Zegary VDO MKII jak połączyć??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Arek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pt paź 28, 2005 17:56
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Zegary VDO MKII jak połączyć??

Post autor: Arek85 » wt wrz 26, 2006 17:41

Witam!! Tak ja w tytule interesuje mnie jak podłaczyc zegary VDO ( z tego co wiem wczesniej zamontowane one były w Scirocco) Posiadam 3 zegary : 1--->od cisnienia oleju , 2---> obrotomierz, 3---> temperatura. Chce je zamatowac w Golfie MK2 1.6 benz . Prosze o dokladny opis co gdzie i jak podlanczac.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt wrz 26, 2006 17:49

Do wskaźników potzreujesz jeszcze czujniki - temp ( nie wiem czego) i ciśnienia oleju. Czujnik ciś. możesz wkręcić w podstawę filtra oleju. Obrotomierz do cewki zapłonowej. No i zasilanie do + i -(oświetlenie)



Awatar użytkownika
Arek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pt paź 28, 2005 17:56
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Arek85 » wt wrz 26, 2006 19:22

hmm... a nie da sie jakos podpiac pod to co mam?? cisnienie oleju to wiadoma sprawa ze potrzebny jest czujnik ale np temperatura i obroty silnika przeciez sa wskazywane na standardowym liczniku wiec moze da sie jednak podpiac pod kable ktore odchodza do licznika...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt wrz 26, 2006 19:58

Arek85 pisze:hmm... a nie da sie jakos podpiac pod to co mam?? cisnienie oleju to wiadoma sprawa ze potrzebny jest czujnik ale np temperatura i obroty silnika przeciez sa wskazywane na standardowym liczniku wiec moze da sie jednak podpiac pod kable ktore odchodza do licznika...
fizycznie to się da, tylko czy wskazania będa prawidłowe? Czujnim i wskaźnik muszą być dopasowane.



Awatar użytkownika
Kamil Włodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 20:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kamil Włodi » wt wrz 26, 2006 20:12

witam

[ Dodano: 26 Wrz 2006 20:14 ]
jeśli chodzi o podpięcie wskażników to powinno się tylko podpiąć(przepiąć) wtyczki stare na nowy licznik i działa czas około 3min, w starszych wersjach są dwie kostki w młodszych jedna, pozdrawiam



Awatar użytkownika
Arek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pt paź 28, 2005 17:56
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Arek85 » wt wrz 26, 2006 21:39

no dobrze przepiac, ale jak to zrobic chodzi o to ze chce miec nadal podłaczony glowny licznik a oprucz tego te 3 zegary ktore chce podłaczyc. Jak to zrobic. Zadowoli mnie dokladny opis co i gdzie wpiac...



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » śr wrz 27, 2006 00:00

to zalezy jeszcze jaki rocznik jedna lub dwie wtyki na www.vwgolf.pl masz pinout licznika na 1 wtyczke i chyba na 2 (co do tego czy on tam jest nie jestem pewien) na chlopski rozum, ucinasz odpowiednie przewody, podpinasz sie trzecim nowym przewodem, izolujesz wszystko i lecisz z kablem do VDO i tam je podpinasz tylko hm czy wskazania beda prawidlowe tego juz Ci nie powiem, tez nie wiem czy dobrze rozumuje...

tu jest pinout na jeden wtyk :
http://vw2.info/vwforum/pinout_jeden_wtyk.htm

pozdro


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
Arek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pt paź 28, 2005 17:56
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Arek85 » śr wrz 27, 2006 22:58

hmm... kto wie moze i sie uda:) zobaczymy jak na liczniku i zegarach bedzie wskazywalo to samo to dam znac. Pozdro i dzieki za pomoc!

[ Dodano: Czw Wrz 28, 2006 22:51 ]
nastapiła mała zmiana zamiast zegaru z obrotomierzem chce zamatowac zegar pokazujacy ładowanie alternatora (czy jakos tak :p) ale juz wiem gdzie go podpiac. Co do zegara z temperatura tez chyba wiem ( dam znac co wyszło jak podłacze i bedzie dzialac). A teraz mam pytanie co do tego zegara z cisnieniem oleju... Jaki czujnik mi jest potrzebny?? ile on kosztuje??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 532 gości