[mk3]Silnik gasnie przy skrecaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gumck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 12:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

[mk3]Silnik gasnie przy skrecaniu

Post autor: gumck » śr wrz 27, 2006 13:29

Witam.Mam problem z moim autkiem to jest golf III 1.8 ABS. Problem polega na tym ze jak skrecam na inną ulicę to samochód mi gasnie.Niedawno tak mi sie dzialo jak miałem luzny pasek od wspomagania ale 2 tyg temu został wymieniony na nowy i jak spradzałem dzis to sie nie poluznił. A od wczorajszego dnia tak stopniowo nie przy kazdym skrecie mi gasł a dzis to juz na kazdym wystaczy ze gdzies skrecam a nawet na małym rondzie i wtedy gasnie.Nie mam pojecia w czym jest problem. Z gory dziekuję za podpowiedz



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » śr wrz 27, 2006 14:03

a masz gaz czy na benzynie się tak dzieje??? moze podstawa wtrysku łapie lewe powietrze???



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 27, 2006 14:04

zobacz przewody idące z pompy paliwa czy nie sa luzne! na łączeniu, podejrzewam że jakiś przewód po odchyleniu się nie łączy nie ko niecznie przy pompie posprawdzaj przewody które bidą do zasilania (wtrysku ) moze bezpiecznik lużny od pompy

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 14:05 ]
a co z kontrolkami kiedy ci gasł silnik one również? może nawet i w stacyjce masz jakiś problem częst jest tak jak się wiesza na kluczyku od stacyjki masę innych kluczy



gumck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 12:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: gumck » śr wrz 27, 2006 14:21

Tam mam gazik a z tą uszczelką pod podstawą wtysków to by sie nawet zgadzało bo mam teraz problem jeszcze z obrotami i byłem wczoraj u mechanika i ten mi powiedzial ze przyczyną tych skakjacych obrotów jest ta uszczelka bo zasysa lewe powietrze. Wiec pewnie to tez bedzie przyczyna tego problemu. Dzieki za podpowiedz najpierw sie zabiore za uszczelke a jakby nie pomoglo to sie jeszxcze odezwe.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 27, 2006 14:27




gumck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 12:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: gumck » śr wrz 27, 2006 14:50

A teraz sprawdzałem dokladnie jak to wyglada w moim golfiku i cos mi sie nie zgadza z tym rysunkiem, bo u mnie to chyba podstawa wtrysków jest inna taka cos kwadrakowa metalowa podstawka o grubosci 1 cm w ktorej jest wywiecony otwor na gaz a pod tym i na ta podkladka sa dwi kartonowe podkladki i czyzby to one byly nieszcezlne i zasysały to powietrze.W orginalnym nie zagazowanym golfie to chyba tej podkadki metalowej to nie ma? I czyzby to tu tkwił ten problem, w tych usczelkach?. Mialem sobie sam powymieniaa ta podkaldke ale jezeli to bedzie zwiazane z gazem to pewnie bede musial z tym do gazownika sie udac.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 27, 2006 14:54

najlepiej by było
gumck pisze:do gazownika sie udac.



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » śr wrz 27, 2006 17:03

no jak masz gaz to może być jeszcze jedna przyczyna. zła regulacja napięcia wstępnego membran. napisz czy dzieje ci się to przy skręcie tylko w jedną stronę czy obie. jak w jedną to jednak obstawiam gaz. regulacja powinna pomóc



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr wrz 27, 2006 18:23

alepka pisze:no jak masz gaz to może być jeszcze jedna przyczyna. zła regulacja napięcia wstępnego membran. napisz czy dzieje ci się to przy skręcie tylko w jedną stronę czy obie. jak w jedną to jednak obstawiam gaz. regulacja powinna pomóc
prawde pisze -sprawdź to


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości