[mk 2] cos mi buczy,dudni ? odglos basowy :/ plz HELP :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

[mk 2] cos mi buczy,dudni ? odglos basowy :/ plz HELP :)

Post autor: shibby » wt wrz 26, 2006 23:28

witam! dlugo mialem spokoj z golfem to zas sie cos musialo popsuc :|
Otoz pojawilo mi sie to 2 dni temu wracajac droga szybkiego ruchu. Tzn zaczelo mi dudnic tzn taki halas hmm jakby huczenie ale takie basowe ... nasila sie wraz z predkoscia tzn niezaleznie od biegu i czy na luzie...
nie wiem dokladnie skad pochodzi ale zdaje mi sie ze z tylu ale wiadomo moze niesc halas wiec moze byc i z przodu :/
tlumik sprawdzony (mam sportowy) wszystko gra i odglos tlumika jest swoj takze to raczej nie to...

najbardziej slychac kolo tak 50 km/h a jak przekrocze magiczna 100km/h to ten halas jest tak intensywny ze poprostu nie da sie nic. Jest czysty taki bass jakby nie wiem jakies zwarcie na tubie :) oczywiscie odpialem tube i radio takze nie ma mowy o zwarciu.
Ciekawostka jest to ze pojechalem wczoraj do mechanika wsiadl ze mna no i pupa nic nie buczalo poprostu sie naprawilo ale dzis kolo 16 jak wsiadlem to zas to samo :/

prosze pomozcie mi co to moze byc?? aha jadac tak te kolo niby 40 km/h i skrecajac nagle o 90 stopni to na chwile przestaje ale zaraz wraca dudnienie i huczenie :/ czy to lozysko? jak tak to jak to sprawdzic jakie itp? a moze cos innego?
dzieki :kufel:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt wrz 26, 2006 23:35

Jeśli przestaje przy skecie lub sie nasila przy skecie to mzoe być łozysko :))

Sprawdzić jest bardzo prosto :)) Podnies auto na podnośniku po kolei kazde kolo i zakręć nim to usłyszysz czy cos huczy i dudni :)) zrobisz tak z wszystkiemi i juz bedizesz wiedzial czy to łozysko i które :)) by złego nie kupić lub nie potrzebnie :))

Sprawdz sobie warto bo to chwilke zajmie a juz bedziesz cos wiedział :))
pozdro



shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Post autor: shibby » śr wrz 27, 2006 06:44

no mi znika przy skrecie a nie nasila sie ale to przy takim skrecie okolo 90 stopni bo taki normalny skret to nic nie daje jest tak jak z jazda na wprost czyli mi buczy i mnie denerwuje :/
sprawdze dzis te kola czy to te lozyska ehh dzieki

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 08:31 ]
jechalem teraz to juz wiem ze znika jak skrecam mocno w prawo w lewo jednak nie znika :/ podnioslem teraz wszystkie kola pokolei no i w prawym tylnim nic nie buczy chodzi cicho ale w lewym tylnim to z poczatku zaczelo mi trzec cos potem w miare sie uspokoilo ale jest glosniejsze od prawego. Z przednimi to jest tak ze zmieniaelm klocki wczoraj no i troche mi hamuja to kolo jak podnioslem i chcialem zakrecic to hamowaly oba przednie takze cicho nie chodza ale nie wiem czy to tak ma byc ?

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 11:55 ]
heh jak na zlosc oczywiscie chcialem jechac zas do mechanika no ale jadac do niego huczenie przestalo i chodzi tak jak nowka :) teraz jezdzilem z 20 km no i ani jednego huku ani dudnienia czy jakiegos odglosu tak jak wczoraj ? o co chodzi? moze to lozysko sie odkrecilo albo cos? pomocy :) btw jak sie wymienia lozyska w tylnich kolach? trudne to?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr wrz 27, 2006 15:13

Moze to kloski ?? hmm ale wiesz nie powiny CI hamować jak nie naciskasz na hamnulec :PPP heh



Awatar użytkownika
MarCons
Świdnica
Świdnica
Posty: 168
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:28
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: MarCons » śr wrz 27, 2006 16:00

Według mnie jest to łożysko, podobnie stwierdził też To_mas. Miałem podobny problem niedawno. Kosztowało mnie to w sumie 60 złotych (łozysko + mechanik).


IV VAG Meeting Bielawa 12-13.05.2012 viewtopic.php?f=53&t=435930&start=14#p5281815
Obrazek

shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Post autor: shibby » czw wrz 28, 2006 12:17

no lozysko jednak :) na jutro jestem umowiony i tez bedzie mnie to kosztowac 60 zl (robota i lozysko po 30 zl) dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości