[MK2] zepsuta nagrzewnica , pare pytan

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
V1agr@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 10:40
Lokalizacja: My Lai

[MK2] zepsuta nagrzewnica , pare pytan

Post autor: V1agr@ » wt paź 17, 2006 23:10

Witam
mam jette 2 z 1992r 1,8. 107 koni z klimatyzacja i wspoma o ile ma to jakies znaczenie.poszła mi nagrzewnica.mam pytanko czy moja nagrzewnica jest jakas inna w zwiazku z tym ze mam klime i wspome czy wystarczy ta zwykła nagrzewnica za 30zł z allegro?wode leci mi dołem przy stabilizatorze pewnie rurki te gumowe tez popekały zgadza sie?w aucie raczej wody nie ma.z kratek wydobywa sie para noi woda ucieka z chłodnicy.rurki gumowe tez bede musiał wymienic?jak sie do nich dobrac skoro sa tam głeboko.nagrzewnice mozna wyjac bez zdjemowania deski?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » śr paź 18, 2006 09:15

z tego co wiem to nagrzewnicę żeby wyjąć to trzeba deskę troche rozbebeszyć. Ale jak leci przy stabilizatorze to albo masz dziure w podwoziu albo nagrzewnica jest ok. Tylko ta para z kratek wskazuje na nagrzewnice. Myślę że klima nic do nagrzewnicy nie ma i nagrzewnica jest taka sama jak w innych modelach.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr paź 18, 2006 10:47

palen pisze: Myślę że klima nic do nagrzewnicy nie ma i nagrzewnica jest taka sama jak w innych modelach.
dokładnie nagrzewnica jest w desce rozdzielczej a właściwe pod nią
a chłodnica klimy jest zupęłnie oddzielna i jest z przodu auta zaraz
przy chłodnicy płynu chłodniczego
V1agr@ żeby wyjąć nagrzewnicę trzeba zdjąć dechę, pomocną informację na temat
zdejmowania dechy (dotyczy wielu autek) znajdziesz m.in. TUTAJ i w środku tej wiadomości



Awatar użytkownika
V1agr@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 10:40
Lokalizacja: My Lai

Post autor: V1agr@ » śr paź 18, 2006 11:13

dzieki chłopaki czytałem ta porade.zreszta juz kiedys zmieniałem nagrzewnice ale ja sie pytam czy komus sie to udało bez zdejmowania deski? nie chce mi sie znow deski zdejmowac a cos mi sie obiło o uszy ze da rade to zrobic bez zdejmowania dechy.
"palen" nie mam zadnych ziur w podwoziu:-) na dole sa kanały "sciekowe" i własnie jak np.walnie nagrzewnica to tamtedy woda spływa.tylko mi chodzi o to czy tam tez jakies rurki gumowe ida od nagrzewnicy?bo jak tak to ja nie wiem jak ja sie do nich dobiore chyba całe auto bede musiał rozebrac:-)
ale dzieki za info


what is it michael???

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 18, 2006 19:32

V1agr@ pisze:nie chce mi sie znow deski zdejmowac a cos mi sie obiło o uszy ze da rade to zrobic bez zdejmowania dechy.
zależy co rozumiesz przez zdejmowanie deski. Nie trzeba jej całkowicie wyciągać tylko poluzować, czyli śroby od wewnatrz auta i z boku deski. Tak to robiłem w dwójce bez klimy, nie jestem pewien czy klima coś zmienia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr paź 18, 2006 20:54

odnośnie twojej nagrzewnicy tu masz pare informacji,które ci sie przydazą
Nagrzewnica
BEHR SERVICE
nr częsci 8FH 351 311-041

Ograniczenia:
Szerokość [mm]: 156
Długość [mm]: 234
Głębokość [mm]: 42
Pojazd ruchu lewo-/prawostronnego: dla ruchu lewostronnego
Wyposażenie pojazdu: dla pojazdów z klimatyzacją
Wyposażenie pojazdu: dla pojazdów bez klimatyzacji
Nagrzewnica
BEHR SERVICE
8FH 351 311-061
Ograniczenia
Szerokość [mm]: 156,5
Długość [mm]: 234
Głębokość [mm]: 40
Pojazd ruchu lewo-/prawostronnego: dla ruchu prawostronnego
z tego co widać różnia się tylko głebokościa i nie znacznie szerokośćia



Awatar użytkownika
V1agr@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 10:40
Lokalizacja: My Lai

Post autor: V1agr@ » śr paź 18, 2006 21:19

dzienx za info.czyli wychodzi na to ze roznia sie nagrzewnice z klima i bez wersji z klima...wymiarami chociazby.ale i tak juz za puzno b własnie kupiłem na allegro nagrzewnice to uniwersalna do wszystkich (wiekszosci) VAG
jak przyjdzie to wymienie i napisze czy spełnia swoje zadanie i czy wogule pasuje.choc nie wydaje mi sie zeby klima miała cos do znaczenia

[ Dodano: 06 Lis 2006 20:17 ]
Witam
nagrzewnica jest taka sama.nie ma zadnej roznicy czy to klima czy nie klima.tyle ze z klima trza koniecznie zdjac deske bo nie idzie wyjac nagrzewnicy.w dieslu da rade wymienic nagrzewnice bez zdejmowania deski,wystarczy zdjac pulpit(konsole tam gdzie biegi) i dolne pułki.w wersji z klima tzra tez deche zdejmowac.kupiłem za 30zł nowa nagrzewnice i smiga jak nalezy!

[ Dodano: 06 Lis 2006 20:20 ]
aha leciało przy stabilizatorze bo tam faktycznie sa kanały odpływowe wody i poprostu z nagrzewnicy szła jakos tamtedy woda i tymi rynienkami tam sobie wylatywała.sprytne rozwiazanie VW zrobiło.auta mi dzieki temu tak bardzo nie zalało.a woda spod auta tamtedy ostro leciała! w 5min 5l wody !!


what is it michael???

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 399 gości