[MK3] jak rozebrać reflektor

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

[MK3] jak rozebrać reflektor

Post autor: krzysio » pt paź 20, 2006 21:31

Chciałbym rozebrać reflektor w moim golfiku, tylko nie wiem jak się do tego zabrać, chodzi mi o samo szkło, które muszę umyć od wewnątrz, bo jest trochę zamglone po "pożarze" ;) żarówki. Czy muszę wymontować reflektor? Proszę o jakąś radę (bo jakoś poprzednio nikt nie odpisał...)
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 22:16 przez krzysio, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » pt paź 20, 2006 21:33




BanekX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw sie 31, 2006 16:43
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: BanekX » pt paź 20, 2006 21:39

Ja tez mam ochote przeczyscic szkla ale w jettcie:) w moim poscie jedna osoba podsunela mi pomysl alby wsunac drucik z watka/gombka/scierka przez otwor od zarówek i troszke sie nim pogimnastykowac. Wyprobowalem to na lewym reflektorze (latwy dostep z drugiej strony akumulator wadzi) i szkolo calkiem calkiem sie przeczyscilo ale niestety nie moglem za bardzo wyczyscic odblasku, mam reflektor HELLA i odblask w nim sie tak mizernie trzyma, ze sciera sie nawet przy bardzo delikatnym pocieraniu rownie delikatna sciereczka nawilzona plynem do mycia szyb (mr muscle czy costam:)



Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » ndz paź 22, 2006 20:26

Z tego co czytam, to niełatwo go rozebrać, jakby było to trudne (a widzę, że jest) miałem plan awaryjny, taki jak napisał kolega wyżej, tyle, że Ja chcę wyjąć cały reflektor nalać wody (przez otwór na żarówkę) i jakoś przepłukać, ewentualnie pomóc sobie gąbką jaką czy patyczkiem z watą wodę wylać, zostawić do wyschnięcia i założyć.


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » ndz paź 22, 2006 20:42

tylko to wlewanie wody zeby Ci odbłysnika nie zniszczyło


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » ndz paź 22, 2006 21:35

Klosz jest zamocowany na czterech spinkach takich blaszkach, wystarczy podnieść maske i śrubokrętem poodpinać te blaszki ijuż masz klosz w ręce. Aha jeszcze grila trzeba zdjąć ale on też jest na zatrzaskach. Sekundowe sprawy :hmm:



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » ndz paź 22, 2006 22:34

tak jak wyzej kolo ziomek napisał gril plus 4 blaszki wiec to sie zgadza ale zapomnial napisac o kleju ktory trzyma klosz i z tym jest troszku komplikacji ale mozna sobie łatwo z tym poradzic :D :food: :food: :food:

sprobuj na poczatek plaskim wkretakiem podwazyc delikatnie jesli pojdzie odklejanie po mysli to nic wiecej nie działaj ale pamietaj aby skleic go na cos podobnego np silikon polecam odtłuscic przed polozeniem silikonu !!

dzis to robiłem w mojej funi wiec wiem co i jak u mnie odeszło bez podgrzewania suszarka do włosów tej spoiny puzniej szkło wkleiłem na sike po uprzednim odtłuszczeniu dasz rade

pozdrawiam Kris
:smoke:



Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » pn paź 23, 2006 15:05

nie lubię jak ktoś pisze "sekundowe sprawy", jak ktoś robił coś 10 razy to może dla niego są sekundowe sprawy, a jak nie robił tego nigdy to nie jest tak szybko, to po pierwsze. Po drugie: zdejmowałem już 4 blaszki i jakoś klosz nie odszedł (trzyma się na kleju i to bardzo mocno, bo śrubokrętem coś próbowałem i trochę ciężko to szło, a nie chcę zniszczyć reflektora, bo nie o to chodzi. Jak będę miał czas to wykonam tę operację i napiszę jak poszło (tak na przyszłość)


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn paź 23, 2006 22:07

powtarzam po bartekkk03 tu jest wszystko dokładnie opisane zam też tak robiłem
http://www.vwvento-fans.com/index.php?id=smoked


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » czw paź 26, 2006 20:42

Ja swój reflektor wyczyściłem bez rozbierania a zrobiłem to tak: do wyjętego reflektora z samochodu (już bez żarówek) wlałem ciepłej wody oraz troche proszku do prania, płynu do mycia naczyń oraz troche drobnego piasku. Troche pomieszałem, troche postało, znowu pomieszałem i płukanie dużo czystej wody do środka i suszenie suszarką do włosów :bigok: i światełka wyglądają jak nowe...



Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » czw paź 26, 2006 22:46

i nad czymś takim się właśnie zastanawiam, ale nie mam komlpetnie czasu, nie wiem czy przed świętami to zrobię w ogóle :)


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
RysiuII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 534
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 12:57
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: RysiuII » wt lis 14, 2006 18:26

Ja dziś wziąłem się za sklejanie reflektora, bo zaczął mi parować lewy reflekot HELLA ala.4 mk.
Ale nie chciało mi sie ściągać klosza to tylko go wyczyściłem i zalałem no około silikonem.
(tam gdzie sie łączy z plastikiem)
Zobacze jaki efekt. Czy to coś pomoże, czy będe musiał znów powtarzać operację i ściągać klosz :-(



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr lis 22, 2006 17:03

Mam podobny problem w vw borze. Po poprzednim wlascicielu mialem spory syf w reflektorach przednich (nie mam pojecia jak sie tam to dostalo..). Potrzebuje wytrzec od srodka klosze. Mam troche stracha przed silowym rozklejaniem (badz co badz lampy jeszcze sprawne..) co by klosz nie pekl. Inna inszosc ze jedna lampa zawsze zaparowana, czyli wypadalo by ja rozkleic i podkleic od nowa.. Jezeli ktos juz bawil sie w wycinanie (rozklejanie) klosza to byl bym wdzieczny za jakies sugestie.
p.s. klosz patrzac z gory wyglada jakby byl skruszaly, patrzac na wprost jest ok. Lampy oryg. hella. Czy to normalne?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości