[MK3 1Y] kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

[MK3 1Y] kontrolka oleju

Post autor: toffi » sob paź 21, 2006 01:00

kazdy wie o co chodzi pipczy i sie swieci!!!szlak mnie trafia po przekroczeniu 2000 obr zaczyna i czy dodaje gazu czy nie nie przestaje dopuki nie wylacze silnika wczesniej przejechalem na oleju troche za duzo bo 15 tysiecy ale nic sie nie dzialo (rok temu bylo to samo co teraz ale mniejsza z tym) teraz po zmianie oleju i przejechaniu 3000 tysiecy kilometrow zaczelo sie tak dziac....nie straszcie mnie panewkami ,pompa(bo nie mam pieniedzy :helm: ) i nie piszcie ze wina czujnikow bo raczej sa dobre punkty beda szly na prawo i lewo jesli uslysze sensowne odpowiedzi na moje pytanie dodam ze olej lotos mineralny i filtr filtron aha no i troche pogieta miska olejowa ma to jakies znaczenie smok zatyka czy ki hooj
Ostatnio zmieniony sob paź 21, 2006 09:50 przez toffi, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob paź 21, 2006 04:44

toffi pisze:troche pogieta miska olejowa ma to jakies znaczenie smok zatyka czy ki hooj

jest taka mozliwość. Pompa nie może wytworzyć właściwego ciśnienia.
toffi pisze:filtr filtron
To też może być powód. Kilka osób z forum miało takie objawy i ustapiły po wymianie filtra na np Manna.
toffi pisze:nie straszcie mnie panewkami
panewki jeśli są wytłuczone to słychać.



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » sob paź 21, 2006 09:46

bodzio_j pisze:toffi napisał/a:
filtr filtron

To też może być powód. Kilka osób z forum miało takie objawy i ustapiły po wymianie filtra na np Manna.
Dokładnie! Kumpel miał to samo... Ja mam filtr Knecht i nic mi tam nie piszczy ani nie mruga :)


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
waldek1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 13, 2006 18:48
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: waldek1981 » sob paź 21, 2006 10:41

wywał tego filtrona Załóż MANA, ewentualnie Knechta ja też tak miałem i sie nawkór...em.Nawet wymienilem pompe oleju i dalej brzeczało!Dopiero jak wymienielem filtr na mana to pomogło!Filtron mam dazużą przepustowość i spada przez to cisnienieoleju Czujniki masz ok. Powinno pomóc i zmien olej nie jezdz na lotosie bo jest beznadziejny!!!! Pozdrawiam :bigok:



greg

Post autor: greg » sob paź 21, 2006 11:23

toffi, ściągaj miskę olejową - masz zapchany smok - przynajmniej ja tak uważam



Awatar użytkownika
waldek1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 13, 2006 18:48
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: waldek1981 » sob paź 21, 2006 14:11

Toffi ja jak ci pisałem wyzej też mialem te problemy wymieniłem pompe i czysciłem smoga ale to nie toPoważnie zacznij od wymiany filtra niekosztuje duzo! a jak bedziesz sciągał miske olejową to cie wiecej to wyniesie bo sama nowa uszczelka troche kosztuje wiec wymien filtr i zobaczymy co sie bedzie działo!!!



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » ndz paź 22, 2006 21:08

macie po punkcie sprobuje wymienic ten filtr jak nie pomoze to zdejme i poklepie mlotkiem ta miske :bigok: dzieki cchlopaki i nie mowic ze wujek zly bo po punkcie dał cisnienie mam dobre bo leju nie bierze


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

greg

Post autor: greg » ndz paź 22, 2006 21:44

toffi pisze:sprobuje wymienic ten filtr jak nie pomoze to zdejme i poklepie mlotkiem ta miske
jeśli ściągniesz miskę - obejrzyj smok
toffi pisze:cisnienie mam dobre bo leju nie bierze
ciśnienie a branie oleju to dwie sprawuy - np. pompa oleju poadaka - ciśnienie słabnie, silnik dostaje po d*** a dopiero potem bierze olej



Awatar użytkownika
waldek1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 13, 2006 18:48
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: waldek1981 » pn paź 23, 2006 15:31

Toffi napisz co i jak sie dzieje po zmianie filtra! jesli to nie powalczymy dalej!!! :bigok: Ale ja stawiam na filtr! Aha jesli to by były panewki to bys słyszł je. Powodzenia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 274 gości