[mk3] pytanie o przyciemnione szyby...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nikos3011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 09, 2006 22:11
Lokalizacja: poniec
Kontakt:

Post autor: nikos3011 » ndz paź 15, 2006 00:54

panowie niedawno zostałem zatrzymany przez patrol drogówki i pozbyłem się dowodu za przyciemnione przednie boczne szyby nie przyjołem mandatu bo byłem pewien ze jak mam atest to mogą mi skoczyć a jednak niema nic bardziej mylnego dopiero sąd grodzki i zajebiste koszta związane z sądem i mandatem przekonały mnie
A więc jest tak według naszego aktualnego prawa przednie szyby boczne nie mogą być przyciemnione w zadnym nawet najmniejszym stopniu czyli nie można natomiast na cały tył trzeba mieć atest ten na piśmie można wsadzić sobie w d . . e interesują ich atesty na szybach na każdej nie na jednej wiec to tyle jeśli chodzi o szyby. :satan:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 15, 2006 11:33

Biorąc pod uwage przepisy stąd: http://www.przyciemnianieszyb.pl/index. ... n=przepisy
nikos3011 czy sprawdzali ci przepuszczalność szyb przednich bocznych odpowiednim testerem? Czy nie miałeś atestu na szybach tylko na papierze? Możesz napisać dokładniej? Bo z tego co wiem oklejenie jasną folią szyb przednich bocznych, tak aby przepuszczalność światła była wyższa jak 70% jest dopuszczalne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ddChavez
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 18:14
Lokalizacja: Radomsko/Wrocław
Kontakt:

Post autor: ddChavez » ndz paź 15, 2006 12:59

nikos3011 pisze:na cały tył trzeba mieć atest ten na piśmie można wsadzić sobie w d . . e
To sie juz pogubilem... Jaki sens ma posiadanie atestu na tyl skoro moze on sobie miec przepuszczalnosc nawet i 5%? A w takich dostawczych jak kangoo, partner czy nieraz jakies seicento van przepuszczalnosc to 0% bo po prostu nie ma tylnych szyb tylko blache.
Kupilem golfa z przyciemniona tylna szyba i teraz sie zastanawiam czy nie bede musial tego sciagac bo nie mam zadnego atestu.


[url=http://img91.imageshack.us/img91/4503/beztytuu1pk4.jpg][img]http://img91.imageshack.us/img91/4503/beztytuu1pk4.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz paź 15, 2006 13:11

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/039 ... 34ce4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a6 ... 4ed44.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/100 ... 99269.html
Dolny rząd to atest , a nawiasem mówiąc to znowu mamy paradoks w Polskim prawie -bo jeżeli w aucie mam 2-dwa boczne lusterka[prawe i lewe] to mogę sobie wszystkie tylne szyby wywalić i zaspawać blachą po to mam lusterka , a wypadku gdy szyby tylne są z folą to życzą sobie atest.
PAWEŁ MAREK dobrze prawi - z przodu boczne można foliować wypadku gdy mamy zwykłe białe i chcemy lekko przyciemnić lecz przepuszczalność światła była <70%.
Inna metoda to dymienie szyb lecz to szeroki temat i nie będę go poruszać co do sposobu zatrzymania dowodu ciekawe na jakiej podstawie go zatrzymali jeżeli nie mieli testera , w takim przypadku nawet gdy folie były niedopuszczalne to była podstawa do umorzenia sprawy ponieważ to Policja dopuściła się uchybień i nie miała podstaw prawnych do zatrzymania dowodu rejestracyjnego [ponieważ na oko to można chorować a nie sprawdzać przepuszczalność swiatła



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » ndz paź 15, 2006 13:44

witam panów
mogę coś na ten temat powiedzieć bo pracuje w Tyskiej drogówce a mianowicie :
z przodu musi być widoczność bardzo dobra jak i boczne szyby przednie tzn. kąt 180 stopni z przodu nie moze byc przyciemniany. A JEŻELI CHODZI O TYŁ TO MOZNA NAWET ZAMIAST TYLNIEJ SZYBY... MIEC WLOZONY KARTON, TAK SAMO JAK I W TYLNYCH BOCZNyCH SZYBACH POD WARUNKKIEM JEDNAK, ZE AUTO POSIADA SPRAWNE DWA LUSTERKA BOCZNE.
tak to wygląda.
także z przodu nie radze nic przyciemniac...
pozdrawiam


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz paź 15, 2006 14:04

A ten FIAT126 który zawsze parkuje przed komisariatem na ul. BIELSKIEJ ma przednie-boczne szyby przyciemniane [folia <70% światła bo fabryczne były całkiem czyste-białe] , wiem bo znam właściciela a z racji wykonywanego zawodu PAWLON159 też go powinien znać.



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » ndz paź 15, 2006 14:12

pszczyna pisze:A ten FIAT126 który zawsze parkuje przed komisariatem na ul. BIELSKIEJ ma przednie-boczne szyby przyciemniane [folia <70% światła bo fabryczne były całkiem czyste-białe] , wiem bo znam właściciela a z racji wykonywanego zawodu PAWLON159 też go powinien znać.
hmm no tak... ale tylko spokojnie moze sobie smigac po Tychach... bo poza miastem to juz sam sie martwi czy zapłaci czy nie.


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

Awatar użytkownika
MISZA-NFT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 27, 2006 14:32
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: MISZA-NFT » ndz paź 15, 2006 16:33

pszczyna pisze:A ten FIAT126 który zawsze parkuje przed komisariatem na ul. BIELSKIEJ ma przednie-boczne szyby przyciemniane [folia <70% światła bo fabryczne były całkiem czyste-białe] ,
pawlon159 pisze:hmm no tak... ale tylko spokojnie moze sobie smigac po Tychach... bo poza miastem to juz sam sie martwi czy zapłaci czy nie
I tak to jest w PL są równi i równiejsi.
Pozdro 4 ALL


Pewne starochińskie przysłowie mówi
"Więcej wypijesz dalej zajdziesz"

kubi79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 00:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubi79 » wt paź 17, 2006 02:09

KODEKS DROGOWY
ROZPORZĄDZENIE MTiGM Z 1997 r. W SPRAWIE WPROWADZENIA OBOWIĄZKU STOSOWANIA POLSKICH NORM
BRANŻOWYCH(Dz. U. 160 z póżniejszymi zmianami) BN-76/3626-07"Kierowca auta osobowego musi ze swego miejsca mieć
niczym nie ograniczone pole widzenia w obrębie kąta 180 stopni od 90 stopni z lewej strony przez przód do 90 stopni z prawej strony."
PRAWO O RUCHU DROGOWYM art.66 ust.1 pkt 5(Dz. U. nr 98 poz.602)
"Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany,wyposażony i utrzymany,aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy
oraz łatwe,wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania,hamowania,sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu."
REGULAMIN nr 46 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ .
Wymagane pola widzenia kierowcy:
"Do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni i do tyłu w lusterka wsteczne i wymóg wyposażenia pojazdu w lusterko
wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu."
REGULAMIN nr 43 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ .
"Na szybach innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy
można stosować przyciemnienia o przepuszczalności światła mniejszej niż 70%."

tak ma napisane kazdy lepek na allegro co handluje folia :)



Awatar użytkownika
didmajster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 23, 2009 09:56
Lokalizacja: Pałuki
Kontakt:

Post autor: didmajster » pt sty 01, 2010 12:33

co za burackie milicyjne swinie!!!!! pewnie jezdza prywatnie lanosami i zal im d...y sciska ze ktos sobie zadymił szybki...zal


być nie mieć to odwieczny dylemat
oto mój pojazd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3780673d805cdcdc.html macie jakies propozycje zeby go ulepszyć?

Awatar użytkownika
zorro89
GTI
GTI
Posty: 695
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: zorro89 » ndz lut 21, 2010 15:52

zyby nie otwierac nowego tematu postanowilem zapytac tu czy folia o rozmiarach 50cm x 300cm

1) starczy na wysokosc zeby nie trzeba bylo łączyc i zeby calą szybe przyceimnic czy musi byc ta 75cm? (jaka wysokosc ma szyba mk3?)
2) kupic rolek zeby przyciemnic tył prawa tył lewa tył prawa i lewa przód? 2 starczą czy 3?


Był mk2 potem mk3 potem mk2 teraz mk4 :D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości