[mk3] Centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarkoO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 00:08
Lokalizacja: Słubice

[mk3] Centralny zamek

Post autor: MarkoO » pt wrz 29, 2006 01:00

Witam

Wie ktos moze jaka jest przyczyna tego ze centralka raz dziala a raz nie? :/

pozdroVwka :bajer:



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt wrz 29, 2006 01:30

witam u mnie tez tak bylo powodem byl przerwany przewod zasilajcy czerwony laczacy kabine i prawe dzwi sprawdz moze mam lakko naderwane przewody , u mnie bylo tak ze jak raz zamknalem otworzylem bylo ok bo poprostu zeszly sie razem rozerwane kable a raz nei lapal , inny powod padniete baterie w pilocie, ewentualnei sprawdz antenke od centraliki moze dotyka gdzies do masy albo nie jest w pelni wyprostowana, zapytam jeszcze czy centralke dokupowales czy byla juz w aucie ?? jesli dokupowales np. na allegro to moze byc tak ze jak stawiasz w okolicach jakiegos samochodu ktory uzywa podobengo sygnalu co towja centralka wystepuja zaklucenia i w tedy moze twoja centralka sie blokowac , u meni tez jest tak czasami ze jak zatrzymam kolo jakiegos samochodu to wogule nie moge go zamknac a postawie gdzie indziej i jest ok roznie to bywa


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

MarkoO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 00:08
Lokalizacja: Słubice

Post autor: MarkoO » pt wrz 29, 2006 01:42

falla_x pisze:witam u mnie tez tak bylo powodem byl przerwany przewod zasilajcy czerwony laczacy kabine i prawe dzwi sprawdz moze mam lakko naderwane przewody , u mnie bylo tak ze jak raz zamknalem otworzylem bylo ok bo poprostu zeszly sie razem rozerwane kable a raz nei lapal , inny powod padniete baterie w pilocie, ewentualnei sprawdz antenke od centraliki moze dotyka gdzies do masy albo nie jest w pelni wyprostowana, zapytam jeszcze czy centralke dokupowales czy byla juz w aucie ?? jesli dokupowales np. na allegro to moze byc tak ze jak stawiasz w okolicach jakiegos samochodu ktory uzywa podobengo sygnalu co towja centralka wystepuja zaklucenia i w tedy moze twoja centralka sie blokowac , u meni tez jest tak czasami ze jak zatrzymam kolo jakiegos samochodu to wogule nie moge go zamknac a postawie gdzie indziej i jest ok roznie to bywa
Mozliwe ze jakis kabelek, bo czasami jak trzasne drzwiami morniej to zadziala, albo jak jest deszcz i wilgotno, nie wiem czym to jest spowodowane:/

P.S. mam centralny na kluczyk bez pilota :)



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt wrz 29, 2006 09:27

MarkoO pisze:P.S. mam centralny na kluczyk bez pilota
a to inna sprawa a nie syczy ci gdzies powietrze moze masz naderwany przewod podcisnieniowy ten wezyk ktorym idize powietrze ?? i czasami jak otwierasz dzwi i zamykasz nie rowno sie spasuje i poprostu jest nie szczelny powietrze ucieka i sie nie zamyka czy nie otwiera sprawdz, i spradz okablowanie miedzy dzwiami i samochodem pod tymi oslonkami gumowymi , albo jest gorsza wersja to ja mialem po kupinie mk3 czyli jakies 2 miesiace temu istudiowalem polowe forum zeby znalesc rozwiazanie i nikt mi niepomogl :/ bo nikt nie wiedzial mozliwe ze przy pompce "jesli oczywiscie masz pneumatyczny" zaczyna sie wycierac taka tulejka w srodku mozze nie tlejka a pierscien " i to powoduje ze raz lapie a raz nie u mnie dalo sie zamknac ale juz nei dalo sie otworzyc otwieral sie tylko mechanicznie ale oczywiscie w takiej stytylacji pozostaje tylko www.allegro.pl :) pompka sprawna w okolicach 130zl - ale ja uwazam ze twoj problem to na 100% przewody podcisnieniowe lub kable elektryczne powinienes to wyczuc sam :) albo opisz jak sie zachwuje cnetralka to by ulatwilo sprawe


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

MarkoO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 00:08
Lokalizacja: Słubice

Post autor: MarkoO » pt wrz 29, 2006 09:38

falla_x pisze:
MarkoO pisze:P.S. mam centralny na kluczyk bez pilota
a to inna sprawa a nie syczy ci gdzies powietrze moze masz naderwany przewod podcisnieniowy ten wezyk ktorym idize powietrze ?? i czasami jak otwierasz dzwi i zamykasz nie rowno sie spasuje i poprostu jest nie szczelny powietrze ucieka i sie nie zamyka czy nie otwiera sprawdz, i spradz okablowanie miedzy dzwiami i samochodem pod tymi oslonkami gumowymi , albo jest gorsza wersja to ja mialem po kupinie mk3 czyli jakies 2 miesiace temu istudiowalem polowe forum zeby znalesc rozwiazanie i nikt mi niepomogl :/ bo nikt nie wiedzial mozliwe ze przy pompce "jesli oczywiscie masz pneumatyczny" zaczyna sie wycierac taka tulejka w srodku mozze nie tlejka a pierscien " i to powoduje ze raz lapie a raz nie u mnie dalo sie zamknac ale juz nei dalo sie otworzyc otwieral sie tylko mechanicznie ale oczywiscie w takiej stytylacji pozostaje tylko www.allegro.pl :) pompka sprawna w okolicach 130zl - ale ja uwazam ze twoj problem to na 100% przewody podcisnieniowe lub kable elektryczne powinienes to wyczuc sam :) albo opisz jak sie zachwuje cnetralka to by ulatwilo sprawe
Myślę, że pompka jest dobra. Kiedy przekręcam kluczyk nic nie syczy, tak jakby wlasnie nie dostawał zasialania:/ W takim razie trzeba bedzie sprawdzic poszczególne kable:/ Albo tak jak mówisz, coś z mechanizmu bompki.

pozdro



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt wrz 29, 2006 09:43

[quote="MarkoO"]Myślę, że pompka jest dobra. Kiedy przekręcam kluczyk nic nie syczy, tak jakby wlasnie nie dostawał zasialania:/ W takim razie trzeba bedzie sprawdzic poszczególne kable:/ Albo tak jak mówisz, coś z mechanizmu bompki.

a powiec jak przekrecasz kluczy kto co cisza jest ?? nie slychac pompki ?? czy popke slychac a dzwi si enei otwieraja ??


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

MarkoO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 00:08
Lokalizacja: Słubice

[mk3] Centralny zamek

Post autor: MarkoO » pt wrz 29, 2006 13:11

falla_x pisze:
MarkoO pisze:Myślę, że pompka jest dobra. Kiedy przekręcam kluczyk nic nie syczy, tak jakby wlasnie nie dostawał zasialania:/ W takim razie trzeba bedzie sprawdzic poszczególne kable:/ Albo tak jak mówisz, coś z mechanizmu bompki.

a powiec jak przekrecasz kluczy kto co cisza jest ?? nie slychac pompki ?? czy popke slychac a dzwi si enei otwieraja ??
Nic nie slychac, cisza, zero reakcji :/



Awatar użytkownika
Xena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 00:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xena » pt wrz 29, 2006 13:27

MarkoO pisze:Nic nie slychac, cisza, zero reakcji :/
Wg mnie powinno być słychać jak pompka pracuje przy przekręcaniu kluczyka :/
Jeśli nie słychać to może być zepsuta. Proponuje w pierwszej kolejności sprawdzić (przeczyścic) styki przy kostce zasilającej (czy jak to się tam fachowo nazywa) zanim przetrzepiesz wszytkie kable w aucie :D
U mnie właśnie zaśniedziałe styki były przyczyną tego, że zamek nie działał :)


Młody będziesz tylko raz, wiec nie marnuj sił, nie bądź głupcem to Twój czas wykorzystaj go!!!

Awatar użytkownika
GziQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 12, 2005 21:58
Lokalizacja: Szczecin-Gryfino
Kontakt:

Post autor: GziQ » pt wrz 29, 2006 14:43

u mnie sprawa wygladala tak,ze przewody od powietrza popekaly i sobie uciekalo ;p
odlacz od pompki te rurki i sprawdz"ustnie" to tzn. dmuchnij w rurki jak bedziesz slyszal gdzies delikatny swist tzn. ze przewod gdzies jest nieszczelny



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt wrz 29, 2006 16:10

MarkoO pisze:Nic nie slychac, cisza, zero reakcji :/
powiem ci tak jesli nicn ie slychac to nie przewody podcisnieniowe sprawdz przewody elektryczne w dzwiach jesli to nei to pompka do wymiany na 100% :(


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt wrz 29, 2006 16:17

MarkoO pisze:Myślę, że pompka jest dobra. Kiedy przekręcam kluczyk nic nie syczy, tak jakby wlasnie nie dostawał zasialania:/ W takim razie trzeba bedzie sprawdzic poszczególne kable:
u mnie był problem po stronie zasilania elektrycznego, brak masy i to wszystko ...
poprawiałem i gra gitara ... :-)



MarkoO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 00:08
Lokalizacja: Słubice

[mk3] Centralny zamek

Post autor: MarkoO » pt wrz 29, 2006 17:32

Oki, dzieki wszystkim za odpowiedz :)

Sprawdzę kable i napiszę czy działa.

pozdro 2000:D :bajer:



Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Martino81 » pt wrz 29, 2006 22:10

U mnie jest niby wsztstko ok ale po rozebraniu 2 zamków (zacianły się), posmarowaniu i zmontowaniu centrala po zamknięciu i po upływie ok 10s nie rygluje zamków. Elektryka jest raczej ok. W między czasie łatałem przewody od ele. szyb w tylnich dzwiach na słupkach. Acha dodam jeszcze, że po zamknięciu dzwi i ponownym przekręceniu kluczyka centrala rygluje zamki. Pozdro all



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn paź 02, 2006 11:31

MarkoO, witam no i jak udalo ci sie sprawdzic ten central zamek :)


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 288 gości