mk3 1,4, problem z zapalaniem i skoki obrotów na gazie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tymoteusz.lor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 02, 2006 21:42
Lokalizacja: Płock

mk3 1,4, problem z zapalaniem i skoki obrotów na gazie

Post autor: tymoteusz.lor » pn paź 02, 2006 21:57

Witam serdecznie.
Opiszę wam teraz mój problem.
Mam golfa 3 1,4 1992 rok.
Zagazowałem go jakiś czas temu i zaczeły sie problemy.
Mam problem z zapalaniem na benzynie, strasznie skacze na obrotach.
Po przełączeniu na gaz też nie jest niebiańsko skacze znowu. Facet gazownik powiedział że samochód wchodzi w tryb awaryjny i że coś jest nie tak z benzyną, odłączył kabelek od gazu który odpowiada za mierzenie położenia przepustnicy i narazie chodzi. Z tym kabelkiem strasznie łazi na obrotach pokazuje nawet na biegu jałowyn 2500 obrotów. Podobno dobiera sobie dawkę. A propo cały czas mam dawkę ubogą tak mi powiedział gazownik i kazał mi wybrać się z autem do mechesa od benzynki.
Z mechesem wymieniliśmy na sprawdzenie silnik krokowy, wtrysk, komputer i pupa, więc zostawiłem stare. Na stałe wymieniłem przewody i świece.
Meches powiedział że nie podłączy mi go do kompa bo nie ma złącza i kazał mi pojechać do takiego który podłączy to jakimś światełkiem. JAK TO ZROBIĆ?
No i nie wiem czy macie jakieś sugestje? Czy spotkaliście się z takim problemem?
Może filtr paliwa???
Pozdraiwam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 02, 2006 22:08

Prawdopodobnie to gazownik zepsuł ci auto. Myślę że na początek mógłbyś odpiąc po prostu instalkę gazową (np wyciąg wtyk z kompa gazowego i bezpieczniki od instalki-sa zwykle pod maską)), potem zresetuj komputer (odłącz klemy) na pół godziny, zapal na benzynie, zostaw na luzie aż sie zagrzeje i probuj pojeździć tylko na Pb. Jeśli problem ustąpi, to napisz na dziale LPG (u góry na tej stronie) tylko z podaniem rodzaju instalki, szczegolnie dokładnie nazwy komputera gazowego.

[ Dodano: Pon Paź 02, 2006 10:11 pm ]
tymoteusz.lor pisze:kazał mi pojechać do takiego który podłączy to jakimś światełkiem. JAK TO ZROBIĆ?
chodzi o podłączenie do VAGA, czyli komputera z programem diagnozującym za ośrednictwem oddpowiedniej wtycznik (interfejsu). Tyle że to już kosztuje, 30-100 złotych zależy gdzie, może znajdziesz na tym forum kto ma interfejs blisko Ciebie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tymoteusz.lor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 02, 2006 21:42
Lokalizacja: Płock

Post autor: tymoteusz.lor » pn paź 02, 2006 22:39

No tak ale już tak robił mi meches. Wyłączyliśmy na 40 min klemy i włączyliśmy silnik i działał nawet dobrze. LAe jak z tym pojechałem do gazownika to powiedział ze są dawka jest za uboga i żebym jechał do mechesa znowu, żeby naprawił. już mnie szlak trafia bo nikt nic nie wie i nie umie pomóc.

Koledzy pomocy bo mnie krew zaleje.

Dodam jeszcze że meches każe mi jechać do kogoś kto odczytuje ze światełek, bo ten golf nie ma eura.



szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » wt paź 03, 2006 12:31

złocze diagnostyczne może masz pod któryś z zaślepek tam gdzie jest przycisk do podgrzewaniatylnej szyby jak wyimi te zaślepki to może tam będzie ja mam tego samego golfa i umnie tam właśni sobie leży



tymoteusz.lor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 02, 2006 21:42
Lokalizacja: Płock

Post autor: tymoteusz.lor » śr paź 04, 2006 20:26

świetnie znalazłem tam 2 wtyczki.
1 biała druga ciemna w sumie 4 kabelki.
Istnieje możliwość podłączenia do Vaga?? Czy lepiej śmigać do elektryka?

Generalnie wczoraj wymieniłem filtr paliwa. Samochód zaczoł zapalać za pierwszym razem.
Tylko trochę przerywa, myślę że coś z zapłonem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości