[mk3]wyciek z chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » wt wrz 26, 2006 19:09

mayk pisze:moze zalezy od zakretów. przy zakręcie w lewo, siła odśrodkowa ciąży na prawą stronę,
no nie wiem ale jakieś wytłumaczenie musi być ja obstaję przy tym co pisałem że to ten środek którego wlałem przestaje działać i raz zatyka wyciek ale potem puszcza, ale nic chłodnice kupuje jutro i w najbliższych dniach wymiana. a i pozdro dla skarżyska mieszkałem tam kiedyś, do tznu chodziłem... stare czasy...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 26, 2006 19:48

Po 30 km nie widzisz bo płyn jest wtedy gorący i to co wycieknie natychmiast odparuje. Po 5 km jest jeszcze chłodny, nie paruje więc widzisz, że kapie.
Miejsce wycieku o ktorym piszesz przeważnie oznacza, że przerdzewiały stalowe obejmy (takie pozaginane ząbki) które łączą plastykowy bok chłodnicy z samym radiatorem. I ciężko to skleić, bo za chwilę pojawi się na nowo. Raczej oddaj chłodnicę do regeneracji (50-70 zeta) - wymienią ta obejmę i uszczelkę) lub kup nową. Nie syp żadnych korków i opiłków, często zatykają nagrzewnicę i wszystko to gdzie przewody są cienkie. To już lepiej jak za dawnych czasów - musztardę :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » wt wrz 26, 2006 21:11

Paweł Marek pisze:Raczej oddaj chłodnicę do regeneracji (50-70 zeta)
myślałem żeby oddać do regeneracji ale to jak piszesz 70 zeta a za niecałe 140 mam nówkę więc chyba sie zdecyduje na wymianę



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 26, 2006 21:21

Uważam że słuszna decyzja.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 484 gości