[MK3] 1.9d ecomatic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

[MK3] 1.9d ecomatic

Post autor: Kłak » czw wrz 14, 2006 01:35

Witam :green_fuck:
Czy ktoś może mi powiedzieć jaki powinien być akumulator(wg katalogu) w golfie III 1.9d ecomatic?
Gdyż ten co mam jest juz na wykończeniu a przed zimą przydałby się nowy żeby nie było niespodzianek.
Aktualnie mam założony 92 Ah ale wydaje mi się, że jest on trochę za duży i do końca alternator go nie doładuje-jeszcze teraz jak trzeba będzie jeżdzić cały czas na światłach itd.
Jeśli ktoś posiadałby informacje na ten temat byłbym bardzo dżwieczny :pub:
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2006 08:17 przez Kłak, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw wrz 14, 2006 11:38

Bosch SILVER akumulator 70Ah/640A Prąd rozruchu wg EN [A]: 640
Pojemnośćakumulatora [Ah]: 70
Wysokość [mm]: 175
Długość [m]: 278
Wysokość bez bieguna [mm]: 154
Szerokość 1 [mm]: 175
Rodzaj bieguna: 1



radoalpin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lis 21, 2005 13:22
Lokalizacja: Grudziadz Koszalin
Kontakt:

Post autor: radoalpin » sob wrz 23, 2006 10:48

witam!! ja mam Golfa ECOMATIC i jest w nim akumulatro 95Ah i taki niby powinien byc, tak jest w instrukacji napisane...pozdrawiam



Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

Post autor: Kłak » sob wrz 23, 2006 19:40

Witam :green_fuck:
Napewno ma być 95Ah, bo już mam dwie różne wersje.
Ale skoro ty masz ecomatica i masz taki akumulator to ja chyba też taki założę.
A tak przy okazji jak sprawuje ci się samochodzik?
U mnie niby wszystko ok , ale wydaje mi się, że mi trochę sprzęgło ślizga.
Brak mu przyspieszenia- dodaję gazu silnik wchodzi na obroty, a samochód ledwo przyspiesza- czy to tak ma być?
Jak to jest u Ciebie?
Niby to jest samochód dla dziadzia na działkę :grin: więc rewelacji się nie spodziewałem.



radoalpin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lis 21, 2005 13:22
Lokalizacja: Grudziadz Koszalin
Kontakt:

Post autor: radoalpin » sob wrz 23, 2006 21:10

witam!! Rozmawialem z gosciem ktory takze ma ECOMATIC'A i mial instrukcje do niego..i tam wlasnie bylo napisane ze akumulator standardowy 95Ah...ale smailo mozesz dac 92Ah..ogolnie auto w sprawuje w miare oki,tylko jak wiekszosc uzytkownikow mam problem z trzema mrugajacymi sie kontrolkami, zapalaja sie co jakis czas..nik nie wie co to jest???? To prawda przyspieszenia przy ruszeniu nie ma za dobrego..ale jak mu przydene to potrafia zapiszczec opony::P ps.gasnie Ci auto przy dluzszym postoju np. na swiatlach??

[ Dodano: Sob Wrz 23, 2006 21:12 ]
ja w tym tygodniu wyrzucilem kataliator...zawsze troche mocy wiecej.:)



Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

mk3 1.9d ecomatic

Post autor: Kłak » ndz wrz 24, 2006 10:03

Witam :green_fuck:
Te trzy migające kontrolki to (licząc od lewej):1-funkcja ecomatic jest wyłaczona(wtedy kontrolka świeci się cały czas, jeśli się nie świeci to znaczy, że jest włączona), 2-jeśli miga to masz wrzucony zbyt wysoki dieg, a jeśli świeci się cały czas to masz za mały bieg, a 3-ta poprostu sygnalizuje, że silnik jeszcze się nie rozgrzał(po prostu jest zimny).
A jeśli chodzi Ci o to, że podczas jazdy migają wszystkie 3 naraz to nie wiem co to jest. U mnie tak było ale nie podczas jazdy. Parę razy migły mi tak przy zapalaniu, a po pewnym czasie padł mi akumulator(teraz mam pożyczony od kumpla (120 Ah) kręci jak szalony ale jest trochę za duży i chciałem się dowiedzieć jaki ma być orginalny). Odkąd zmieniłem akumulator problem znikł. Ale nie mogę stwirdzić na 100%, że to stanowiło problem, bo na forum pojawiają się jeszcze inne opisy sytuacji, w których te kontrolki migają naraz.
To, że gaśnie Ci na światłach albo jak nie manipulujesz manetką gazu dłużej niż 5 sekund(np. rozpędzisz się i puszczasz z gazu) oznacza, że masz włączoną funkcję ecomatic. Oczywiście silnki zapala po naciśnieciu pedału gazu?(musi być wrzucony pierwszy bieg), albo jak ruszysz lewarkiem? Bo jeśli nie to coś jest nie tak.



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » ndz wrz 24, 2006 10:55

Witam :) Ja rowniez posiadam Ecomata i ten sam aku, o którym pisali wczesniej Koledzy :)

Mam taka mala prosbe : czy mozecie wrzucic tu zdjecie tych 3 kontrolek, poniewaz chcialbym sie upewnic w jednej sprawie :)

Pozdrawiam :pub:


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

radoalpin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lis 21, 2005 13:22
Lokalizacja: Grudziadz Koszalin
Kontakt:

Post autor: radoalpin » ndz wrz 24, 2006 14:52

te trzy kontrolki mrugaja jednaczesnie...sa jakos w srodku,narazie nie dysponuje foto tych kontrolek ale postram sie wrzucic jakos w tym tyg.pozdrawiam



Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

mk3 1.9d ecomatic

Post autor: Kłak » ndz wrz 24, 2006 19:50

Witam :prayer:
Jeśli migają jednocześnie to według mnie coś jest nie tak. U mnie nie migają jednoczesnie.
Na tej stronce jest małe co nieco o tym modelu golfa: http://www.passatgl5.poln...je/ecomatic.htm
Zdjęcie tych kontrolek już pojawiło się gdzieś na forum, trzeba tylko poszukać.



radoalpin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lis 21, 2005 13:22
Lokalizacja: Grudziadz Koszalin
Kontakt:

Post autor: radoalpin » ndz wrz 24, 2006 21:42

niestety lin sie nie odpala ale zdaje mi sie ze widzialem gdzies to juz na forum???, a co do tych kontrolek to tazke gdzies widzialem ich fotke tylko jakos nie moge znalezc...



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz wrz 24, 2006 22:21

radoalpin, jedz na VAGa może wyjdzie co jest?
A jeszcze jedno- możecie przybliżyć dokładniej co to jest ten ecomatic? Widzialem oferty odsprzedaży, ale rzadko ktoś coś pisal o nim. Jaki w nich jest silnik? 1Y czy może AEY (SDi). Jak jest ze spalaniem, z serwisem, obsługą itp.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 24, 2006 22:34



Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz wrz 24, 2006 22:51

Paweł Marek, Thx :pub:
To niezle rozrusznik i akumulator się tam narobią :D Nic dziwnego że jest 95 Ah.
Teraz będą lepsze rozwiązania, gdy wejdzie do seryjnej produkcji polączony alternator z rozrusznikiem. Będzie to umieszczone miedzy silnikiem a skrzynią, podczas jazdy będzie wytwarzać prąd a przy rozruchu uruchamiać silnik. Dodatkową zaletą jest możliwość elektrycznego wspomagania silnika (np przy kick down, szybkim wyprzedzaniu). Dodatkowe kilka do kilkanaście KW może uratować przy wyprzedzaniu :) Poza tym, funkcja taka sama jak w Golf ecomatic z możliwością wystartowania na "rozruszniku" (duży Moment silnika elektrycznego w całym zakresie obr) i włączenia silnika po kilku-klkunastu metrach jazdy. Ciekawa rzecz.

A powiedzcie, jak się Wasze ecomatic'i sprawują na codzień. I jak z tym sprzęgłem? Działa dobrze, czy ma jakies opoznienia?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 24, 2006 22:59

Ci co już mają nie moga narzekać. :) Ale popularności to to auto nie zdobyło. Myślę że to ciekawostka techniczna jest owszem. Ale wiesz ile auto pali na luzie? Jakąś szklankę na godzinę. I tyle zachodu o szklaneczkę?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 108 gości