[golfIII] nie przepala na zimnym silniku przez kilka sekund

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

[golfIII] nie przepala na zimnym silniku przez kilka sekund

Post autor: aphex » czw paź 12, 2006 18:00

Witam wszystkich!!!
Ostatni zauwazylem iz na zimnym silniku klika sekund po uruchomieniu samochod nie przepala benzyny pochodzi nastepne klilka sekund i wszystko wraca do normy. Mam instalacje gazowa i podczas takiego nie przepalania sprobowalem przelaczyc na gaz i co sie okazalo wszystko ustalo samochod zaczal chodzic rowno. Wiec jak sadze problem tkwi w benzynie ale co to moze byc ???. Ostatnio wymienilem wtrysk i nowy silniczek krokowy. Na zimnym silniku obroty sa w granicy 1000 obr. natomiast na cieplym 900 obr. czy sa dobre ??? Wczesniej mialem kolo 1100 na zimym. No i ostatnie pytanie zauwazylem ze przepustnica w obudowie filtra powietrza nie przestawia sie na doplyw zimnego powietrza czyli caly czas jest otwarty i zassysa cieple. Mam u siebie filttr stozkowy i czesto widzialem jak ta przepustnica sobie chodzila w zaleznosci od temp. silnika jak zimny to sie otwieral i bral cieple powietrze z kolektra a jak sie rozgrzal to zamykal sie i bral zimniejsze.


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw paź 12, 2006 18:14

problem może tkwić w wężyku podciśnienia który idzie z kolektora do obudowy filtra powietrza może wypadł albo bierze powietrze z obudowy nieszczelne zamknięcie
aphex pisze:klika sekund po uruchomieniu samochod nie przepala benzyny pochodzi nastepne
należy sprawdzić czujnik temp



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 12, 2006 20:00

Przepustniucę w takiej pozycji blokują zwykle gazownicy. Źle robią. A jeśli stało się to już po instalacji gazu to sprawdź wężyki które do niej idą czy nie pękły oraz spróbuj ją rozruszać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » czw paź 12, 2006 20:02

A ja sugeruję sprawdzenie świec.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » czw paź 12, 2006 21:14

bomberxl, swiece sa nowe NGK z 200 km przejechane na nich i przepalaja bardzo dobrze. Ten objaw jest naprawde dziwny i trwa zaledwie do 15 sekund


Vw Golf III 1.8 GL ABS

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » czw paź 12, 2006 21:37

zauwazylem podobny problem u siebie..... mam gaz i po odpaleniu rano na benzynce silnik pracuje jak diesel.... chodzi nierowno, klekocze i w ogole.... po przelaczeniu na gaz wszystko wraca do normy w sekundzie i silniczek smiga jak powinien....



cezarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 16:11
Lokalizacja: malbork
Kontakt:

Post autor: cezarek » pt paź 13, 2006 15:40

Witajcie ja mam to samo w MK3 1.8 i koledzy z forum poradzili mi żebym zmienił czujnik temperatury i też to uczyniłem i teraz czekam na efekt. (umnie przy odpaleniu trzęsło go na wszystkie strony i kopcił na czarno i z wydechu śmierdziało paliwem) A jak przełącze na gaz do działa już bajka .


(...TYLKO TWARDZIELE PIERDZĄ PRZY LANIU..)
( )---vw---( )

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości