Znikający olej Golf II 1.8 silnik RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Znikający olej Golf II 1.8 silnik RP

Post autor: Cobra » pn lut 21, 2005 11:53

Prosze o wyrozumialość szperalem troszke ale nieznalazłem nic co mogło by odpowiedzic na moje pytanie .Zaczne od początku jakies 5 miesiecy temy wymienianą mialem uszczelke pod głowicą uszczelniacze na zaworach i pierscienie.oczywiscie wymienilem olej (Mobil1)i płyn w chlodnicy.Dodam ze uzytkuje samochód na gazie(LPG).Od wymiany oleju przejechane mam 5 tys km i z niepokojem stwierdzam ze olej jest juz na minimum!!Niezauwazyłem zadnych wycieków z pod samochodu >zaobserwowałem tez dziwne zjawisko co doplynu chłodniczego.Jezeli samochód jest rozgrzany to w zbiorniczku pokazuje mi sie wiecej plynu niz na zimnym silniku(sprawdzalem to ze 2 razy)Rura wydechowa jest czysciutka zadnej sadzy nic kompletnie sucha.Czy moecie mi wyjasnic gdzie spiepsza olej????czy moze silnik juz jest w nienajlepszej formie i olej jest spalany???prosze o pomoc .za wszystkie odpowiedzi dziekuje



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn lut 21, 2005 16:00

Co do oleju:

Masz instrukcję obsługi? Tam jest napisane że modele 1.8 mogą zużywać do 1l oleju na 1000km iż to jest normalka. Sam w to nie wierzyłem.Ale tak tam jest napisane. Jeżeli nic nie wycieka, nie pali oleju tzn. że taka już uroda silnika.Dużo zależy też od eksplatacji. I mocniej ciśniesz tym musisz się bardziej liczyć z tym że oleju będzie ubywać.

Co do płynu:

Po prostu zwiększa się ciśnienie i wypycha płyn. Sprawdź po rozgrzaniu czy chodzi na dużym obiegu. Bo może być taka sytuacja że termostat się nie otwiera do końca. Ale skoro Ci nie wybija płynu tzn. że jest ok.


Obrazek

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » wt lut 22, 2005 00:27

moj 1.8 RP oleju nie bierze miedzy wymianami nie musze dolewac tylko strasznie szybko spiepsza paliwo ze zbiornika :[



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 449 gości