[mk3 1.8GT] koło zębate rozrządu+cos dzwoni po wymianie napi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PawelP

Post autor: PawelP » śr wrz 20, 2006 19:37

jeżeli to takie metaliczne terkotanie czy coś takiego - to jest to napięty zbyt mocno pasek. Miałem ostanio to samo.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » śr wrz 20, 2006 21:55

Dzisiaj nie mialem czasu na wymiane rolki ale jutro bede mial to dam znac


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » czw wrz 21, 2006 00:31

powiem taj ja mialem lekko napiety pasek i halasowalo dzis go napiolem i jes to samo, wiec jesli chodzi o napiecie paska to wydaje mis ie ze nir ma to az takiego znaczenia przy tym co slychac u mnie i "maro" ale ajk zkrecilem napinaczem jak juz wszystko poluzowalem to wydaje mi sie ze to bedzie przyczyna ale jeszcze jeszcze maro jak znajdziesz chwile zmien napinacz i mam nadzieje ze wynik bedzie pozytywny :) bo teraz za kazdym razem kiedy jade samochodem tylko mysle o tym ze cos mi tam buczy pod macha :/



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » czw wrz 21, 2006 15:57

czarny22, zmienilem napinacz na stary, ktory jeszcze nie jest taki wysluzony i narazie cisza, wiec przypuszczam ze u ciebie bedzie to samo :bigok: A ta rolke jutro pojade oddac na gwarancje ciekawe co mi w sklepie powiedza, sprawdz u siebie i daj znac


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » czw wrz 21, 2006 19:35

maro, witam :D super no to jak bede w sklepe jakims motoryzacyjnym zakupie napinacz bo nic innego mi nie pozostalo, mam nadzieje ze u mie jest to samo co u ciebie :) jak tylko zmienie napinacz dam znac pewnie bedzie to dopiero w poniedizalek bo najpierw go musze zamowic a jutro juz piatek ale mam nadzieje ze bedize warto wylozyc te 70zl na nowy napinacz, stary tez postaram sie oddac na gwarancje , jak przyma ci na gwarancje daj znac :) najlepsze jest to ze nei wiem czy mam paragon a bez tego raczej mi nie przyjma :( no nic ide szukac pozdrawiam maro wiedizalem ze razem dojdziemy co to moze byc :) :bigok:

[ Dodano: Czw Wrz 21, 2006 19:37 ]
maro, powiedz mi jeszcze czy zeby wymienic napinacz demontowales wszystko czy udalo ci sie go jakos przecinac przez ten plastik oslaniajacy dolna czesc paska rozrzadu ??



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » czw wrz 21, 2006 21:06

Ja sciagalem wszystko czyli musisz odkrecic najpierw kolo od pompy chlodzenia potem kolo na wale korbowym a na koncu odkrecasz ten plastik, bo nie chcialem zeby przez przypadek mi sie pasek o jeden zabek przesunal, a tak widzialem wszystko i latwiej bylo demontowac rolke


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » pt wrz 22, 2006 12:46

dzik kupilem nowy napinacz SKF daem 75zl ale podobno jest najlepszy i zobczymy jak znajde dzis czas to wymienie i dam znac jaki jest final calego tego przedsiewziecia, "maro" jak ze wytrwales do konca w problemie punkcik bedzie :) pozdrawiam i jak tylko wymienie dam znac



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt wrz 22, 2006 16:34

Dzieki :bigok: czekam na wymiane u ciebie ale to musi byc to skoro u mnie pomoglo


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » sob wrz 23, 2006 19:13

POMOCY nie wiem co sie dizeje wyminielem napinacz i jest to samo ale to nie jproblem cos jest nie tak zaraz po zapaleniu smoachodu obroty wskoczyly na 2000 !!!!!!!!!!! przy przyspieszaniu slychac jakis metaliczny dziwiek !!! jak by opilki metalu w katalizatorze ??? czy cos takeigo po rozgrzaniu silnik ma znowu 900 obrotow nie wiem co sie dzieje wszystkie punkty kontrolne byly na swoich mijescach !! POMOCYYYYY

[ Dodano: Sob Wrz 23, 2006 19:23 ]
dodam ze to dzwonienie nie wystepuje przy gazoewaniu na postoju tylko przy ruszaniu i przy wrzszych obrotach jak sie rozpedza samochud zeby bieg zmienic to tak wlasnie dzwoni jak opilki metalu jakies czy cos !! jej jestem w szoku nie wiem co sie dizeje i te obroty 2000 !!! co prawda spradajo po rozgrzaniu ale na zimny jest 2000 !! moze jednak te znaczki kontrolne nie byly dobrze ustawione ?? ma moze ktos instrikcje przujrrzysta jak ustawic kola wzgledem siebei zeby wszystko pasowalo

[ Dodano: Sob Wrz 23, 2006 19:23 ]
dodam ze to dzwonienie nie wystepuje przy gazoewaniu na postoju tylko przy ruszaniu i przy wrzszych obrotach jak sie rozpedza samochud zeby bieg zmienic to tak wlasnie dzwoni jak opilki metalu jakies czy cos !! jej jestem w szoku nie wiem co sie dizeje i te obroty 2000 !!! co prawda spradajo po rozgrzaniu ale na zimny jest 2000 !! moze jednak te znaczki kontrolne nie byly dobrze ustawione ?? ma moze ktos instrikcje przujrrzysta jak ustawic kola wzgledem siebei zeby wszystko pasowalo



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » ndz wrz 24, 2006 00:01

O kurde to masz powazniejszy problem, najlepsza droga do zlokalizowania tego dzwieku jesli jest to metaliczny dzwiek to bierzesz metalowy pret i przykladach w miejscach jednym koncem gdzie cos slyszysz drugi koniec na ucho i tak mozesz mniej wiecej dojsc skad to idzie, a co do zlokalizowania dzwieku na ktoryms walku to wez sobie zrob z papieru rulonik i przykladaj po kolei do kazdego walka, moze to rzeczywiscie tylko ktores lozysko, co do tych znakow to najwazniejsze zeby patrzec podczas wymiany paska na kolo zebate walka rozrzadu i na znak na kole zamachowym pod zielona nakretka w skrzyni, natomiast te dwa znaki na kolach walka posredniego i walu korbowego dokladnie nie ustawisz bo ta tolerancja jest tam dosyc duza wiec tylko zeby mniej wiecej sie zgadzalo, oczywiscie po takiej operacji powinno sie ustawic aparat zaplonowy, ja ci radze najpierw zlokalizowac skad ten dzwiek i potem jechac do mechaniora opowiedziec o wszystkim, powodzenia

[ Dodano: Nie Wrz 24, 2006 00:03 ]
A z tymi obrotami to moze byc silniczek krokowy, tylko tam sa inne objawy auto plywa na wolnych nawet jak sie zagrzeje


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » ndz wrz 24, 2006 00:49

maro pisze:, oczywiscie po takiej operacji powinno sie ustawic aparat zaplonowy
ustawic aparat zaploinowy jak ?? to sie samo ustawia czy trzeba do mechaniora jechac ?? nie wiem moze misie wydaje moze mialem pecha i w tym samym momecie padl mi kataliztor i ten metaliczny dziwiej to z niego jest ?? bo jadac jak otwieram dzwi to slychac jak by z pod samochodu, ale ten dziwiek wydobywa sie tylko pzy gwaltowiejszym wciskaniu na pedal gazu na postoju jest nie slyszalny tylko przy ruszaniu przyspieszaniu ?? jakie sa objawy padnietego katalizatora ?? jak to sprawdzic i jaki z niego wydobywa sie dziwek czy mozliwe ze umnei padl katalizator i dodam ze albo mi sie wydaje albo kolo katalizatora i tej plecionki co tam jest ta oslona aluminiowa jest cala czarna jak by odymiona osmolona a chyba tak nei bylo jak ostatni raz zagladalem pod auto ?? PROSZE O POMOC bo jest mi bardzo potrzebna teraz zaluje ze wziolem sie za ten napinacz bo przeszkadzal mi jakis tam dziwiek z pod maski a teraz mam dopiero problem :(

[ Dodano: Nie Wrz 24, 2006 09:02 ]
no i przestalo dzwonic dzis o godzinie 6.00 po nie przespanej nocy " wkorwiony jak samolot" ide do garazu rozkrecam bryke i co sie okazalo rozrzad przeskoczyl o 1 zabek jest ok jeszcze nie wiem jak zachowuje sie napinacz czy daej halasuje ale bylem taki zadowolony ze juz zapomnialem posluchac :D



raf2234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:20
Lokalizacja: Wieruszów

Re: [mk3 1.8GT] koło zębate rozrządu+cos dzwoni po wymianie

Post autor: raf2234 » ndz wrz 24, 2006 23:18

czarny22 pisze:witam zmieniam temat bo poprzedni jest raczej nie aktalny myslalem ze w silniku trze mi sei poma wody ale dzis wsuchalem sie dokladnie zdiolem pokrywe tak gdzie jest pasek rozrzadu i tam wlasnie slychac ten dziwiek i dochodzi on prawdopodobnie z tego duzego kola zebatego ?? co to moze byc czy to jest powarzne ?? ten dziwiek slychac tylko na rozgrzanym silniku , a moze to napinacz ??
Mam to samo. Jak kupiłem auto, to od razu mymienialem paski i olej. I mialem dokładnie takie same efekty. Wymieniłem rolke i nic to nie zmieniło. U mnie pasek rozrządu nie chodzi na środku tylko przy zewnetrznej krawedzi. Zrobiłem juz prawie 40kkm i objawy nei ustąpiły. Przestałem sie tym przejmować.



Awatar użytkownika
*daniel*
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: wt sty 24, 2006 12:15
Lokalizacja: z garażu
Kontakt:

Post autor: *daniel* » wt sty 02, 2007 16:18

witam!panowie miałem dokłądnie taki sam problem!2 miesiące temu kupiłęm mk3 i postanowiłem zmienić paski i po wymianie rozrządu działo mi sie tak samo jak u was jakieś dziwne chuczenie dobiegało z okolic rozrządu myślałęm że to rolka jakaś trefna mimo że nowa :grrr: ale równierz działo mi się to tylko na rozgrzanym silniku na zimnym było ok!pojechałęm z tym do mechanika innego niz ten paprok :axe: co mi rorząd wymieniał i się okazało że rolka byłą jakoś dziwnie założona i pasek był przeszpanowany :panna: mechanik się smiał że można na nim było wszystkie melodie grać bo był tak naciągnięty :grrr:naszczęscie mechanik mi to zrobił koszt dodatkowe 30 ziko ale terez spokojnie śpie i jerzdże :D to było niedosniesienia tymbardziej że przed wymianą było wszystko ok!ale panowie nieleckcewrzcie tego napewno dojdziecie co to jest zostawcie auto u dobrego mehesa odrzałujecie kase ale zróbcie to bo niema co oszczędzć na tym!pozdro


moje byłe mk3 GTD SPECIAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81913&postdays=0&postorder=asc&start=480
obecny dupowóż passat b4 kombi na gwincie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261704&postdays=0&postorder=asc&start=90

Awatar użytkownika
szymko2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 16:07
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: szymko2000 » ndz sty 28, 2007 20:23

ja mam to samo po wymianie rozrządu - na ciepłym silniku na jałowych obrotach słychać jakieś dzwonienie z ok dużego koła zębatego na ten wątek trafiłem dziś ale sam podejrzewałem rolkę napinacza jednak po wymianie na inną dzwonienie nie ustało
mam proźbę żeby osoby które usuneły ten problem u siebie ostatecznie napisały mi co zrobiły bo ja już się gubie
dodam że mam motor 1.8 aam
pozdrawiam i czekam no odp

[ Dodano: 28 Sty 2007 19:29 ]
*daniel* pisze:witam!panowie miałem dokłądnie taki sam problem!2 miesiące temu kupiłęm mk3 i postanowiłem zmienić paski i po wymianie rozrządu działo mi sie tak samo jak u was jakieś dziwne chuczenie dobiegało z okolic rozrządu myślałęm że to rolka jakaś trefna mimo że nowa :grrr: ale równierz działo mi się to tylko na rozgrzanym silniku na zimnym było ok!pojechałęm z tym do mechanika innego niz ten paprok :axe: co mi rorząd wymieniał i się okazało że rolka byłą jakoś dziwnie założona i pasek był przeszpanowany :panna: mechanik się smiał że można na nim było wszystkie melodie grać bo był tak naciągnięty :grrr:naszczęscie mechanik mi to zrobił koszt dodatkowe 30 ziko ale terez spokojnie śpie i jerzdże :D to było niedosniesienia tymbardziej że przed wymianą było wszystko ok!ale panowie nieleckcewrzcie tego napewno dojdziecie co to jest zostawcie auto u dobrego mehesa odrzałujecie kase ale zróbcie to bo niema co oszczędzć na tym!pozdro
co konkretnie zrobiłten drugi mechanik



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości