[mk2]opadnięte lekko drzwi od strony kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk2]opadnięte lekko drzwi od strony kierowcy

Post autor: specWROC » ndz wrz 24, 2006 21:29

jak w temacie mam leciutko opadnięte drzwi od strony kierowcy jak lekko pociągne za klamkę to czuć takie opadnięcie...widać w każdym razie że ktoś coś rzeźbił przy zawiasie dolnym...czy coś można zrobić aby drzwi powróciły do prawidłowego położenia:)???



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz wrz 24, 2006 21:32

było kiedys o tym na forum juz dokładnie nie pam,iętam ale chodziło o podkładki na zawiasie



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz wrz 24, 2006 21:32

Pewnie trzeba tę zawiasę rozebrać ,i skasować w niej luz....Przewiercić większy otwór i dać grubszy trzpień.



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » ndz wrz 24, 2006 23:36

a ja przyłącze się do tematu i zapytam: czy to możliwe aby zawias do drzwi kosztował 150zł.?? a za samego tego bolca w sklepie zaśpiewali mi 68zł bez 3groszy.(drzwi rumoczą i zauważyłem luz na dolnym zawiasie.
stonefree pisze:Pewnie trzeba tę zawiasę rozebrać ,i skasować w niej luz....Przewiercić większy otwór i dać grubszy trzpień.
doradzisz troszkę jak to zrobić dokładniej??

pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt wrz 26, 2006 16:58

Mówisz o akcji,ze jak otworzysz drzwi i podnosisz je do góry i opuszczasz to czuć luz i stukanie?Szczerze powiem ale nigdy tego nie robiłem w golfie,natomiast operacja udała się na nissanie micra.Trzeba by odkręcić drzwi i na lucie oglądnąć te zawiaski.Potem wybić bole i zobaczyc,czy są "wyrobione", jesli tak -do tokarza i zrobic nowe,tylko z dobrego towaru, np. śruba 8.8.Nie bardzo widzę jak rozwiercic otwory zawiasy przyspawanej do drzwi,więc może wystarczy dobrać odpowiednią średnicę bolca.A jak luz będzie wzdłużny,to wsadzić jeszcze podkładkępimiędzy elementy zawiasy.A jak luz jest niewielki to może spróbować jeszcze kluczem nasadowym 15 zluzować i opuścić kołek na słupku drzwiowym?Pozdro.

[ Dodano: Wto Wrz 26, 2006 21:08 ]
Doczytałem się na forum,że ludzie dają podkładkę pod zawiasę w miejscu przykręcenia do słupka drzwi,czyli jak opuszczone to podkładka pod dolną.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 211 gości