Do właścicieli Diesli mk2..........

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz lut 20, 2005 12:34

Panowie! Nie wim czym jeździcie ale jakoś mój 1.6td zimny nie wali mnie po szczęce deską a mam twardą. Skąd przekonanie że wszystkie tak mają? Jeśli poprzedni lub obecny właściciel nie dba i czeka aż auto się rozpadnie to się nie dziwię. Każdy poluzowany element należy dokręcić lub w inny sposób przymocować i nie będzie problemu. Inaczej kiedyś silnik zgubicie.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » ndz lut 20, 2005 12:48

Dletego pytam ponieważ nie wierzę,że ten typ tak ma,a od początku odkąd nim jeżdzę.



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz lut 20, 2005 12:58

Sprawdź jeszcze te nowe świece, nowe ale różnie może być, później zobacz na kanale zawieszenie silnika (chyba nie to). Możliwe że masz coś z wtryskiem ale takie sprawy daj do oceny mechanikowi bo nie mając doświadczenia przy pompie i wtryskach nic nie zdziałasz. Zobacz jeszcze jakie masz obroty jałowe, niektórzy z oszczędnośći bardzo zaniżają co skutkuje telepaniem na zimnym ale ginie po dodaniu gazu.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » ndz lut 20, 2005 13:08

U mnie zaraz po odpaleniu i dodaniu gazu telepie jeszcze bardziej dopiero jak się troche rozgrzeje to juz mniej.Zauważyłem jeszcze coś,że mniej telepie kiedy wcisnę wajchę rozruchową,jednak muszę ją wyciagać przy rozrucho bo inaczej auta nie odpalę.



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz lut 20, 2005 13:20

a może masz zapłon źle ustawiony. Ja bym się nie zastanawiał tylko jechał do pompiarza. Szkoda auta i twoich nerwów.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » ndz lut 20, 2005 13:30

A zapłon się ustawia na pompie?Sorry z głupie pytania ale ja się na tym nie znam.



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz lut 20, 2005 15:11

Dlatego polecam Ci mechanika. Na pompie i znaki na kole zamachowym i zawory, łacznie ustawiasz zapłon. Skoro nie robiłeś nigdy takich ustawień to nie grzeb, tym bardziej że do pompy musisz wkręcić czujnik do ustawienia wyprzedzenia zapłonu a jeśli źle ustawisz pasek na pompie to mogą się spotkać tłoki z zaworami i masz kapitalkę.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
Czechu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 23:26
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: Czechu » pn lut 21, 2005 01:29

ja bym obstawiał poduchy


sprzedam (mkII)
lampy tył seria i kierunki w szeroki zderzak

móje Mk II http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=62148

mpstar

Post autor: mpstar » pn lut 21, 2005 01:37

Ten typ tak ma...



otinger

Post autor: otinger » pn lut 21, 2005 01:58

pupa tam a nie tak ma, troche sie telepia - wiadomo to nie MK V 2.0 TDI :hmm: tak jak ktos mowil dokrec wszystkie sruby ktore widzisz ze maja stycznosc z deska i sa na wierzchu! Jak to nie pomoze no to masz poduchy do wymiany napewno, u mnie sie koncz bo czasme jak dupnie przy puszczeniu gazu to az sie odbija ma od kierownicy i zaglowka.... :goof: ! Zawsze helmuty na zimnym sie troche telepia (troche jak na technike sprzed 25lat) ale po dodaniu gazu nawet na zimnym bynajmniej u mnie to zanika i jest spoxik! Powodzenia

P.S

Sorki za ubytki w pismie i wogole, ale ledwo stoje - ide spac, jak Mama prosi :pub:



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn lut 21, 2005 08:53

Sprawdzałem-kiedy jechałem na jedynce lub na dwójce i puściłem gaz to nim wcele nie trzęsie,czyli wygląda na to,że to nie poduchy.Sprawdzałem czy nie są luźne śróby od dechy ze strony silnika i nie widziałem,żeby były.Jeszcze sprawdzę w kabinie.



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pn lut 21, 2005 09:18

ten od podszybia moze nie sa luzne ale oderwane od deski :D i bedzie skakac a ja mowi jak poprzednik w moim mkII tez nie tarabani bez rpzesady a mam twarda deske (w sumei jeden pies jesli ma skakac- jedynie w dotyku roznica :P)... a to jak ktos deski nigdy nei sciagal
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn lut 21, 2005 11:07

To w takim razie będę musiał połowę deski rozebrać,żeby się dowiedzieć czy zaczepy są pourywane.A jeśli będą to da się je jakoś posklejać,czy lepiej kupić nową?Ile taka deska kosztuje?



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pn lut 21, 2005 11:13

ja skleilem u sibie a deksa ok 100zl powiedzmy mam taka na zbyciu :D a nei cala deske bo na rysunku jest wywalona na czesci 1 a wszystkiego neitrzbea rozkrecac tylko mocowania od karoseri



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 457 gości