[mk3 1.8GT] koło zębate rozrządu+cos dzwoni po wymianie napi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

[mk3 1.8GT] koło zębate rozrządu+cos dzwoni po wymianie napi

Post autor: czarny22 » wt wrz 19, 2006 13:32

witam zmieniam temat bo poprzedni jest raczej nie aktalny myslalem ze w silniku trze mi sei poma wody ale dzis wsuchalem sie dokladnie zdiolem pokrywe tak gdzie jest pasek rozrzadu i tam wlasnie slychac ten dziwiek i dochodzi on prawdopodobnie z tego duzego kola zebatego ?? co to moze byc czy to jest powarzne ?? ten dziwiek slychac tylko na rozgrzanym silniku , a moze to napinacz ?? chociaz ten dziwiek dochodzi tak jakby wlasnie z tego duzego kola, taki lozyskowy poglos jak by lozysko sie tarlo czy ktos mial cos podobnego u siebie, bo nie mozliwe zeby pompa wodna dawala taki poglos ze byl by on slyszalny najbardziej na samej gorze kolo wlasnie tego kola ?? prosze o pomoc bo zaczynam sie martwic czy to nie jest cos powaznego :( wydaje mis ie ze ten dzwiek zaczol sie wydobywac po zalozeniu nowego paska rozrzadu i napinacza, ale z drugiej strony jak kupowalem smoachod to nie jezdzilem nim wczesniej dluzej tylko odrazu wymienilem ten pasek wiec moze juz wczesnie byl ten dziwiek ?? a moze podczas zamiany paka kola nie byly ustawione wlsciwie wedlug tych punktow skazujacych :( jej zaczynam sie bac brrrrr bo dopiero co go kupilem a juz cos mnie gryzie ze sie psuje
Ostatnio zmieniony ndz wrz 24, 2006 02:07 przez czarny22, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt wrz 19, 2006 13:45

czarny22 pisze:ola nie byly ustawione wlsciwie wedlug tych punktow skazujacych
to akurat nie ma znaczenia jesli chodzi o te odgłosy byc moze masz za bardzo napięty pasek sprawdz go powinienes swobodnie go przekręc o kąt 90 st http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d76 ... 6c83e.html jeszcze jest jedna opcja osłabione łozysko na wałku rozrzadu te własnie od strony koła zębatego

[ Dodano: Wto Wrz 19, 2006 13:50 ]
w ramach sprostowania - jakiej firmy zakupiłes napinacz????



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » wt wrz 19, 2006 14:36

dali mi jakis na "o" optimum czy jakos tak chyba kosztowal w okolicach 40-50zl



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt wrz 19, 2006 16:59

Mam ten sam problem po wymianie rozrzadu cos strasznie buczy wlasnie jakby lozysko, tez wymienialem pasek i rolke, u mnie pasek da sie obrocic o 90 stopni ale nie do konca, moze tak o 80, wiec moze pasek, bo zeby nowa rolka napinajaca


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » wt wrz 19, 2006 19:18

jesli masz to samo co ja to wspolczuje :( sam nie wiem co mam robic ojciec mowi to nie mozliwe zeby rolka bo one sa wytrzymale ale moze nam sie trafily poprostu jakies lipne ??? ja jutro rano na zimnym silniku sprubuje naciagnoac pasek bo ostatnio robilem to sle bo na cieplym ale czuje ze to nie jest wina paska :( ale mam nadzieje ze naciagniecie jutro rano pomoze a przynajmniej chcial bym.

A powiedz "maro" czy ten chalas masz na cieply silniku a na zimnym cicho ?? jesli tak masz to samo co ja moze razem dojdizemy co to jest , jesli nie pomoze jutro napiecie paska to chyba kupie jeszcze jedna jaka drozszy napinacz sam nei wiem co mam robic , bo na zminym samochod chodzi swietnie ten dziwiek jest super a pozniej szur szur szur aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :(



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt wrz 19, 2006 21:24

Wcale się nie zdziwię jak to będzie napinacz. Nawet nowe napinacze siadają od źle napiętego paska ale da się to zareklamować i 6 na 10 reklamacji firmy uwzględniają. Sam miałem to samo i zmieniłem napinacz na SKF (76zł). Objawy ustąpiły i było cichutko.



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » wt wrz 19, 2006 21:53

TAZ pisze:Wcale się nie zdziwię jak to będzie napinacz. Nawet nowe napinacze siadają od źle napiętego paska ale da się to zareklamować i 6 na 10 reklamacji firmy uwzględniają. Sam miałem to samo i zmieniłem napinacz na SKF (76zł). Objawy ustąpiły i było cichutko.
Pwiem ci ze jak by to byl " tylko " napinacz to ja bym sie bardzo cieszy mimo straty tych pieniedzy na napinacz z checia kupie jeszcze jeden taki wlasnie lepsiejszy za 70zl tylko zeby tto bylo to a nie jakies lozyska w rozrzzadzie gdzie musial bym rozkladac caly silnik na czesci

najpierw sprubuje jutro na zimnym napiac pasek prawidlowa, jak nie pomoze kupie npinacz zaryzykuje bo nic innego nie zostalo hyba ze kolega maro cos innego wymysli :)



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt wrz 19, 2006 23:33

czarny22, wiesz mnie sie wydaje ze mam za mocno wlasnie napiety pasek, a ten dzwiek jest tylko na cieplym wlasnie, na zimnym jest cichutko, ale u mnie to jest bardziej takie buczenie zmieniajace dzwiek w zaleznosci od obrotow silnika, ja jutro tez sprawdze ta rolke, naszczesci mam jeszcze stara to ja zaloze i zobaczymy


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » śr wrz 20, 2006 08:44

maro pisze:czarny22, wiesz mnie sie wydaje ze mam za mocno wlasnie napiety pasek, a ten dzwiek jest tylko na cieplym wlasnie, na zimnym jest cichutko, ale u mnie to jest bardziej takie buczenie zmieniajace dzwiek w zaleznosci od obrotow silnika, ja jutro tez sprawdze ta rolke, naszczesci mam jeszcze stara to ja zaloze i zobaczymy
u mnie tez to przypomina buczenie tylko w przeciwienstwie do ciebie mam teraz dosc luzny pasek wiec jesli masz to samo co ja pewnie nie pomoze luzowanie :( jak zmienisz rolke na stara daj znac czy pomoglo , ja tez mam stara ale jej nie zakladam bo ona to juz wogule jest rozsypana musial bym kupic nowa, ale jesli masz mozliwosc sprawdzenia u siebei daj znac , a u mnie tez zmienia sie ten dziwiek w zaleznosci od obrotow ale najglsniej slyszalny jest oczywiscie na postojuu, bo w trakcje jazdy jest praktyczni nie slyszalny ze srodka samochodu

[ Dodano: Sro Wrz 20, 2006 08:46 ]
a jeszcze sie spytam czy ten pasek ma sie ugniac 90 stpni ale z lekkim wysilkiem czy on ama sie ugiac 90 tak leciutko bo moj byczy kolega u siebie ma taki pasek ze ja nie jestem go wstanie o 2mm przekrecic a on to robi o90 wiec dla kazdego to ugiecie moze wydawac sie inaczej



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 20, 2006 09:15

90st z lekkim oporem !!!!!!!!!! jesli chodzi o rolke, może załozyli ci plasikowa one cholernie hucza i to od nowości
maro pisze:a rolke, naszczesci mam jeszcze stara to ja zaloze i zobaczymy
tylko rób to z głowa i nie przestaw sobie rozrządu przy naciąganiu moze się przestawic przypadkiem nie obracaj kołem zębatym od wałka rozrządu jeśli nie będziuesz miał skręconego napinacza (rolki)



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » śr wrz 20, 2006 09:25

dziejo pisze:90st z lekkim oporem !!!!!!!!!! jesli chodzi o rolke, może załozyli ci plasikowa one cholernie hucza i to od nowości
maro pisze:a rolke, naszczesci mam jeszcze stara to ja zaloze i zobaczymy
tylko rób to z głowa i nie przestaw sobie rozrządu przy naciąganiu moze się przestawic przypadkiem nie obracaj kołem zębatym od wałka rozrządu jeśli nie będziuesz miał skręconego napinacza (rolki)
plastikowa ?? a jak ona wyglada u mnie normalnie pocalosci tak ja na nai patrze jest metalowa czy to chodzi o jakies bebechy w srodku ?? wyglupilemmsie troche po trzeba byo wziac porzadna rolke a nie jakas tam za 45zl



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » śr wrz 20, 2006 10:55

dziejo, spokojnie sam sobie zakladalem pasek wiec wiem na czym to polega :bigok: , ja tez kupilem rolke ktora tez dokladnie kosztowala 45 zl


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 20, 2006 11:41

spoko :bigok:

[ Dodano: Sro Wrz 20, 2006 11:44 ]
czarny22 pisze:wyglupilemmsie troche po trzeba byo wziac porzadna rolke a nie jakas tam za 45zl
jestes samokrytyczny ! ale to prawda ja za rolkę SKF 85 zł i cisza jak makiem zasiał ! orginalna rolkę miałem plasikową tzn obudowa prowadzenie paska też plastik (TWORZYWO SZTUCZNE )

[ Dodano: Sro Wrz 20, 2006 11:45 ]
NO ale trzba było wymienić pasek to i rolkę wymieniłem zarazem



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » śr wrz 20, 2006 13:33

maro, jak przelozysz napinacz daj znac czy pomoglo bo jestem bardzo ciekaw , a co do napinaczy za 45zl to moze one tak maja sa kiepskiej jakosci i pozniej draznia ucho :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości