(MK3)[ABS] słabe hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

(MK3)[ABS] słabe hamulce

Post autor: V12 » śr paź 18, 2006 15:48

Mam słabe hamulce układ niezapowietrzony klocki i tarcze w bobrym stanie serwo ok pedał robi sie mieki po zapaleniu silnika
Ale zastana wia mnie ABs on nie działa świeci sie kontrolka czujnik w lewym przednim kole jest wyjety ale czy to przyczyna słabych hamulców?????
Zastanawia mnie do czego słuzy dakie okrągłe czarne użądzeni przy pompie hamulcow dochodza do niego 4 kable 2 dość grube i 2 cieńsze do czego to słuzy???? Moze to jest przyczyna płabych hamulców jak sprawdzic to urzadzenie???????
Pozdr



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 18, 2006 16:05

To pytasz chyba o pompę układu ABS.
Hamulce nie powiny być słabe bez działającego ABS-u. Brak czujnika wskazuje na jakieś kombinacje, nieudane proby napraw bo czujniki na przód sa tanie i łatwo dostępne na allegro. Widzę że jesteś początkujący, lepiej jedź z tym do dobrego mechanika

[ Dodano: Sro Paź 18, 2006 4:06 pm ]
To jednak hamulce i niema żartów z tym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » śr paź 18, 2006 16:35

jesli sie znasz to wymien ten czujnik ale i tak bedziesz musiał pojechać na kompa zeby błedy pokasował ok 50 złza wizyte na VGA jesli to nowy samochód to wymien jeszcze plyn hamulcowy


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Post autor: V12 » śr paź 18, 2006 16:42

Bez obaw chabulce sa nie zanosi się raczej na ich awarie ale mam jeszcze BMW E30 i tam chamulce sa jak brzytwa mimo i ABS nie ma a w golfie sa takie bardziej tempe póxniej reaguja i trzyba mocniej nacisnac
Czyli ta urzadzenie do którego dochodza 4 kable to elektryczna pompa ABS moze to ona nie działa??????



Awatar użytkownika
alos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 28, 2006 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: alos » śr paź 18, 2006 19:04

witam ja mam inny problem z chamulcami . mianowicie jak jade i musze gwaltowniej przychamowac to pedal robi sie mieki jak maslo i wchodzi do podlogi. od niedawna tak mam, klocki wymienilem jakies 10tys temu a tarczy nieruszalem, w takim razie czy moga byc to tarfze czy cos z ukladem chamulcowym? pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości