[MK2] brak świateł przeciwmgielnych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JedrzeJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sie 30, 2006 01:09
Lokalizacja: Katowice-Centrum
Kontakt:

Post autor: JedrzeJ » śr wrz 20, 2006 23:55

a u mnie jak załączam przeciwmgielne przyciskiem to świeci się że działa (na przycisku) ale nie świeci sie na desce rozdzielczej... za to jak nacisne do siebie (w strone kierownicy) kierunkowskaz to działają przeciwmgielne i świeci się niebieska lamka na desce rozdzleczej...

więc morał tego...
Po co ten przycisk z 3ma trybami pracy ? (wył, tył, przód?)



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » czw wrz 21, 2006 00:35

JedrzeJ pisze:a u mnie jak załączam przeciwmgielne przyciskiem to świeci się że działa (na przycisku) ale nie świeci sie na desce rozdzielczej...
a ten przelacznik to niby na czym masz, nad podsufitowka...
JedrzeJ pisze:za to jak nacisne do siebie (w strone kierownicy) kierunkowskaz to działają przeciwmgielne i świeci się niebieska lamka na desce rozdzleczej...
moze masz halogeny dalekosiezne tzn takie, ktore maja dzialac ze swiatlami drogowymi (dlugimi), i wtedy ta niebieska kontrolka sygnalizuje dzialanie tychze swiatel...

mam pytanie bo nie za bardzo rozumie twoj post, to ja wlaczysz przelacznik od przeciwmgielnych to nie swieca... czy jak... a i czy nie mowimy o dwoch roznych lampach (dalekosieznych i przeciwmgielnych)...
JedrzeJ pisze:więc morał tego...
Po co ten przycisk z 3ma trybami pracy ? (wył, tył, przód?)
morał tej bajki jest taki, że przęłacznik ten służy do włączenia świateł przeciwmgielnych tych co sa najnizej (np. w szeroki zderzaku) i tylnego w lewej lampie... przelacznik dziala na zasadzie off - tyl - przod i tyl lub off - przod - przod i tyl teraz nie pamietam dokladnie jak to bylo

pozdro... chyba nie zamotalem :bigok:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw wrz 21, 2006 07:38

JedrzeJ pisze:a u mnie jak załączam przeciwmgielne przyciskiem to świeci się że działa (na przycisku) ale nie świeci sie na desce rozdzielczej... za to jak nacisne do siebie (w strone kierownicy) kierunkowskaz to działają przeciwmgielne i świeci się niebieska lamka na desce rozdzleczej...
na desce nie ma konrolki od p/mgielnych, a niebieska to od długich, które włączasz właśnie manetką kierunków, pociągając ja do siebie :)



Awatar użytkownika
JedrzeJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sie 30, 2006 01:09
Lokalizacja: Katowice-Centrum
Kontakt:

Post autor: JedrzeJ » czw wrz 21, 2006 13:37

bodzio_j pisze:
JedrzeJ pisze:a u mnie jak załączam przeciwmgielne przyciskiem to świeci się że działa (na przycisku) ale nie świeci sie na desce rozdzielczej... za to jak nacisne do siebie (w strone kierownicy) kierunkowskaz to działają przeciwmgielne i świeci się niebieska lamka na desce rozdzleczej...
na desce nie ma konrolki od p/mgielnych, a niebieska to od długich, które włączasz właśnie manetką kierunków, pociągając ja do siebie :)
aha to juz rozumiem... a jak podjeżdzam pod ściane i naciskam przeciwmgielne to nie widze różnicy...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw wrz 21, 2006 13:52

aha to juz rozumiem... a jak podjeżdzam pod ściane i naciskam przeciwmgielne to nie widze różnicy...
być może nie masz świateł p/mgielnych lecz drogowe. W grillu na 4 lampy były podobno montowane różne rodzaje reflektorów. Światła p/mgielne powinny być montowane jak najniżej -np. w zderzaku, lub pod nim. Jeśli masz w grillu drogowe to oczywistą rzeczą jest, że nic się nie zmieni po włączeniu świateł p/mgielnych. Wlącz długie w wtedy sprawdź czy świecą 2, czy 4 lampy.



Awatar użytkownika
AndrzejYankes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 08, 2006 18:30
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.[POS]
Kontakt:

Post autor: AndrzejYankes » czw wrz 21, 2006 15:31

Witam.
W instrukcji obsługi jest napisane, że włącznik świateł przeciwmgielnych działa następująco:
pozycja 0 - wiadomo wyłączone światła przeciwmgielne,
pozycja 1 - włączone przednie światła przeciwmgielne (jeśli je masz)
pozycja 2 - włączone przednie i tylne światła przeciwmgielne.

A żeby wogóle się zaświeciły przeciwmgielne, to musisz mieć włączone światła mijania lub drogowe (uruchomiłeś je chwilowo manetką kierunkowskazów)



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw wrz 21, 2006 15:34

AndrzejYankes pisze:A żeby wogóle się zaświeciły przeciwmgielne, to musisz mieć włączone światła mijania lub drogowe
przy włączonych drogowych , p/mgielne powinny zgasnąć.Tylko mijania, i ew z postojowymi, ale to nie w kazdym aucie



Awatar użytkownika
AndrzejYankes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 08, 2006 18:30
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.[POS]
Kontakt:

Post autor: AndrzejYankes » czw wrz 21, 2006 15:37

Masz rację, z drogowymi nieco się zagalopowałem



Awatar użytkownika
JedrzeJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sie 30, 2006 01:09
Lokalizacja: Katowice-Centrum
Kontakt:

Post autor: JedrzeJ » czw wrz 21, 2006 21:05

bodzio_j pisze:
aha to juz rozumiem... a jak podjeżdzam pod ściane i naciskam przeciwmgielne to nie widze różnicy...
być może nie masz świateł p/mgielnych lecz drogowe. W grillu na 4 lampy były podobno montowane różne rodzaje reflektorów. Światła p/mgielne powinny być montowane jak najniżej -np. w zderzaku, lub pod nim. Jeśli masz w grillu drogowe to oczywistą rzeczą jest, że nic się nie zmieni po włączeniu świateł p/mgielnych. Wlącz długie w wtedy sprawdź czy świecą 2, czy 4 lampy.
Mam 2 lampy i chudy zderzak że na dole nie ma żadnych innych świateł oprócz 2ch okrągłych przy grillu



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt wrz 22, 2006 03:40

JedrzeJ, no i wszystko jasne. Nie masz przednich świateł p/mgielnych, ani dodatkowych drogowych. Naturalną więc rzeczą jest, że jeśli włączysz na desce wyłącznikem światła to z tyłu zaświeci się światło a z przodu nic. Po pociągnięciu do siebie manetki wycieraczek zmieniasz z mijania na drogowe i zapala się niebieska lampka. A wyłącznik ma 3 pozycje dlatego, że w niektórych wersjach były montowane p/mgielne z przodu. Ty ich nie masz, tak więc jedna pozycja wyłącznika nie działa. Ale jeśli sobie założysz p/mgielne z przodu to możesz podlączyć je pod ten wyłącznik.



adamsonow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 05, 2006 06:58
Lokalizacja: Mazury

Post autor: adamsonow » pt wrz 22, 2006 21:28

Witam ja mam też problem z światłem przeciw mgłowym tylnim. po załączeniu świateł krótkich lub długich na włączniku od przeciw mgłowego pali mi się podświetlenie ale gdy włączam przeciw mgłowe one nie świecą. Mój Gofer jest z 89 16 benzyna.
Ma włączniku mam 5 przewodów 2 do podświetlenia klawisza i 1 zasilający i 2 do świateł przód i tył, na zasilającym nie ma napięcia. Ponoć jakiś przekaźnik daje napięcie po włączeniu silnika i świateł mijania.
Morze ktoś wie który to przekaźnik bo bezpiecznik nr15 jest ok.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt wrz 22, 2006 22:01

do zarówki masz kabel szaro biały idzie do wyłącznika przeciwmgielnych 83b potem od tego wyłącznika numer 83 kabel szaro-żółty idzie do bezpiecznika S10 15 A a numer wyłącznika 83a kabel biało - żółty idzie na przednie halogeny jeśli je masz



adamsonow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 05, 2006 06:58
Lokalizacja: Mazury

Post autor: adamsonow » pt wrz 22, 2006 22:22

a może ktoś wie z kont przychodzi przewód szaro/żółty do bezpiecznika S10 15A ??



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob wrz 23, 2006 00:00

jest podłączony do 3 styku przekażnika numer 4 jest to przekaznik odciązający styk X to jest czwarty przekaznik od lewej na górze



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości