[mk3 GT] Halogeny w miejsce zaslepki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr sie 02, 2006 19:29

Paweł Marek pisze:Na 5 golfów i 1 Vento, z tego 3 gorsze jak GL nie widziałem żadnego bez kabli do halogenów od włącznika do kostki nad chłodnicą, zawsze wystarczyła wymiana włącznika (lub dołożenie jakiegoś zwyczajnego w zaślepce na lewo od włącznika) i ciągnięcie kabli od kostki nad chłodnicą jak wyżej Rydzu opisał.
Dokłądnie tak, każdy golf ma zrobioną instalację conajmniej "do połowy" za kilka dni będę montował w moim GL halogeny więc zrobię troszeczkę fotek i komletną poradę.

[ Dodano: Sob Sie 19, 2006 10:16 pm ]
W poniedziałęk zapraszam na moją stronę, właśnie piszę poradę więc będzie wszystko łądnie opisane.

Jak zrobić instalację i podłaczyć halogeny w samochodzie który tej instalacji nie miał.



smoku14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 20, 2006 08:54
Lokalizacja: Bieżun

Post autor: smoku14 » czw sie 24, 2006 10:20

I o taką paradę i mi chodziło :pub: wierkie dzięki rydzu wisze ci piwo :D
ps fajna stronka.



Awatar użytkownika
Holizw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 15:11
Lokalizacja: G-ce
Kontakt:

Post autor: Holizw » czw sie 24, 2006 10:36

A ja mam GT bez wew regulacji ustawienia świateł ;(



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw sie 24, 2006 10:43

smoku14 pisze:I o taką paradę i mi chodziło :pub: wierkie dzięki rydzu wisze ci piwo :D
ps fajna stronka.
Dzięki za dobre słowa o stronie. Mam nadzieję, że nie tylko tobie się prydała porada o halogenach.

Denerwowało mnie, że tak prosta sprawa jeszcze nie została opisana, a wielu z nas jest chętnych na taki upgrade :-)



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » pt wrz 01, 2006 14:56

Ja też dzięki tej poradzie dokłądnie sam zrobiłęm dla taty do Vento. Dzięx rydzu, jestes wielki.


Obrazek

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt wrz 01, 2006 14:59

Kurde, nie ma za co. Cieszę się że znowu się do czegoś przydała moja robota :-)

:bigok: :okej: :hmm:



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pn wrz 04, 2006 23:31

czarny22 pisze:w tej kratce wlotu powietrza na samym dole po lewej stronie jak sie stoji przed samochodem, jest podlaczona do tej kratkinaiwewu kostka z 2 kabelkami

napisz jakie kolory kabli ida do tej kostki ewentualnie sprawdz czy takie same kolory kabli sa wpiete w kostce w skrzynce bezpieczników w biale kostki dokladanie w miejsca G1/2 i G2/2 jezeli tak to sa to kable od czujnika temp zewnetrznej
kolory tych kabli jak cos to bialo-czerwony i brazowo -biały


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

a co z przekaźnikiem

Post autor: Razal » ndz paź 22, 2006 08:53

Koledzy - montowaliście jakieś zabezpiecznie na tą dokładaną instalację dla halogenów ??

Halogeny mają ponoć dosyć dużą moc i powinno coś być co by się instalka nie stopiła itp.. to takie info od kolesia elektryka ;) Ale patrzyłem w ETKA i tam jest tak napisane : że dla wersji z halogenami powinien być pbezbiecznik-przekaźnik a w zasadzie mosetek ma oznaczenie 11A , i teraz pytanie czy gofer bez halogenów ma to seryjnie czy nie ?? To jedyna wątpliwość jaka mnie napotyka przed montażem .

Wszystko już mam :) Ale przyznam że mam troche obawy - co prawda na tych światłach jeździ sie tylko czasami, ale lepiej miec pewność że jest OK z instalką :hmm:

Rydzu !! Szacuneczek za kolejną fantastyczną poradę - też wiszę Ci :kufel:

POzdroooooooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz paź 22, 2006 09:16

Witam mam pytanko poniewaz szukam orginalnych halogenow do mk3 tylko ze ciemnych dymionych i nigdy jeszcze takich nie widzialem no chyba ze na rysunku , gdzie mozna takie kupic ?? nie mowiac o klarach bo takie wiem ze sa tylk oza 300zl , tak samo nie widzialem krotkiej blendy dymionej ktora jest miedzy halogenami a kierunkiem


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

tcm1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tcm1 » ndz paź 22, 2006 12:04

czy ten silnik o ktorym mowisz GT 1.8 90KM nie jest ABS?



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » ndz paź 22, 2006 12:33

falla_x pisze:Witam mam pytanko poniewaz szukam orginalnych halogenow do mk3 tylko ze ciemnych dymionych i nigdy jeszcze takich nie widzialem no chyba ze na rysunku , gdzie mozna takie kupic ??
Byly z tydzien temu w dziale "Sprzedam", na allegro sie czasami pojawiaja.. fajne sa tez clary dymione

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » ndz paź 22, 2006 13:30

Razal pisze:Rydzu !! Szacuneczek za kolejną fantastyczną poradę - też wiszę Ci
Przyjedz na spota, to uregulujesz rachunek :-)

Co do dodatkowych zabezpieczeń, wystarczy wsadzić przekaźnik na oryginalne miejsce w skrzynce bezpieczników. Ja miałęm tam mostek i nie zmieniałem nic. Mam halogeny już od dłuższego czasu i używam ich często i nie zauważyłem żeby coś się działo :-)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz paź 22, 2006 16:03

Razal pisze:Ale patrzyłem w ETKA i tam jest tak napisane : że dla wersji z halogenami powinien być pbezbiecznik-przekaźnik a w zasadzie mosetek ma oznaczenie 11A , i teraz pytanie czy gofer bez halogenów ma to seryjnie czy nie ??
Byla juz kiedys o tym mowa na forum.
Ja mam w tym miejscu zwore, a instalacja halogenow w 100% fabryczna. Przekaznik maja chyba auta z fabrycznym hakiem. Wtedy po podlaczeniu wtyki przyczepy swiatlo przeciwmglowe tylne gasnie w aucie i swieci sie tylko w przyczepie.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » ndz paź 22, 2006 23:38

inek01 pisze:Przekaznik maja chyba auta z fabrycznym hakiem
Też mi się tak wydaje, bo w tych które dotychczas oglądałem żaden nie miał przekaźnika.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 300 gości