[MK3 ABU] Problem z obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krajan001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 19, 2005 06:35
Lokalizacja: Radom

[MK3 ABU] Problem z obrotami

Post autor: krajan001 » śr paź 19, 2005 07:00

witam

Poruszam się VW Golf 1.6 benzyna. Autko służyło bez zarzutu przez ok 12 000 km jazdy. Birąc pod uwagę zasobność przeciętnego polskiego portfela i windujące się w górę ceny benzyny, poszedłem po rozum do głowy i sprawiłem sobie instalacje gazową. Wszystko przebiegło sprawnie i zacząłem cieszyć się smrodkiem spalanego gazu ciągnącym się za moim autem. Wszystko dzialalo dalej bez zarzutu przez ok jakies 4 000 km, az tu nagle podczas jazdy obroty silnika ustaliły mi sie na wartość 4100 i tak zostaly na biegu jałowym. Jechałem sobie prawie jak z tempomatem.
Po wnikliwej analizie :-) doszedłem do wnisku że przepustnice zablokowało mi urządzenie ( jak sie pozniej dowiedzialem ) silniczkiem krokowym zwane. Wypsikałem to jakimś tam na trasie kupionym penetratorem - cofneło sie tak, ze na zimnym silniku nie moglem odpalic auta bez jego gazowania. Wykręciłem to urzadzenie marki Bosch, rozebrałem, oczyściłem, złożyłem i wszystko grało przez następny 1 000 km.
Znów podczas jazdy to samo :/ . Tym razem obroty ustalily sie na 2800 - przynajmniej jakos mozna bylo jechac bez ryku silnika na skrzyzowaniu. Znowy rozebralem silniczek krokowy, zrobilem mu kapiel w benzynie, nasmarowalem, piescilem sie z nim dobre 3 h. Zlozylem, zapiąlem i ... jest ! Działa ! Ale ...
Ale pomóżcie bo, teraz uparcie na rozgrzanym silniku trzyma na benzynie 1000 obr. na gazie 1100 obr. Mało tego - gdy pracuje na benzynie, dodam lekko gazu i puszcze to obroty spadaja gwaltowniej do 800 a pozniej podbija mi to znow do wartości 1000. To strasznie irytujace :/ Czasem podczas jazdy w dolnych partiach obrotów przy ruszaniu samochód robi jakby szarpnięcie, jakby na sek. sie zatkał a pozniej wyrywa do przodu.
Ponoć jest tam gdzies wstępna regulacja mechaniczna w silniczku krokowym. Moze trzeba zresetować komputer ? A może trzeba pozegnać sie z moim "kochanym"silniczkiem krokowym i oddać go na zasłużony spoczynek ...

Pomocy. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony sob paź 14, 2006 11:38 przez krajan001, łącznie zmieniany 1 raz.



adams26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:39
Lokalizacja: dzierzoniow
Kontakt:

Post autor: adams26 » śr paź 19, 2005 12:38

z tego co piszesz winny jest ten silniczek w 100% skoro mycie nie pomaga to niestety czeka cie wymiana nowy kosztuje od 300-500zl jedz na szrot i poszukaj takieg cena w granicach 100zl sprawdz czy bedzie roznica. PS. tego raczej sie ne rozbier to nic nie daje tam sie licza opory rzedu 0 - 200 omow a i przerwa miedzy tym trzpieniem od silniczka a ciegnem w ukladzie wtrysku jest rzedu 0.50mm



kelsten

...

Post autor: kelsten » czw paź 20, 2005 14:19

Mam podobny problem w takim samym golfie... Najpierw z miesiac temu przed monatzem gazu w Szczecinie zaczly mi wariowac obroty na lzuie, tj. skakly z 500 na 1500. Wylaczylem silnik i wlaczylem. Obroty trzymaly sie na 300-400 silnikiem trzeslo:-p. Po dojechaniu do elektryka wszystko bylo OK i silnik chodzil dobrze, tyle ze obrotomierz w kabinie pokazuje mi za malo obrotow o okolo 200. Wymienielm swiece, okablowanie na swiece, od cewki i kopulki i bylo OK. Zalozylem pozniej gaz i jezdzilem sie ok, tyle ze za malo obrotow licznik pokazywal nadal w stosunku do predkosci na kazdym biegu. Przed wczoraj znow sie powtorzyla ta historia... wlaczylem i wylaczylem silnik i bylo znow OK. Wczora pojechalem do szczecina w Szczecinei znow to samo, chwile powarowal i sie naprawil. Pod koniec wczorajszego dnia znow nawalil i teraz mam na luzie na benzynie skacze mi z 500 na 1500 a na gazie mam 2000 obrotow. Jak dodje gazu, to wszystko OK... ale na luzie jak wyzej opisalem. Co to moze byc?? to samo co u gostka powyzej, czy cos innego?? Aparat zaplonowy, cewka, czy ten przyrzad co u goscia wyzej??


Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Paź 21, 2005 21:08 ]
No i w dekiel, na szrotach nigdzie nie ma silniczka krokowego... 6 pinow nie 4 i w tym problem, bo 4 pinowych jest pelno i za grosze. Zamowilem w sklepie nowy silniczek krokowy bosch 0132008601 6 pinowy. Jutro ma byc. Cena poczatkowa 550 zl, ale duza konkurencja i zszedlem az do 450 zl:)



Awatar użytkownika
krajan001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 19, 2005 06:35
Lokalizacja: Radom

Post autor: krajan001 » pt lis 04, 2005 17:57

adams26 pisze:z tego co piszesz winny jest ten silniczek w 100% skoro mycie nie pomaga to niestety czeka cie wymiana nowy kosztuje od 300-500zl jedz na szrot i poszukaj takieg cena w granicach 100zl sprawdz czy bedzie roznica. PS. tego raczej sie ne rozbier to nic nie daje tam sie licza opory rzedu 0 - 200 omow a i przerwa miedzy tym trzpieniem od silniczka a ciegnem w ukladzie wtrysku jest rzedu 0.50mm
witam powtórnie
adams26 miał zupełną rację - to był silniczek krokowy na 100 %. Wymieniłem go na nowy i auto jest sprawne jak dawniej.

Jesli ktoś potrzebuje namiaru na firmę sprzedającą takie "cacka" to chetnie podam. Znalazłem sklep w Poznaniu gdzie ludzie w milej atmosferze sprzedali mi taki silniczek BOSCH'a nowy 6 PIN-owy za 280 zł.

Życzę wszystkim powodzenia i szerokiej dorgi dla ich vw Golf'ów. :-)



molka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 25, 2005 18:53
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: molka » pt lis 25, 2005 23:15

krajan001,

Witam
Możesz podać namiary sklepu w Poznaniu w którym nabyłeś silnik krokowy?
Mam Mk3 -1.6 benzyna, motor ABU
Mój adres m.jaskulski@wp.pl



mr_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 14:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: mr_g » sob paź 14, 2006 10:18

krajan001, cze. możesz podać mi adres do tej firmy, gdzie kupiłeś silniczek krokowy? Dzięki



Awatar użytkownika
Artik31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob mar 25, 2006 22:26
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: Artik31 » sob paź 14, 2006 11:22

witam ja również muszę wymienić krokowca w swoim golfiku 3 1,6 ABU jak w sklepie będzie drogi to polecam na alegro http://moto.allegro.pl/item134015039_si ... w_nowy.htm
jest taki sam orginalny bosh


Nie płacz kiedy odjadę....GOFER

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości