Regenerować sportowy amortyzator?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mcsym
Forum Master
Forum Master
Posty: 1613
Rejestracja: wt lip 04, 2006 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Regenerować sportowy amortyzator?

Post autor: mcsym » wt paź 10, 2006 13:20

mam pytanie, udało mi się okazyjnie (30 zł komplet) kupić 2 tylne sportowe amortyzatory do mk3. Z tym, ze jeden wygląda na zużyty, drugi wygląda w porządku. Zastanawiam się, czy da się tego gorszego zregenerować. robił już to wcześniej ktoś jaki jest koszt takiej usługi? no i przede wszystkim czy warto?



Awatar użytkownika
hapcio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 244
Rejestracja: pt mar 17, 2006 19:31
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: hapcio » wt paź 10, 2006 13:29

jezeli jest taka możliwość to oczywiście oddaj do regeneracji
sam tego nie robiłem i co do kosztów nic nie powiem ale masz stronke mozesz popytac
http://firmy.pkt.pl/slowo/regeneracja_a ... zdw==.html


[url=http://imageshack.us][img]http://img186.imageshack.us/img186/2149/baner1gk0uj1.jpg[/img][/url]


SPRZEADAM http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4209516

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt paź 10, 2006 13:42

mcsym pisze:Zastanawiam się, czy da się tego gorszego zregenerować. robił już to wcześniej ktoś jaki jest koszt takiej usługi? no i przede wszystkim czy warto?
Jesli regenerować to tylko obydwa. Jeśli zrobisz tylko jeden będzie różnica, podobnie nie wymienia się tlko jednego amora, tylko parę



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » wt paź 10, 2006 14:43

chłopie zadnych regeneracji takie elementy są produkowane i po zuzyciu nalezy wymienić je na nowe. niemasz pewnosci a własciwie masz gwarancje ze zpo regeneracji amor nie bedzie mial 100% swojej pierwotnej sprawnośći tłumienia. poza tym to element wplywający w zanacznym stopniu na długość drogi chamowania a co za tym idzie na twoje bezpieczeństwo. pamietaj ze amorki wymienia sie albo w koplecie na szystkie koła albo na jedną oś nigdy na skos ani pojedyńczo bo mozesz miec nieprzyjemnie wrazenia z jazdy a poza tym efektywnosc tez bedzie do bani. moim zdaniem WYMIENIĆ NA NOWE! jesli pomoglem prosze o punkt:)



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » wt paź 10, 2006 17:36

ziolo115 pisze:chłopie zadnych regeneracji takie elementy są produkowane i po zuzyciu nalezy wymienić je na nowe. niemasz pewnosci a własciwie masz gwarancje ze zpo regeneracji amor nie bedzie mial 100% swojej pierwotnej sprawnośći tłumienia. poza tym to element wplywający w zanacznym stopniu na długość drogi chamowania a co za tym idzie na twoje bezpieczeństwo. pamietaj ze amorki wymienia sie albo w koplecie na szystkie koła albo na jedną oś nigdy na skos ani pojedyńczo bo mozesz miec nieprzyjemnie wrazenia z jazdy a poza tym efektywnosc tez bedzie do bani. moim zdaniem WYMIENIĆ NA NOWE! jesli pomoglem prosze o punkt:)
Ha ha gdyby byla mozliwosc to bys minusa dostal tu sie pomaga nie kup nowe kup nowe....... po to gosc napisla zeby go tanije wyszlo anie kup nowe kup nowe gdyby mial kase na nowe nie kupowalby uzywek...... amortyzator ktory zregeneruje tez ma gwarancje i bedzie na pewno lepszy niz wiele zamiennikow.......



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » wt paź 10, 2006 18:11

Sportowe amortyzatory jak najbardziej regeneruje się nie dotyczy tylko standardowego zawieszenia bo nowe można dostac w cenie regeneracji.



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » wt paź 10, 2006 19:28

jeżeli amorek jest rozbieralny to oczywiście można zregenerować, ale jak już robić to tylko obydwa, podobno jak zrobisz w dobrej firmie to całkiem dobrze się taki regenerowany później sprawdza, sam tego nigdy nie robiłem dlatego napisałem "podobno" ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

mcsym
Forum Master
Forum Master
Posty: 1613
Rejestracja: wt lip 04, 2006 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: mcsym » wt paź 10, 2006 19:38

ziolo115, swoje amory mam dobre, tylko chodzi o to, że okazyjnie kupiłem parę sportowych i pytałem, czy da się z tego jeszcze coś wyciągnąc :D

teraz tylko poszukać kogoś, kto to robi :) no i oczywiście żeby koszt nie był podobny do zakupu nowych :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141210&postdays=0&postorder=asc&start=0]byłe mk3[/url]

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » wt paź 10, 2006 22:51

nowych może nie....ale obawiam się że koszt będzie taki jak kupienie używanych amorków dobrej firmy w BDB stanie ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości