[mk2 1,6 D] wąski a szeroki zderzak??????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
angela23x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:21
Lokalizacja: łódź

[mk2 1,6 D] wąski a szeroki zderzak??????

Post autor: angela23x » pn paź 23, 2006 13:45

musze wymienić przedni pas, znaczy tą belke co jest pod zderzakiem. Czy jest jakaś różnica między belką z wąskim a belką z szerokim zderzakiem? czy belki są jednakowe a inne są tylko zderzaki?? Pomóżcie...
o a jak z błotnikami? czy też jest różnica z jakimi zderzakami beda??



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn paź 23, 2006 16:57

angela23x, witam c o do belki to z tego ci sie orientuje to w mk2 to na belki od waskich zderzakow pasuja szerokie zderzaki tylko trzeb odpowiednie zapinki czy mocowania dokupic , kiedys w swoim mk2 chcialem zmienic waskie na szerokie to wszyscy na allero mowili ze zderzki szerokie spokojnie pasuja pod waska belke tylko zapinki trzeba zmienic


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » pn paź 23, 2006 17:12

Belka raczej trzeba wymienic bo po zminie samych zderzaków moze odstawac i wtedy równierz nie mozna załozyc halogenów. Błotniki sa takie same tylko inne sa mocowania zderzaka w błotniku ale to mozna spokojnie za pare złotych kupic, kierunkowskazy sa tez inne ;)



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn paź 23, 2006 17:31

barteKKK03 pisze:kierunkowskazy sa tez inne
kierunkowsazy na 100% sa inne bo wieksze :)
barteKKK03 pisze:wtedy równierz nie mozna załozyc halogenów
a co ma zmiana belki do halogenow ?? nie rozumiem to jak zostaiwsz stara belke juz nei beda pasowaly :) dlaczego mialy by nie pasowac beda pasowac :)


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
angela23x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:21
Lokalizacja: łódź

Post autor: angela23x » pn paź 23, 2006 21:30

barteKKK03 pisze:Belka raczej trzeba wymienic bo po zminie samych zderzaków moze odstawac
no raczej!! własnie mam ten problem że moja stara szyna (tak to chyab fachowo) jest pogięta , i chodzi mi czy jak kupie od wąskiego zderzaka to czy bede mogła założyc też szeroki, czy musze kupić szyne już pod szeroki zderzak. ale z tego co piszecie, to spokojnie jak kupie szyne z wąskim zderzakiem (akurat mam okazje) to moge później założyć też szeroki zderzak.
a na odwrót: jesli kupie szyne z szerokim zderzakiem to wąski bedzie pasował?
barteKKK03 pisze:kierunkowskazy sa tez inne
to juz wiem. chodzi mi tylko o szyne.

jeszcze jedno: moze to głupie ale ciekawi mnie czy
ta szyna jest wykrecana czy wyspawywana?



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » pn paź 23, 2006 23:48

W zasadzie w przednim zderzaku to szyna, belka, czy jak tam to zwał są bardzo podobne i nie ma większych problemów z zamiennym ich założeniem. Jednak gdy zakładamy szyne od wąskiego zderzaka do szerokiego trzeba podciąć troche dziury w szynie tam gdzie przychodzą kierunki, bo w szerokim zderzaku są większe i się nie mieszczą w szyne. Próbując założyć odwrotnie (z szerokiego do wąskiego) trzeba znowu pomyśleć nad przykręceniem kierunków, bo nie ma wtedy za bardzo do czego i trzeba dospawać jakieś uchwyty (ale tego to nie robiłem).
Tak wogóle to i tak proponuje kupić oryginalną nawet od wąskiego niż jakąś podróbke, a to z tej przyczyny, że podróbki są z reguły któtsze o jakieś 2 może 3 cm i przy montażu dopiero wychodzą szopki i problemy.
Różne są jeszcze same mocowania zderzaka do błotnika. W wąskim okrągłe a w szerokim prostokątne. A same zderzaki są przykręcane na cztery śruby od spodu.



Awatar użytkownika
angela23x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:21
Lokalizacja: łódź

Post autor: angela23x » wt paź 24, 2006 22:48

jaxes, ahaś, dzięki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości