[Vento 1.8] zbiorniczek wyrównawczy (olej)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

angelo73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 18, 2006 19:36
Lokalizacja: lubsko

[Vento 1.8] zbiorniczek wyrównawczy (olej)

Post autor: angelo73 » ndz paź 15, 2006 17:41

witam. mam mały problem dziś chciałem dolac płynu do chłodnicy i w zbiorniczku zauważyłem tłustą maź przypominającą gęsty olej (kolor piaskowy).czy ktoś miał podobny problem,jeśli tak co to może byc???autlko vw vento automat.
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 19:22 przez angelo73, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: zbiorniczek wyrównawczy (olej)

Post autor: Borys » ndz paź 15, 2006 17:46

angelo73 pisze:witam. mam mały problem dziś chciałem dolac płynu do chłodnicy i w zbiorniczku zauważyłem tłustą maź przypominającą gęsty olej (kolor piaskowy).czy ktoś miał podobny problem,jeśli tak co to może byc???autlko vw vento automat.
uszczelka pod głowicą padła, trzeba sciagnąc głwoice i zmienic uszczelę.


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » ndz paź 15, 2006 17:48

dokladnie i nic innego nie pozostaje oczywiscie odrazu proponuje wymiane plynu chlodniczego jak i sprawdzic czy olej nie jest rozwodniony . jesli ta k i jego wymienic na nowy


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz paź 15, 2006 18:34

adam-gda pisze:dokladnie i nic innego nie pozostaje oczywiscie odrazu proponuje wymiane plynu chlodniczego jak i sprawdzic czy olej nie jest rozwodniony . jesli tak i jego wymienic na nowy
może troche w odwrotnej kolejności
zmienic uszczelkę, jeśli w oleju okazało by się że jest woda to zmienić olej, filtr olej,
zlać cały stary płyn, może nawet przepłykac czystą wodą bo wymianie uszczelki
i oleju, zlać tą wodę i dopiero zalać nowym płynem



greg

Post autor: greg » ndz paź 15, 2006 19:54

no i eszcze umyć zbiorniczek - bo naprawisz a będziesz ciągle miał wrażenie że dalej się sączy olej



Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: [Vento 1.8] zbiorniczek wyrównawczy (olej)

Post autor: gribu » ndz paź 15, 2006 20:00

angelo73 pisze:witam. mam mały problem dziś chciałem dolac płynu do chłodnicy i w zbiorniczku zauważyłem tłustą maź przypominającą gęsty olej (kolor piaskowy).czy ktoś miał podobny problem,jeśli tak co to może byc???autlko vw vento automat.

A dużo tej "mazi" było? Jak kupiłem swojego gofra, też chcialem rozpruwać silnik z powodu kilku "glutów" w zbiorniczku. W końcu jednak uszczelki nie wymieniałem i od tamtej pory zrobiłem 25 tys. km, a silnik chodzi jak zegarek.

Co innego jezeli zamiast płynu jest sama papka.... Wtedy sprawa raczej przesądzona
pozdro



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz paź 15, 2006 20:40

greg pisze:no i eszcze umyć zbiorniczek - bo naprawisz a będziesz ciągle miał wrażenie że dalej się sączy olej
no tak masz zupełnie rację :bigok: :pub:



angelo73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 18, 2006 19:36
Lokalizacja: lubsko

Post autor: angelo73 » ndz paź 22, 2006 16:38

problem że, oleju z silnika nie ubywa,a olej jest dalej w wodzie.sprawdziłem stan oleju w skrzyni biegów(automat) i brakowało mi prawie litr prawdopodobnie padła chłodniczka oleju.



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » ndz paź 22, 2006 19:30

wymien uszczelke przu okacji jak silnik bedzies zmiał rozebrany mozesz sie pokusic o jakis remoncik :P


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz paź 22, 2006 23:53

a masz dlugo to vento czy kupiles takei? moze poprostu ktos takim polynem z olejem zalal uklad? a skrzynia autamoat jest chlodozna ciecza? ma stycznosc ciecz z olejem?

PS zapraszam na forum vento!


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

jantar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 14:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: jantar » pn paź 23, 2006 12:33

WSTRZYMAJ SIĘ Z WYMIANĄ USZCZELKI POD GŁOWICĄ. Ja miałem też olej w zbiorniczku wyrównawczym i wszyscy znajomi mówili że uszczelka głowicy do wymiany. Ale jeden mądry mechanik zrobił chwilowe obejście chłodniczki oleju, wyczyścił zbiornik wyrównawczy i okazało się że to jest TO. Chłodniczka ze szrotu, pół godziny pracy i jest git.



angelo73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 18, 2006 19:36
Lokalizacja: lubsko

Post autor: angelo73 » czw paź 26, 2006 18:37

Witam. plan juz jest taki jak kolega jeden opisał zaślepię dwa węże od chłodniczki i będę wtedy pewny co padło. Chłodniczka jest nierozbieralna więc nie ma możliwości jej sprawdzenia ale dostęp do niej jest dobry.Jak zrobię to opiszę na forum.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw paź 26, 2006 23:11

angelo73 pisze:Witam. plan juz jest taki jak kolega jeden opisał zaślepię dwa węże od chłodniczki i będę wtedy pewny co padło. Chłodniczka jest nierozbieralna więc nie ma możliwości jej sprawdzenia ale dostęp do niej jest dobry.Jak zrobię to opiszę na forum.
jak już to nie zaślepiaj a połącz je chwilowo rureczka miedzianą (taka jak robi się CO)
bo jak zaślepisz to pompka będzie tworzyć coraz większe ciśnienie i gdzieś coś
wywali Ci płyn albo rozerwie przewody gumowe,
a jakoś nie chce mi się wierzyć w tą chłodniczkę bo ona nie ma połączenia wodnego
do silnika oprócz tych dwóch rureczek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 366 gości