[MK2 RF] olej wali przez bagnet

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

[MK2 RF] olej wali przez bagnet

Post autor: _pączek_ » pn paź 02, 2006 16:55

jak w temacie
wiec przyjechalem z trazy i tak sobie otworzylem maske i szok-pol silnika zarzygane olejem :goof:
patrze skadby to moglo tak bluzgnac i ten pomaranczowy dupslik w ktory sie bagnet wsadza byl luzny-no to go opaska zaciskowa portaktowalem, wyczyscilem silnik i cala reszte, dolalem oleju i cheja :)
mykam sobie i po tygodniu zas otwieram maske a tam sas naciaprane oleju-nie juz tak jak poprzednio-poprostu nachlapane tak jakby w dol od bagnetu, niezadurzo ale zawsze jednak cos
przegladalem forum i ludze pisze ze to niby odma moze byc...
wiec mam pytanie-gdzie sie to cos znajduje w 1.6 RF(gaznikowy) i co z tym zrobic zeby dobrze bylo??
Ostatnio zmieniony śr paź 04, 2006 20:32 przez _pączek_, łącznie zmieniany 1 raz.



GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » pn paź 02, 2006 17:48

Odma - to ten kawałek rurki gumowej co sie znajude na pokrywie od zaworów (z prawej strony) i wchodzi do obudowy filtra



Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » pn paź 02, 2006 17:51

GOLFSTROM_MK_II pisze:Odma - to ten kawałek rurki gumowej co sie znajude na pokrywie od zaworów (z prawej strony) i wchodzi do obudowy filtra
to jest przewod ale jesli to jest to co w filtrze to OKi
Tylko jak se z tym poradzic(naprawic) i czy to jest wina odmy



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 02, 2006 17:53

oczyść najpierw króciec pokrywy zaworów,potem króciec obudowy filtra,dopiero załóż nowy wąż.
Miłej robótki


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » pn paź 02, 2006 17:58

bomberxl pisze:czyść najpierw króciec pokrywy zaworów,potem króciec obudowy filtra,dopiero załóż nowy wąż.
tzn??
co to jest ten krociec??
niejestem mechanikiem temu pytam...- mowcie jak do laika



GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » pn paź 02, 2006 17:58

mozna zrobic też taki myk jak zrobiłem ja zdemontuj pokrywe jak ja odwrócisz jest tam sitko a wnim kupe syfu weź palnik i wypal wszystko ze srodka wytrzep i zobaczysz czy dalej bedzie ci ciepało olejem



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 02, 2006 18:03

króćce to te 2 krótkie rurki na które nachodzi wąż,metalowa na pokrywie zaworów,plastikowa na filtrze.plastikową przepchaj,metalową zdejij pokrywę i wypal,możesz do sitka wlać benzynki i po wypaleniu szczotką i wystukać,przed założeniem pokrywy zakup nową uszczelkę z korka.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » pn paź 02, 2006 18:11

bomberxl pisze:króćce to te 2 krótkie rurki na które nachodzi wąż,metalowa na pokrywie zaworów,plastikowa na filtrze.plastikową przepchaj,metalową zdejij pokrywę i wypal,możesz do sitka wlać benzynki i po wypaleniu szczotką i wystukać,przed założeniem pokrywy zakup nową uszczelkę z korka.
OKi-to sie pobawimy jutro albo w srode-dam znac co i jak-uszczelke wymienialem jakis miesiac temu
a teraz bardzo laickie pytanie-czy w samej odmie moze sie cos zepsuc czy niebardzo??



GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » pn paź 02, 2006 18:14

nie w odmie nie to tylko kawlaek rurki
ale jak masz tez taka to mozesz zalozyc nowy wezyk jak dla mnie to jak to wypalisz to powinno pomoc :)



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 02, 2006 18:22

wyczyść dokładnie obydwie,a wężyk daj nowy(możesz też go wyczyścić jak nie jest zryty)


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » pn paź 02, 2006 18:46

jak sie poprawi to bedzie po + :)
wiec powiem jak sobie z tym poradzilem( w sumie to moj mechanik podsunol mi to rozwiazanie-Tomasz K.z Ustronia-gostek jest 2 mechanikiem w http://www.castrol.com/castrol/generica ... Id=7015293 :hmm: )
mianowice to pomaranczowe w ktore wsadzamy bagnet bylo wyskoczone z takiego jakby wglebienia-pomoglo rozgrzanie plastyku w goracej wodzie i zalozenie go na miejsce(powinno byc slychac klikniecie i terza bagnecik siedzi bardzo ladnie na swoim miejscu
Niby taki banal a do glowy mi nieprzyszedl... :rotfl:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 423 gości