MK3 tdi cos puka w kole ----- strasznie nawala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

MK3 tdi cos puka w kole ----- strasznie nawala

Post autor: masakra » czw wrz 21, 2006 21:45

tak jak w temacie: stalo sie to wczoraj, jechalem na trasie ok 100km, wszyskto bylo w wpozadku, ok 5 km od domu cos zaczelo mi pukac w kole jakby.
Nawala wtedy gdy jade na biegu ze stała predkoscia, zwalniam na biegu, jade na luzie.
przestaje gdy przyspieszam, hamuje badz skrecam.
tak wali i jest to nie do zniesiena, teraz potrzebowalem jechac, i balem sie ze sie gdzies zatrzymam. nie wsiadam puki co. klocki wymienialem kilka dni temu, zrobilem na nich ze 100 km na trasie i ze 100 po miescie, tarcze nie byly pofalowane.
CHLOPAKI POMOZCIE
moze to przegub? co to moze byc?



Awatar użytkownika
rerekumkum
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:29
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: rerekumkum » czw wrz 21, 2006 21:50

mialem podobny problem, pukalo mi w tylnym kole na dziurach... zuzyla sie tuleja gumowo-metalowa (czy jakos tak :) )... pojechalem do mechaniora... i tego samego dnia mialem autko z powrotem...

jedz do zaufanego mechanika... auto do gory i bedziesz wiedzial o co kaman :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112108&postdays=0&postorder=asc&start=105

Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: masakra » czw wrz 21, 2006 22:03

ale to walenie czuje na kierownicy i pedale podczas lekkiego hamowania, gdy depne mocniej przestaje, to samo podczas przyspieszania,
nawet na super rownej drodze tak wali, cos piszczy jeszczze, jutro pewnie mechanik bedzie.......ehh, a z kasa krucho



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » czw wrz 21, 2006 22:03

miałem cos podobnego w przednim lewym kole pojawiało sie jak jechałem z wieksza predkoscia 80 i w góre i rozwiazanie bylo banalne . Gdzies przy parkowaniu uderzyłem dokładka i połamał sie plastik pod zderzakiem (pomiedzy zderzakiem a nadkolem) wymieniłem i jest git ale jak jechałęm to myślałem ze mi koło odpanie pozdro 3maj sie


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: masakra » pt wrz 22, 2006 07:43

koledzy jakies propozycje? widze ze po rozganiczeniu tych działów tdi....techniczne to tu sie nic nie dzieje....kto pomoze? jeszcze?



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » pt wrz 22, 2006 07:58

pakujesz się pod fure i ogladasz co może pukać , przegub ? u mnie nie pukał tylko było słychać miarowe zgrzyty w trakcie jazdy prosto - skręt nic się nie odzywał.


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt wrz 22, 2006 08:28

przegub to nie bedzie (stuka w momecie przyspieszana i na zakretach) - moja rada jest tak , zdejmi koło i posprawdzaj jeszcze raz czy to nie czasem klocki tak walą - tym bardziej że są nie dawno wymienione


:-k ...

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt wrz 22, 2006 11:08

sprawdz jaki masz rant na tarczach hamulcowych - jesli spory to byc moze klocki o niego sie ocieraja i stukają - generalnie szukałbym problemu w okolicach zacisków/klocków.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt wrz 22, 2006 11:33

masakra pisze:ale to walenie czuje na kierownicy i pedale podczas lekkiego hamowania, gdy depne mocniej przestaje, to samo podczas przyspieszania,
nawet na super rownej drodze tak wali, cos piszczy jeszczze, jutro pewnie mechanik bedzie.......ehh, a z kasa krucho
mam dla Ciebie kilka propozycji:
1. Sprawdź tarcze, może jakieś krzywe ? , duży rant (jak jest z czego to przetoczyć ten rancik i tarczę, a jak nie to wymień.
2. Sprawdź przeguby, ale te wewnętrzne przy skrzyni (może poluzowały się śruby lub nawet odkręciły), jeśli już to wymień na nowe i na klej je wkręcaj.
3. Pada skrzynia, a właściwie mechanizm różnicowy - a ten przypadek to albo wyminiasz skrzynię na druga albo robisz jak wolisz...



Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: masakra » pt wrz 22, 2006 11:45

problem rozwiazany, az sie przestraszylem. wczoraj juz nie patrzylem bo ciemno bylo. sruby sie poluzowaly na kole (albo ktos im pomogl), albo to bylo tak:
tego dnia co wymienialem klocki, wpadlem w zaie*** wielka dziure, przestawil mi sie kąt amorka z przodu (mc presona). wymianiealem klocki, najpierw 1 strone pozniej 2, i zowu wrocilem do tej lewej strony i zaczalem przestawiac kąt, dokrecilem kola... ale widocznie za lekko.... jednak dziwi mnie to ze dopiero po przejechaniu ponad 100 km (wjechaniu spowrotem do miasta sie to stalo)
dobrze ze nic sie nie stalo uff, mam nauczke zeby co jakis czas sprawdzac srubki...
te 17" daja o sobie znac


dzieki za zainteresowanie koledzy
pozdrawiam



krzys887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 21:22
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

mialem to samo

Post autor: krzys887 » pt wrz 22, 2006 18:20

Nawala wtedy gdy jade na biegu ze stała predkoscia, zwalniam na biegu, jade na luzie.
przestaje gdy przyspieszam, hamuje badz skrecam.



Mialem dokladnie to samo.Tuleja wachacza byla wyrobiona wyminilem takze sforzeń i jest wszystko ok.koszt tulejki 6 zl kosz sforznia 21zl. Wydaje mi sie ze u Ciebie bedzie to samo bo te same objawy.[/b]

[ Dodano: 22 Wrz 2006 18:23 ]
nie doczytalem do konca widze ze rozwiazales problem. :):)



blazejek33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 23, 2008 17:53
Lokalizacja: Pleszew
Kontakt:

Post autor: blazejek33 » ndz cze 06, 2010 22:09

dołaczam sie do tematu. ja mam koło dokrecone na 100% i poka cos jak puszcze sprzegło po zmianie na nizszy bieg takie jednorazowe stukniecie przy zmianie biegow gdy przyspieszam od jedynki do trójki (gdy jest dynamiczne przyspieszenie) i gdy jade na niskich obrotach to cos postokuje rownomiernie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 331 gości