a niechce zastosowywac linki bo to takie troche starodawne mysle nad wykozystaniem krokowca do tego.tylko mysle nad plynna regulacja tych ssani.bo podanie nawet na 1 sek.napiecia do krokowca spowodowac moze za duze schowanie lub wysuniecie go i nie bedzie plynnej regulacji.mysle nad zrobieniem jakiegos impulsatora aby przyciskami regulowac gora dol obroty na ssaniach.



Awatar użytkownika
EverFrost
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 28, 2005 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: EverFrost » pt paź 27, 2006 16:26

Ja tez już robiłem co tylko dało rade od krokowca po czujniki temp. nic nie pomaga widocznie juz taka jego natura.



Awatar użytkownika
minko3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:28
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: minko3 » sob paź 28, 2006 11:31

STEFAN pisze:nic nie pomaga widocznie juz taka jego natura.
No właśnie,ja mam teraz aktualnie specjala (nie ten na miniaturce tamtego miałem rok temu tylko nowe zdjecie musze dać),W tamtym starym tez był RP i ten sam problem ale okazało sie że układ wtryskowy i sonda była walnieta po wymianie wszystko idealnie było zchodził z obrotów a w tym specjalu nie mogę dojść nie wiem spróbuje może krokowca wymienić i wtedy zobacze.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob paź 28, 2006 13:51

minko3 pisze:może krokowca wymienić
nie kupuj tylko podmien na probe ale ja juz kilka sprawdzalem i kibel...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości