[MK2 1.6D] Problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

[MK2 1.6D] Problem z ogrzewaniem

Post autor: wegi » wt paź 17, 2006 12:51

Od kilku tygodni mam problem z ogrzewaniem. do kabiny leci ledwo letnie powietrze, jednak gdy silnik chodzi na b.wysokich obrotach lub stoje w korkach i wlącza sie wentylator to ogrzewanie jest juz ok az do momentu gdy wlacze 3 bieg dmuchawy(wowczas ogrzewanie znowu slabnie po kilkunastu sekundach). wskazowka temperatury silnika wskazuje tak jak dawniej czyli OK. Stawiam na nagrzewnice ale chce sie upewnic bo jest to jednak sporo roboty, bo zdaje sie musze rozebrac praktycznie caly kokpit :( weze dochodzące do chlodnicy sa gorace (przy nagrzanym silniku) te ktore dochodza do nagrzewnicy tez (doplyw i odplyw) wiec moze jednak nagrzewnica jest OK??
na forum w starych postach nie ma dokładnej odpowiedzi na podobne objawy.
Ostatnio zmieniony wt paź 17, 2006 17:33 przez wegi, łącznie zmieniany 1 raz.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: ogrzewanie w MK2 1,6 diesel

Post autor: RobertP » wt paź 17, 2006 12:55

wegi pisze:Od kilku tygodni mam problem z ogrzewaniem. do kabiny leci ledwo letnie powietrze, jednak gdy silnik chodzi na b.wysokich obrotach lub stoje w korkach i wlącza sie wentylator to ogrzewanie jest juz ok az do momentu gdy wlacze 3 bieg dmuchawy(wowczas ogrzewanie znowu slabnie po kilkunastu sekundach). wskazowka temperatury silnika wskazuje tak jak dawniej czyli OK. Stawiam na nagrzewnice ale chce sie upewnic bo jest to jednak sporo roboty, bo zdaje sie musze rozebrac praktycznie caly kokpit :( weze dochodzące do chlodnicy sa gorace (przy nagrzanym silniku) te ktore dochodza do nagrzewnicy tez (doplyw i odplyw) wiec moze jednak nagrzewnica jest OK??
na forum w starych postach nie ma dokładnej odpowiedzi na podobne objawy.
jak dobrze ostygnie albo z rana przed jazda spradź stan i poziom płynu chłodniczego
sprawdź jeszcze sobie linki czy otwierają w pełni klakę z ciepłym powietrzem
tutaj np. jest podobny temat
i jest tego więcej :-) :okej:



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » wt paź 17, 2006 13:04

fakt,ze ostatnio dolalem troche płynu (ok.150ml - 3/4 szklanki) ale pod nagrzewnica jest sucho. a jak sie dobrac do tych przesłon w "dwójce", bo nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale gdy w budzie troche bardziej drży(np.rano po odpaleniu) to slychac wkurzające trzeszczenie w środku kukpitu,nad schowkiem pasażera.moze tam jakieś przesłony sie wyhaczyły lub sie nie otwierają. jakbym do tego musiał sciagac caly "łeb" to za jednym rozbieraniem zajrze do nagrzewnicy.
czyli termostat odpada raczej?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt paź 17, 2006 13:43

wegi pisze:czyli termostat odpada raczej?
termostat napewno odpada ,
zobacz pod maską czy oba przewody wchodzące do kabiny czy po
przejechaniu kilku km sa ciepłe, jeśli dolałeś do stanu pomiędzy
min a max wody czy płynu,
jak są ciepłe to szukaj problemu w kabinie, ale najpierw zerknin na
linki czy nie spadły gdzieś ...



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » pt paź 20, 2006 17:45

Dzis zabralem sie za wymiane nagrzewnicy. Wlasnie wracam z garazu i normalnie :grrr: nie moge rozebrac tych wszystkich obudów plastkiowych od dmuchawy do nagrzewnicy. Znajomy stwierdzil, ze bez zdjęcia całego kokpitu sie nie obejdzie, ale wiem ze to sie da zrobic bez tego. Jest troche opisow na forum. Jednak szukam kogos kto to robil i opisal by mi w szczegolach jak mam do tego podejsc by nic nie polamac, moze jest jakis ciekawy sposob na to ;)



Awatar użytkownika
malox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt paź 26, 2004 15:21
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: malox » pt paź 20, 2006 17:48

Robiłem to dawno,ale napewno nie trzeba odkręcać deski rozdzielczej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 257 gości