GOLF IV coś obciera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zibijan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 16, 2006 07:31
Lokalizacja: Tarnów

GOLF IV coś obciera

Post autor: zibijan » czw wrz 28, 2006 08:28

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Od kilku miesiecy jestem posiadaczem Golfa IV 2003 r variant 1,9 TDI 90 KM. Mój problem pojawił sie niedawno jakieś 2-3 tygodnie temu. Objawia sie tym że przy skręcaniu w lewo lub prawo słychać jakby jakieś obcieranie. I po kolei: przed wystąpieniem tego zjawiska wymieniałem klocki, tarcze zostały stare wiec diagnoza była iz to tu tkwi problem (zły materiał ścierny klocka ranty na tarczach itp...). Wymieniłem wiec wszystko na nowe tarcze brembo max i klocki textara i dalej to samo. Mechanicy oglądali auto od spodu czy nie widać jakiś śladów tego tarcia......nic nie widać. Jest to o tyle dziwne ze raz jest wieksze nateżenie tego zjawiska a raz prawie wogole nie słychać, im bardziej skrecone koła tym sie nasila. Próbowałem czy wystepuje to tez na zgaszonym silniku no i jest tak samo, czy ktoś ma jakiś pomysł???? wczesniej tego nie było i nic poza wymianą tarcz i klocków nie było robione. Z góry dzieki za pomoc

zibi



Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » czw wrz 28, 2006 10:12

Felg nie zmianiałeś? sa fabryczne rozmiary? może obciera koło o nadkole?


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
Kubecek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lip 14, 2006 17:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kubecek » czw wrz 28, 2006 10:42

najlepiej popros kogos zeby patzryl dokladnie na kazde kolo, a ty skrecaj kierownica do oporu w jedna i druga strone, wtedy porzekonasz sie, czy wina tkwi w za duzych oponach, czy winy szukac gdzie indziej.



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » czw wrz 28, 2006 10:49

Odegnij tropchę blachę za tarczą hamulcową mi po wymianie troszkę mi ją odgieli i obcierała



zibijan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 16, 2006 07:31
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zibijan » czw wrz 28, 2006 11:03

Dziekuje za zainteresowanie i juz odpowiadam na wszystkie pytania: opnony 205/55/16 jezdziłem trzy miesiące i nic nie obcierało, wczoraj autko było na podnośniku specjalnie nic nie było myte i czyszczone, zadnych sladów na nadkolach felgach, przegubach, półosiach blaszkach za hamulcami po prostu nic, rozwamiałem też z serwisem VW powiedzieli ze mogą to być jakieś gumy????? o co chodzi nie wiem, ręce opadają.....



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » czw wrz 28, 2006 12:03

Przyjrzałbym się wspomaganiu kierownicy, odgłos pracy pompy wspomagania, tym bardziej, że słychać to głównie przy skrecaniu; zbyt niski poziom oleju, nieszczelna ssąca strona pompy, poluzowany pasek napędu pompy.



zibijan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 16, 2006 07:31
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zibijan » czw wrz 28, 2006 12:31

hmmm zeby rozwiać wątpliwości, przy zgaszonym silniku jest dokładnie to samo....próbowałem. Dziekuje za zainteresowanie problemem :)



centurion079
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:28
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: centurion079 » czw wrz 28, 2006 12:58

Witam sprobuj wymienić gumy stabilizatora koszt bardzo mały a móże pomoże choć jak sa wybite to objawia sie to skrzypieniem przedniego zawieszenia ale kto wie może u Ciebie akurat takie daja odgłosy.



zibijan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 16, 2006 07:31
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zibijan » pt wrz 29, 2006 13:18

przeprowadziłem mały eksperyment. wymyłem całą zawieche wodą, wypłukałem dobrze i jak jest mokro to nic nie słychać, pewnie jak wyschnie to znowu bedzie, hmmm o co chodzi????



Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » pt wrz 29, 2006 13:51

na bank gumy stabilizatora, gdzies na forum sa posty jak to wymienic. troche brudu i po sprawie.


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » pt wrz 29, 2006 14:15

centurion079 pisze:Witam sprobuj wymienić gumy stabilizatora koszt bardzo mały a móże pomoże choć jak sa wybite to objawia sie to skrzypieniem przedniego zawieszenia ale kto wie może u Ciebie akurat takie daja odgłosy.
Wlasnie wlasnie.. u mnie tak skrzypi.. czyli te wlasnie gumy sa do wymiany???


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

centurion079
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:28
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: centurion079 » pt wrz 29, 2006 14:41

U mnie było tak zaczeło skrzypiec bardzo jak stare łóżko wymieniłem gumy na stabilizatorze i dalej skrzypiało ale po miesiacu naszczescie ustąpiło bo to strasznie jest wkurzjące jedziesz jak starym wozem drabiniastym.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości