[MK2] Oświetlenie panelu włączn. dmuchawy i nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

[MK2] Oświetlenie panelu włączn. dmuchawy i nawiewu

Post autor: Andrzej1963 » czw paź 05, 2006 00:11

Cześć wszystkim! Zgasło mi podświetlenie tak jak w tytule (zegary świecą) i chciałbym zapytać jak "dobrać" się do tego panelu ,aby ewent wymienić żarówki i jakie to żarówki(ile ich jest),takie jak w ośw. licznika? Może ktoś z was to rozbierał i podpowie mi jak to rozebrać,aby nie połamać. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.
Ostatnio zmieniony czw paź 05, 2006 19:46 przez Andrzej1963, łącznie zmieniany 1 raz.


Andrzej

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw paź 05, 2006 00:15

Witam.
Wejdz tutaj:
http://www.vwgolf.pl/index.php?id=porady
Tu poszukaj w tabeli "MK2" i masz caaaaały spis świetnych fotopotad. Krok po kroku ;d
Pozdrawiam.



Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » pt paź 06, 2006 11:24

Ok,dzięki za namiar,ale w dalszym ciągu nie wiem jak to rozebrać,a nie chcę połamać,bo sztywno się to trzyma .Jak wiesz jak to ugryżć to daj znac


Andrzej

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt paź 06, 2006 11:41

Niestety, nie potrafię więcej powiedzieć, bo jeżdzę MK3 i w nim tylko grzebałem. Wydaje mi się, że spokojnie można się bawić i nic sie nie zepsuje. W trójce wszystko jest epiej spasowane i mimo to rozbierałem duzo elementów na wyczucie i nic się nie stało. Pod małymi zaślepkami zwykle są jakieś śrubki, a jeśli nie ma zaślepek, to znaczy że ejstt na zatrzaski. Wtedu powoli i delikatnie się podważa, ale tak jak mówie- konkretów nei znam,bo nie grzebałem przy MK2.
Dlatego proponuję poczekać, ich właściciele powinni coś dorzucić do tematu :)
Pozdrawiam.



maus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 06, 2005 15:48
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Post autor: maus » pt paź 06, 2006 16:45

To jest mniej wiecej tak: sciagnij plastiki z tych dziwgni do regulacji powietrza i ten plastikowy duperelnik na regulatorze predkosci wiatraka. zejda bez problemu. potem wyciągnij cały ten panel nawiewu i juz jestes wdomu :) w moim mk2 madison nie ma tam zadnych zarówek ale moze masz wersje z zarowkami. jak wyciągniesz juz panel to masz wszystko na wierzchu, poradzisz sobie jakos. pozdro.



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pt paź 06, 2006 16:51

Zrób tak http://vw2.info/vwforum/nawiew.html
Ja zrobiłem,jest zajefajnie,można inne kolorki użyć,rewelka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt paź 06, 2006 16:53

Andrzej1963 niestety, jest tam żaróweczka nie do wymiany - ten element sie wymienia w całosci, żeby dobrać sie do żarówki to musisz porozbierać cały ten panel - czyli szarą częć i plastik światłowodzący odklejić od czarnej (super trudna sprawa bo łatwo połamać) a i tak jak rozbiezesz to zarówki nie wyjmniesz, przerób to na diody, z wyjeciem panelu nie ma problemu bo jest na zatrzaskach -- tylko ostrożnie bo też je łatwo połamać


:-k ...

Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pt paź 06, 2006 17:04

aha,jeszcze jedno
niezależnie od sposobu jaki wybierzesz,nie sklejaj później panelu klejem,lepiej jest po prostu zrobić to przytapiając lutownicą(miejsca łączenia)


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

maap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 21:00
Lokalizacja: Poznan

Post autor: maap » pt paź 06, 2006 21:35

Trudno rozebrać panel nie uszkadzając go, żarówki i tak nie do wymiany, ja po próbie reanimacji - padł po kradzieży radia w trakcie jakiegoś zwarcia - kupiłem na giełdzie/ Poznań-Przeżmierowo/ używany i jest ok. Może ktoś zkolegów ma do odstąpienia, a może Allegro? Pewnie jakiś pasjonat elektronik by go też naprawił. Polecamwymianę na inny. Maap. :bajer:


maap

Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pt paź 06, 2006 21:38

Użyj noża do tapet,tylko uważaj na łapki.
Spoko idzie jak po maśle.
Godzinka i po robocie.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » pt paź 06, 2006 22:39

Dzięki wszystkim za informacje, spróbuję coś pokombinować.


Andrzej

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 525 gości