[mk2] problem z uszczelniaczami pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adobija
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[mk2] problem z uszczelniaczami pomocy

Post autor: adobija » czw paź 19, 2006 16:13

Doradźcie mi czy warto spróbować uszczelnić silnik preparatami do uszczelniania silnika czy sie wto nie pakować tylko od razu zrobić uszczelniacze? robił ktoś to bo koszt preparatu ok 35 zł ale nie wiem czy coś pomożena cieknący trochę silnik, czy ktoś to stosował? chodzi o uszczelniacze (simeringi), silnik benzyna z gazem 1987 rok. dzięki.


VW Golf 1,6 '87, RF benzyna, a od 29.04.05 GAZ!!!

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw paź 19, 2006 16:18

Bez sensu te niby uszczelniacze powodują zę olej jest gęstrzy i gorzej smaruje na zimno , wiekrze opory, spadek osiągów- ale to drugoplanowo, chwilowo poamaga ale po jakimś czasie zdwaja się z więkrza siłą bo uszczelniacze-simeringi są do niczego gestrzy olej powoduje wiekrze cisnienie i tak wywali olej nimi i to z dwojonąsiłą ale nie odrazu a przy okazji silnikowi da poplić.Z ta mikstura olej pewnie bedzie miał gęstość 20W50. Wymień symeringi odzyskasz spokój i silnik odżyje.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw paź 19, 2006 16:24

Jak chcesz dokatować silnik i go potem na złom lub do remontu oddać to polecam takie preparaty (zagęszczacze). W każdej innej sytuacji napraw co masz do naprawienia i ciesz się sprawnym silnikiem.


=-Pinhead-=

cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » czw paź 19, 2006 16:28

ja ci napiszę to co inni użytkownicy mi napisali...

jeśli ci silnik się poci lub też jak napisałeś trochę cieknie to na razie nic z tym nie rób...

jeśli jednak masz duże ubytki oleju to lepiej oddaj samochodzik do warsztatu... lepiej wymienić wadliwe podzespoły niż katawać silnik takim czymś...

byłem nawet u mechanika, powiedział mi "żeby narazie to zostawic w spokoju... jak zacznie sie lac to do mnie przyjedz i sie zrobi :P"



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 535 gości