Podświetlenie pokręteł regulacji nadmuchu powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin.r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 06, 2006 12:08
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Podświetlenie pokręteł regulacji nadmuchu powietrza

Post autor: marcin.r » pt paź 06, 2006 12:43

Dumnym posiadaczem golfa 3 stałem się niedawno (2 miesiące temu) :D . Po włączeniu świateł podświetlane jest praktycznie wszystko oprócz pokręteł regulacji nadmuchu powietrza (a dokładnie wszystkich trzech). Nie wiem, czym jest to spowodowane. Bezpiecznik odpada. I tak naprawdę nie wiem jak się do tego dobrać. Mam też pytanie, czy prawdą jest to, iż golfy, produkowane po roku 1992 są bardziej podatne na rdzę. Pytań mam jeszcze kilka. O tuż mój golf ma silnik 1,8 benzyna, a do tego akumulator 63 Ah. Według wielu moich znajomych to bardzo duży akumulator jak na taki silnik, jednakże przy zastosowaniu mniejszego akumulatora silnik nawet nie drgnie. Czy jest to normalne?
A tak w ogóle to chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych kierowców na temat golfa 3 z silnikiem 1,8 wersji „Pink floyd”. Jakich niespodzianek można się najczęściej spodziewać i jak ich można uniknąć.
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2007 14:58 przez marcin.r, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt paź 06, 2006 12:48

marcin.r jeżeli chodzi o podświetlenie to prawdopodobnie spaliła Ci sie poprostu żaróweczka.
Na stronie naszego forumowego kolegi Rydza masz bardzo ładną fotoporadę jak się do tego dobrać.
www.rydzu.pl
A tak wogóle to warto też używać opcji "szukaj" - bo temacik był wiele razy wałkowany ;) :pub:


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
marcin.r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 06, 2006 12:08
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: marcin.r » pt paź 06, 2006 13:06

Dzięki za odpowiedź. Następnym razem skorzystam z funkcji „szukaj” i przepraszam za powielanie tematu.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt paź 06, 2006 13:11

marcin.r pisze:Dzięki za odpowiedź. Następnym razem skorzystam z funkcji „szukaj” i przepraszam za powielanie tematu.
Spoko :pub:
Na stronce Rydza jest w zasadzie opisane jak zmienić podświetlenie - ale jak rozbierasz tylko żeby żarówkę wymienić to jeszcze prościej - powinieneś sobie poradzić bez problemu bo to nic skomplikowanego ;)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt paź 06, 2006 13:39

z tym akumulatorem jest coś nie tak bo nawet 45 Ah jak jest dobry to musi zakręcić bez problemu ja mam 1,8 ADZ Rolling Stones i kręci i na 45 i na 51 Ah tak samo bez niczego Moze masz rozrusznik wykończony?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt paź 06, 2006 14:49

Jak juz żarówkę wymieniasz to warto całosc przerobić :-)



Awatar użytkownika
marcin.r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 06, 2006 12:08
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: marcin.r » pt paź 06, 2006 15:51

miś fazi pisze:z tym akumulatorem jest coś nie tak bo nawet 45 Ah jak jest dobry to musi zakręcić bez problemu ja mam 1,8 ADZ Rolling Stones i kręci i na 45 i na 51 Ah tak samo bez niczego Moze masz rozrusznik wykończony?
Do miś fazi

A jaki masz alternator? Mój jest 70 A. Teoretycznie wydaje się, że jeśli akumulator został wstawiony większy niż być powinien to alternator ma prawo go nie doładowywać, co powodowałoby częste jego rozładowywanie. A u mnie się tak nie zdarza. Bynajmniej tak mi się wydaje.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt paź 06, 2006 16:02

ja mam identyczny 70 A Valeo

[ Dodano: 06 Paź 2006 16:04 ]
ale powinno go naładować bez problemu



Awatar użytkownika
spek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 15:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: spek » pt paź 06, 2006 16:10

marcin.r, Jak chcesz to mogę się z tobą zamienić na tego 63Ah ja mam 45Ah prąd rozruchowy 320 silnik 1.8 i kręci a czemu u ciebie nie kręci dziwne może wkładałeś jakąś padlinę mój kolega całą zimę przejeizdził Fordem Probe na 36Ah bez żadnego ładowania robił krótkie trasy i cała elektryka działała i mówi ze kręcił jak szalony może u ciebie winy jest rozrusznik


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90278][b]Mój Golf MK3 nowe fotki str.3[/b][/url]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abcf7e3dfb9eede9.html][img]http://images31.fotosik.pl/119/abcf7e3dfb9eede9m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
marcin.r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 06, 2006 12:08
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: marcin.r » pt paź 13, 2006 13:20

Chmielu, dzięki za link do tej strony :pub:.

[ Dodano: 27 Paź 2006 08:30 ]
Gdyby ktoś miał podobny problem do mojego, z podświetleniem konsoli nawiewu, to tu znajdzie rozwiązanie: http://vw2.info/vwforum/nawiewy.html
:smoke:



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » sob sty 27, 2007 17:16

PYTANIE DO RYDZA
CZY ZNASZ JAKIS DOBRY SPOSOB NA PRZEROBIENIR PODSWIETLANISA NAWIEWU BO MAM DIODY ALE NIE MAM W SUMNIE GDZIE ICH WLOZYC?


Macbu

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn sty 29, 2007 08:26

macbu, 1. Nie pisz do mnie dużymi literami bo uznawane jest to za krzyk! Jak ktoś do mnie krzyczy to mam go w :butthead:
2. Jak coś chcesz ode mnie to masz coś takiego jak PW- czyli Prywatna wiadomość.
3. Napisałem już tyle na ten temat... użyj szukaj i będziesz miał na wszystko odpowiedź.



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn sty 29, 2007 10:43

macbu, na allegro masz gotowe siatki , zakupujesz matujesz i :bigok:


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn sty 29, 2007 10:51

Przybek, a widziałeś to zamontowane? Przecież to porażka totalna. Koleś nawet kiedyś używał moich zdjęć na swoich aukcjach, ale po zablokowaniu konta przestał to robić. Zobacz teraz na zdjęcia w tej aukcji i oceń sam jak to wygląda.

Jak mam zrobić taki shit to wolę zostawić serię. Djtom montowował tą "siatkę" u siebie i sam przyznał że totalna pomyłka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 245 gości