Alarm TP1100+centralny jak podpiąć do Golfa Variant z 1998

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

m4341
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 07, 2005 09:33

Alarm TP1100+centralny jak podpiąć do Golfa Variant z 1998

Post autor: m4341 » ndz wrz 24, 2006 15:52

http://www.maja-shop.de/start/index-Dat ... ge4152.htm . na tej stronie jest alarm i go kupiłem ale nie mam pojęcia jak go podłączyć tz.pod jakie kolory. gość obiecuje na alegro że podsyła rozpiskę do podłączenia i to nie prawda po prostu się wykpił. może ktoś montował. mam golfa Variant z 1998 SDI bez elektrycznych szyb. centralny pneumatik jest z tył samochodu. czy da się to podłączyć z przodu czy z tył . lub ewentualnie z jakich materiałów mam kożystać .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 24, 2006 16:31

Jeśli masz problem z centralnym: korzystasz ze schematu 2.sterowanie plusem na pierwszym obrazku. Czarno biały z alarmu do zielonego (otwieranie) z wiązki dzrwiowej, a biały do szarego (zamykanie). Resztę przecież chyba wyraźnie i jasno jest w tym co posłałem meilem
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... fbcbf0b28a

[ Dodano: Nie Wrz 24, 2006 4:35 pm ]
Te dwa kable z symbolem nożyczek są niepotrzebne, można uciąć.

[ Dodano: Nie Wrz 24, 2006 4:47 pm ]
I całkowicie do kitu jest rysunek przedstawiający podłączenie blokady. Końce kabla który się przecina należy podpiąć pod styki robocze przekaźnika czyli to co na rysuneczku w kwadracie jest po lewej (podpisane jako Hy Celi i +12V), natomiast kabel ktory do przekaźnika blokady idzie z alarmu Green górny zostawić jak jest, a Green dolny podłączyć do stałego plusa. I KONIECZNIE zlikwidować przy przekaźniku połączenie poimiedzy +12 i Green dolny. Może ono być w obudowie przekaźnika lub na zewnątrz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

m4341
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 07, 2005 09:33

mnie obowiązuje chyba rysunek 3 mam pneumatyk

Post autor: m4341 » ndz wrz 24, 2006 17:10

no to więc co mam połączyć aby central działął sprawa jest niby prosta czy wywalić to na śmietnik. rysunek 2953 mnie interesuje i podłączenie do sterownika z tył pojazdu tam gdzie pompa .



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 24, 2006 17:30

Na sto procent rysunek 2 jak opisałem wyżej i wszystko zatrybi jak należy. Wg trzeciego rysunku też się da ale jest z tym więcej roboty i niema sensu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

m4341
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 07, 2005 09:33

Post autor: m4341 » pn wrz 25, 2006 10:04

więc o co chodzi z tym alarmem przecież i tak muszę przenieść to połaczenie dalej niemniej i tak znajomy rozwala alarmy w pare minut . i sam mi mówi żebym uważał gdzie wpinam i zabezpieczał diodami bo inaczej zabiorą auto. dlatego też niezawodnym jest imobilajzer i ukryty wyłącznik. więc czeka mnie nie lada zadanie bo bedzie mnie sprawdzał zawodowy porywacz aut .pozdrawiam

[ Dodano: Wto Wrz 26, 2006 14:55 ]
po paru podpowiedziach chociaż do końca nie jestem przekonany co do ogólnych sugestii system działa. tak wogóle to zmieniłem podejście do tej zabawki i wtedy podłączyłem wszystko. po prostu nie należy analizować konstrukcji systemu tylko zawężyć się na sposobie podłączenia. i przede wszystkim ukryć przełącznik oprócz alarmu. wtedy to zadziała inaczej mój kolega to otworzy. w moim przypadku nie zdołał uruchomić silnika ale zamki i alarm pokonał.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MSN [Bot] i 408 gości