[MK II] 1.6 PN-Półautomatyczne ssanie-Sugestie mile widziane

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » sob paź 14, 2006 22:06

nie zgodz się z Tobą KAMILW. Bez tego nastawnika gaźnik działa normalnie !! Zeby naprawić ssanie musiałbym zapłacić min. 300 zł za tą puszke, która nic innego nie robi jak tylko wypycha trzpień , który pcha półksiężyc i dodaje gazu!! Na tym polega ssanie w tym gaźniku. Ja chciałbym zrobić to samo tylko, że zwykłym siłownikiem centralnego zamka, tylko , że będzie on uruchamiany ręcznie a nie tak jak było poprzednio automatycznie i wyłączał się po określonej temperaturze.

Proszę o dalsze sugestie. Najbardziej interesuje mnie działanie siłownika centralnego zamka, żeby wypychał cięgno i chował.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob paź 14, 2006 22:09

Paweł Marek pisze:ponieważ w trakcie rozgrzewania silnika w 2E2 wax element uchyla nic innego jak przepustnicę głóną I-go stopnia.
no oczywiscie tyle ze tu ta sama funkcje spelnia wlasnie nastawnik.... wiec wstawienie dodatkowego urzadzenia spowoduje w najlepszym wypadku oglupienie komputera i problemy z jazda... w najgorszym moze sie spalic sam nastawnik ktory non stop bedzie prubowal zamknac przepustnice ktora w takim wypadku nie bedzie juz sterowal... jesli juz to sprubowal bym oszukac nastawnik symulujac sygnal z komputera nakazujacy mu zwiekszyc otwarcie przepustnicy... oczywiscie wysterowujac go przez diode germanowa zeby nie oglupiac komputera... trzeba by tylko wiedziec ktorym kablem idzie jaki sygnal i po co...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 14, 2006 22:10

irekczek pisze:Na tym polega ssanie w tym gaźniku
też nie do końca tylko na tym, jest jeszcze ta górna przepustnica która w 2E2 powoduje wzbogacanie mieszanki, a w 2EE jest dodatkowa iglica ktora jest otwarta w fazie rozgrzewania i też powoduje wzobagacanie. Ale to już szczegóły. Ciekaw jestem jak Twój pomysł zrealizujesz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » sob paź 14, 2006 22:18

bez ssania jeździłem pół roku i nic się nie działo. Chcę zrobić teraz takie coś, co będzie trzymało mi obroty na zimnym silniku, zeby nic się nie trzęsło.

Wymysle działanie siłownika i do roboty :) dlatego czekam na pomoc



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz paź 15, 2006 07:24

irekczek pisze:Wymysle działanie siłownika i do roboty
ale niestety nawet jesli zastosujesz silownik od centralnego to on nic ci nie da niestety... bo po pierwsze dziala sekwencyjnie (wlacz-wylacz) a po drugie nie wytrzymie ciaglego obciazenia... jesli juz chcesz z czyms takim prubowac to polecam ci silniczek reflektora... jednak zamiast tak kombinowac sprubowalbym naprawic istniejacy nastawnik przepustnicy.



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » ndz paź 15, 2006 16:54

hm.. naprawa nastawnika odpada niestety, na forum już ktoś rozbierał go i ciężko jest go złożyć później. Co do silniczka regulacji reflektora to hm.. nie miałem z nim nigdy do czynienia. Trzeba by było szukać włącznika sterującego (góra dół) + sam silniczek.

Poszukam gdzieś jeszcze informacji na temat tego siłownika 6kg , bo nie miałby on trudnego zadania, dostałby impuls, wysunąłby cięgno, które pchałoby półksiężyc i to wszystko, tylko właśnie nie wiem czy wytrzyma nacisk półksiężyca np. po dodwaniu gazu bo wtedy siłownik będzie pełnił rolę oparcia(podobna zasada działania do nastawnika przepustnicy, który jest dotychczas).


Jesli ktoś ma jeszcze pomysły to czekam cały czas pozdroo



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz paź 15, 2006 18:56

irekczek pisze:bo nie miałby on trudnego zadania
no wlasnie mial by... niestety... bo widzisz, w takowym silowniku znajduje sie silniczek ktory przez przekladnie zebata wysuwa i chowa ciegno. Nie jest dostosowany do stawiania ciaglego oporu a pozatym ma jeszcze jedna wade, po podaniu napiecia wypchnie swoj bolec na dlugosc A, po nacisnieciu gazu zdejmiesz z silownika obciazenie i jego bolec wysunie sie kawalek dalej, po puszczeniu gazu nie mamy zadnej gwarancji na jaka glebokosc ciegno sie schowa pod naciskiem sprezyny powrotnej... efekt bedzie taki ze przy kazdym puszczeniu gazu obroty beda inne... tych wad nie ma silniczek reflektora... dzieki zastowowaniu w nim przekladni slimakowej silniczek nie musi ciagle stawiac oporu zeby utrzymac bolec we wlasciwej pozycji, regulacja jest plynna tzn wysuniecie bolca zalezy od napiecia podanego na srodkowy wtyk silniczka, wiec mozna regulowac sobie obroty np za pomoca potencjometru umieszczonego w kabinie... lub automatycznie podlaczajac taki silniczek pod czujnik temperatury... a podlaczenie takiego silniczka sprowadza sie do podlaczenia +, masy i podania sygnalu w granicach od 0-12 V ktory informuje o wtsunieciu bolca... dziecinnie proste :D



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » ndz paź 15, 2006 19:55

no KamilW dobrze kombinujesz. Ja właśnie obawialem się tego przy siłowniku od centralnego zamka, że nacisk sprężyny może być tak duży, że siłownik się schowa.

Czy to będzie mniej więcej taki silniczek?
http://www.allegro.pl/item134779267_vw_ ... ktora.html

Ma on 3 wejścia. SKoro mówisz, że wystarczy mu podać + i masę, to mógłbym zastosować zwykły włącznik ON/OFF, tak jak chcialem to zrobić wcześniej? Pozycja 1-napięcie bolec wypycha półksiężyc, pozycja 2, brak napięcia-bolec się chowa? Czy jest inna zasada działania?
Teraz następna sprawa. Powiedz mi jak to się ma gdy będzie podawane cały czas napięcie na silniczek w momencie gdy będzie ssanie? W przypadku siłownika to pewnie bo dłuższym czasie by się spalił, a jak jest z tym?
i jeszcze jedno, czy silniczek ten ma jakieś miejsce na mocowanie??



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz paź 15, 2006 20:39

irekczek pisze:Czy to będzie mniej więcej taki silniczek?
no dokladnie taki ale radze poszukac lepiej bo ja swoj kupilem za 20 zl. I to helli.
irekczek pisze:SKoro mówisz, że wystarczy mu podać + i masę, to mógłbym zastosować zwykły włącznik ON/OFF
Tak mozesz ale polecalbym zrobienie jakiejs regulacji, oszczedzisz sobie potem regulacji silniczka przy gazniku tylko sobie przekrecisz potencjometr.
irekczek pisze:Czy jest inna zasada działania?
zasada jest taka: po podaniu napiecia na styk srodkowy bolec wysuwa sie proporcjonalnie do podanego napiecia... wiec jak podasz 0 V to bolec sie chowa, jak 6V to wysunie sie do polowy, jak 12V to wysunie sie caly... to task w skrucie...
irekczek pisze:W przypadku siłownika to pewnie bo dłuższym czasie by się spalił, a jak jest z tym?
ten nie... on ustawia sie tylko w momencie zmiany napiecia na wejsciu, gdy podasz mu np 6V to on wsunie sie do polowy i tak pozostanie do poki nie zmienisz mu napiecia.
irekczek pisze: jeszcze jedno, czy silniczek ten ma jakieś miejsce na mocowanie??
no niestety nie ma... trzeba zrobic blache z otworem i 3 nacieciami tak jak jest w reflektorze... i mocowac kolnierzowo



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » ndz paź 15, 2006 21:02

dzieki wielkie KAMILW, masz punkcik.
Jak znajde silniczek to się odezwę.
Postaram się zrobić fotoporadę, jesli mi się uda.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz paź 15, 2006 21:43

Dziekuje. Ja tez w tym tygodniu bede robil swoja do tego silniczka. Pozdrawiam i zycze powodzenia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości