Jazda na gazie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
McKozi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:21
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: Jazda na gazie

Post autor: McKozi » wt lut 22, 2005 00:38

piotr pisze:JA MAM 1,6 MK2 I LATEM CAŁY CZAS ŚMIGAM NA GAZIE TYLKO ZIMĄ PALE NA BENZYNIE BO OILE SIE NIE MYLE TO PONIZEJ 10 STOPNI GAZ ZAMARZA W KOLEKTORZE NAWET GAZOWNICY Z SERWISU MUWIĄ ZE WSZYSCY TAK ROBIĄ I NIE GRA TO ROLI TYLKO ZE MAM DBAĆ O JAKOŚĆ GAZU WIEM ZE TO NIEŁATWE ALE ODRADZAJĄ MAŁYCH STACYJEK Z TANIM LPG JA NABIJAM NA SZELU I JEST OK BO NIEMA TYLE WOSKU I SYFU W KOLEKTORZE :pub:
Gaz to nie lody a chodzi o to ze gdy plyn chlodniczy ma np -15 a ty odpalisz auto na gazie to rozprzerzany gaz w reduktorz bedzie dodatkowo schladzal caly uklad chlodzenia a jesli bedzie barzdo zimno to jest morzliwosc zamarzniecia reduktora i autko zgasnie a przy tym bedzie smierdzec gazem


Golf II Fire&Ice 1,8 RP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt lut 22, 2005 00:38

Zimą na benzynie tak ale na gazie szybciej się rozgrzewa gdyż gaz ma większą temp.spalania.


Obrazek

Awatar użytkownika
McKozi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:21
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Post autor: McKozi » wt lut 22, 2005 01:09

TheGwiazdor pisze:Zimą na benzynie tak ale na gazie szybciej się rozgrzewa gdyż gaz ma większą temp.spalania.
a rozprerzany gaz w reduktorze dziala jak lodowka i w efekcie auto sie nagrzewa wolniej
to jest tak jakbys jeden czajnik wody prubowal gotowac w mieszkaniu a drugi z ta sama iloscia wody na mrozie to ten drugi silom zeczy zagotuje puzniej prawa fizyki sa nie ugiete :satan:


Golf II Fire&Ice 1,8 RP

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości