gładka klapa blee

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » ndz lut 20, 2005 22:06

Czysta klapa to już przeżytek. Większość golfów po udanym czy mniej udanym tuningu ją ma.
Pomysł z usunięciem plastiku nad rejestracją fajny. Na niemiecki styl (no coż oni potrafią fajne rzeczy robić z Golfami).

Proponuję się przyjrzeć jak jest w VW Bora klapa. Tam jest taki patent. Mam zamiar coś takiego wykombinować. Ale to na razie plany.


Obrazek

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » ndz lut 20, 2005 22:56

I troche objasnien do rysunku :bigok:
1 - mechaniz otwierania w klamkach Audi (pcha szpryche w dol)
2 - szprycha (odpowiednio wygieta metoda prob i bledow)
3 - zamek (czesc zewnetrzna)
4 - plaskownik (ten dospawany i wygiety do poziomu)
5 - blokada (cos w rodzaju tylejki z srubka w boku na ibus - jest regulacja :D)
6 - wklad klamki Audi (klamka to wklad i oslonka ktora montujesz od zewnatrz)
7 - to juz ciegienko do klamki wewnatrz auta :)
8 - zamek, a w zasadzie jego czec wewnetrzna
TO ZIELONE TO MASAKRA - ciegienko blokady otwierania - przeklalem je chyba 1000 razy bo utrudnia zabawe z wkladem i montazem klamek.
U gory - dobrze sie przypatrzcie - zauwazycie 2 okregi namalowane na niebiesko (na prawo od tej czarnej jedynki) - oryginalnie tam jest blacha, ale by ulatwic sobie montaz klamek wywiercilem tam 2 dziuty (15mm) bez nich chyba bym do dzisiaj kombinowal :chytry:

Mam nadzieje ze opisik i rysunek Wam pomoga :bigok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » ndz lut 20, 2005 23:37

dzieki bardzo. teraz jaze o co chodzi. czyli same klamki od audi to jeszcze nic - trza miec te klamki z kawalkiem blachy z drzwi z audi??
20 euro - trochu drogo :(


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » ndz lut 20, 2005 23:52

20 euro to placiz za gotowe blachy ktore tylko ladnie wspawasz i juz po robocie + troche szpachielki :bigok:
a mozesz sie tez pobawic z wycinanie tych blach z drzwi Audi - pewnie taniej, ale wiecej szpachielki trzeba (ja osobiscie wole jak jest jak najmniej lub 0 :grin: ) no i efekt tez jest :food:


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

sliwka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 23:35

z

Post autor: sliwka » pn lut 21, 2005 00:16

Ja chyba wywale listwe i zrobie coś ala bora. No chyba ze mnie olsni...



Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » pn lut 21, 2005 00:17

Info masz jeszcze _TUTAJ_


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pn lut 21, 2005 00:24

a ja mam usuniety plastik z klapy tak jak widac na foto silownik z centralki zwykly w zupelnosci wystarcza do klapy po co kase wydawac na silniejsze (3 golfy juz tak zrobilem) jesli masz benzynke to ja proponuje fajne miejsce pod guziczek ale guziczka nie widac a jest super miejsce i latwo to zrobic na - jak jest zaslepka od ssania w dieslu ciegna przyspieszacza pod nia maly guziczek sie laduje i jest klasa, co do pradu w klapie proponuje cos pociagnac jednak a nei po przewodach z wycieczarki :D bo jak wiadomo tylna wycieraczka sie zalacza to pod maska odezwie sie za kazdym razem silniczek od spryskiwaczy a przeciez on tez juz na tyl nie ma psikac :) a oswietlenie wyciagnij poprostu te plastikowe lampeczki oryginalne co sa w platkiku blachowkreciki obracasz je i pasuja jak talala - w przydapku takiej przerowki jak widac na vwzone pozdrawiam i zycze udanych rpzerowbnek P.S. wydaje mi sie ze cena z malowanie klapy to 300zl powinno byc max jesli chodzi o dobra cene



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn lut 21, 2005 01:22

No mi sie znudzila.... w poprzednim 1.3 mialem zaspawana klape (przy okazji dzwona :grin: zrobilem) ale w nofym juz nie zaspawan na 100%.
Genealnie w chwili obecnej wogole mi sie ni podoba zaspawana klapa :satan:

Ewentualnie sam pasek po rejestracji wywalic i blache, ale poki co mam zaspawany pasek nad rejestracja i to mi sie bardzo podoba....


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn lut 21, 2005 01:23

WRHZ pisze:a ja mam usuniety plastik z klapy tak jak widac na foto silownik z centralki zwykly w zupelnosci wystarcza do klapy ...

zgadzam sie w 100%, w poprzednim mialem ze 2 lata i dzialal,
w obecnym tez mam dodatkowo zalozone otwieranie ze srodka i bangla bez problemu. Taki najzwyklejszy chyba do 3 kg o ile sie nie myle


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » wt lut 22, 2005 00:25

jedz do blacharz pokarz mu o co ci chodzi i on juz cos wymysli..
pozdro



Awatar użytkownika
ralv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 13:51
Lokalizacja: wolomin, radzymin

Re: g?adka klapa blee

Post autor: ralv » wt lut 22, 2005 11:58

kacjen pisze:Przyznam szczerze znudzi? mi sie˛ juz˙ widok g?adkich klap w golfikach.. nie zeby to by?o brzydkie ale juz˙ ma?o oryginalne.
Zobaczy?em w któryms´ z niemieckich pisemek ciekawszy pomys? - zwe˛z˙enie od góry oryginalnego miejsce na rejestracje tak ze oryginalny plastik zosta? usuniety a na rejestracje˛ zosta?o tylko tyle miejsca zeby by?o widac´ literki (zmieni?a sie˛ wysokos´c´ a nie szerokos´c´ tego miejsca). Mam zamiar zrobic´ cos takiego w swoim golfiku, ale nie wiem jak rozwia˛zac´ ta˛ operacje˛. Os´wietlenie jakos´ zrobie˛, najwyzej dam inna˛ lampke˛, ale co z zamkiem?? Elektromagnes?? czy co?? Nie chce˛ miec´ dziury na kluczyk w klapie wola?bym otwierac´ ja˛ z kabiny. Moz˙e ktos´ ma pomys? jak to wszystko rozwia˛zac??
jesli masz zamiar wyrzucic tylna wycieraczke to podlacz silownik do zamka klapy, wtedy pchniecie dzwigni spryskiwacza tylnej szyby otwoworzy ci klape. mialem tak kiedys w swoim golfie i z tego co pamietam to zaden problem i chyba nawet niczego nie przerabialem (wszystko dzialalo w oparciu o seryjne elementy)



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » wt lut 22, 2005 12:17

tylku wowczas buczy pompka od spryskiwaczy !!!!!!!!!



Awatar użytkownika
ralv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 13:51
Lokalizacja: wolomin, radzymin

Post autor: ralv » wt lut 22, 2005 12:31

WRHZ pisze:tylku wowczas buczy pompka od spryskiwaczy !!!!!!!!!
u mnie nic takiego sie nie dzialo, trzeba podlaczyc do czasowego wylacznika od wycieraczki a on to co innego niz spryskiwacz (sorki napisalem pchniecie spryskiwacza chodzilo mi o wlaczenie wycieraczki tylnej moja wina:)



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » wt lut 22, 2005 12:58

sama nazwa mowi za siebie czasowy wowcza co jakis czas idzie impuls na klape :D ajak sie przytrzymuje z tego co pamietam od od razu odzywa sie pompka hehe ja bym wyrzucil wycieraczeke - zreszta tak sam zrobilem i pociagnalem sobie osobne przewody to nie jest klopot wielki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 171 gości