[MK2 1.8 RP] szybkie nagrzewanie sie układu chłodniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rudy83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lis 21, 2005 17:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK2 1.8 RP] szybkie nagrzewanie sie układu chłodniczego

Post autor: Rudy83 » pt wrz 29, 2006 21:09

Witam chodzi mianowicie o to że strasznie szybko się nagrzewa układ chłodniczy wymienione są wszystkie czujniki i termostat również.A układ w dalszym ciągu sęe grzeje jak jade po miescie to 10 minut i wentylator się włancza dodam że wentylator posiadam 2 stopniowy i w miescie chodzi on prawie cały czas ??. I nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Moze być przytkana chłodnica gdzieś?? Jesli tak to czy jest jakiś środek żeby ten kamień usunąć w jakimś stopniu ????? Z góry dzieki wszystkim
Ostatnio zmieniony czw paź 05, 2006 19:39 przez Rudy83, łącznie zmieniany 1 raz.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: szybkie nagrzewanie sie układu chłodniczego w MK 2 1,8 R

Post autor: RobertP » pt wrz 29, 2006 21:11

a nie jeździsz na jakiejś wodzie ? może czas zmienić płyn bo za
czesto była dolewana woda ? a ona jest złym chłodziwem bo wczesniej zaczyna wrzeć ...



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt wrz 29, 2006 21:12

Rudy83 jeżeli trzyma temperaturę 90 stopni to absolutnie nie masz czym się martwić.
To, że szybko się nagrzewa o niczym nie świadczy.
Jeżeli temperatura jest prawidłowa to nie ma powodu do obaw.
U mnie też po mieście jak jadę to prawie cały czas chodzi 1-szy stopień wentylatora.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt wrz 29, 2006 21:25

To ze sie silnik nagrzewa bardzo szybko to bardzo dobrze :) Pod warunkiem ze sie nie przegrzewa oczywiscie :grin: Jak jezdze po miescie w korkach przy temperaturach takich jak ostatnio to tez mi wentylator czesto gesto sie wlacza :)

Jak chcesz czyscic chlodnice to zacznij od wymontowania jej z auta i porzadnego przeplukania (nalewasz wody, potrzasasz, nalewasz... i tak w kolko az bedzie wylatywala czysta woda :)

Generalnie - jak sie silnik nie grzeje powyzej ksiazkowych temperatur to sie niczym nie przejmuj :pub:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt wrz 29, 2006 22:56

Rudy83 pisze:Witam chodzi mianowicie o to że strasznie szybko się nagrzewa układ chłodniczy wymienione są wszystkie czujniki i termostat również.A układ w dalszym ciągu sęe grzeje jak jade po miescie to 10 minut i wentylator się włancza dodam że wentylator posiadam 2 stopniowy i w miescie chodzi on prawie cały czas ??.
Z tego, że silnik się szybko nagrzewa to powinieneś się cieszyć. Fakt, że włącza się wiatrak świadczy o tym, że termostat sie otwiera i puszcza płyn do chłodnicy, wyłącznik termiczny w chłodnicy masz sprawny - załącza wiatrak.
Jeśli temperatura na wskaźniku nie siega max, to jest dobrze. Wiatrak może nawet włączyć się jak zgasisz silnik - jest to normalne.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt wrz 29, 2006 23:50

Rudy83, nie przejmuj się , ja wystarczy że tylko stane na chwile na światłach i juz wiatrak chodzi , lub gdy sie tocze s prędkościami jak to nieraz w korkach około 20-30km/h to witrak non stop prawie sie załancza, dopiero gdy autem jedzie sie gdzieś z predkością 40 i ponad to pęd powietrza daje juz sobie sam rade ze studzeniam chłodnicy i wiatrak nie załancza sie, także przy obecnych temperaturach to jest normalne, najwazniejsze ze sie nie przegrzewa.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Rudy83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lis 21, 2005 17:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rudy83 » sob wrz 30, 2006 09:48

dzieki chłopaki za wszystkie pos. Czyli w naszych modelach to żecz normalna??:) i tylko pilnować tempeatury i dalej jeżdzić.Dla wszystkich punkcik pozdrawiam

[ Dodano: Nie Paź 01, 2006 10:19 ]
jeszce jedno pytano na ktorej kresce wam sie załancza wentylator bo mi na środkowej juz chodzi i nie wiem czy to jest dobrze a czasem wskazówka pojdzie troszke ponad tą kreskę???

[ Dodano: Pon Paź 02, 2006 16:30 ]
jeszcze jedno podejrzewam ze mam troszke przytkaną chłodnice i dla tego sie tak szybo grzeje cały układ chłodzenia????czy tak moż być jeszcze jedno ile wchodzi płynu chłodniczego do układu chłodzącego ( łącznie z blokiem,chłodnicą itd)
pozdrwiam



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw paź 05, 2006 09:29

Rudy83 pisze:jeszcze jedno ile wchodzi płynu chłodniczego do układu chłodzącego ( łącznie z blokiem,chłodnicą itd)
jak masz zupełnie sucho to podobno 6,3l.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw paź 05, 2006 09:32

Rudy83 pisze:jeszcze jedno podejrzewam ze mam troszke przytkaną chłodnice i dla tego sie tak szybo grzeje cały układ chłodzenia????
przytkana chłodnica nie ma wpływu na szybke nagrzewanie. Dlatego, że nie bierze w tym udziału-termostat nie puszcza płynu do niej.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw paź 05, 2006 16:06

tak jak koedzy pisza nie masz sie czym przejmowac jak Ci trzyma temp. ja bym chcial zeby szybko mi sie auto nagrzewało bo zmarzluch jestem, jak tylko Ci sie auto nie przegrzewa i masz stałą temperature to jest oki, u mnie wiatrak sie załącza ale dopiero w upalne dni jak wolno sie tocze a na codzien i przy temp takich jakie sa teraz to od wielkiego dzwonu go słysze, temp mam na polowie skali wiec ok, tylko u mnie jest taki problem ze sie za wolno nagrzewa :D ale moze wymiana termostatu przy okazji wymiany płynu na zime pomoze:)
Pozdrawiam.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

adams26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:39
Lokalizacja: dzierzoniow
Kontakt:

Post autor: adams26 » czw paź 05, 2006 17:54

ja mam nowke chlodnice, nowke termoistat nowke plyn i jak kreska minie srodek tak ze 2mm to mi sie zalacza 1bieg wentylatora po miesci prawie natychmiast jak stane na swiatlach ale troche sie martwie bo co jakis czas gdzies na loczeniach przewodow z plynem pojawiaja sie wycieki (trojnik do nagrzewania reduktora gazu)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 277 gości