[mk3] końcówka wahacza i coś jeszcze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

[mk3] końcówka wahacza i coś jeszcze

Post autor: GRIsha » wt wrz 19, 2006 07:43

Problem przejawia się terkotem w lewym przednim kole, podczas wykonywania ciasnych zakrętów z niewielką nawet prędkością. Z kumplem namierzyliśmy na razie końcówkę wahacza (delikatne luzy na kole) ale to nie to było przyczyną hałasu. Przy skręcie w prawo słychać taki charakterystyczny terkot, przy odbijaniu w lewo, odgłos przypomina tarcie paska/ elementu gumowego (taki pisk). Podejrzewałem przegub, ale na pierwszy rzut oka w porządku -bez luzów i gumy całe. :goof: Na dłuższą diagnozę nie było czasu - w sobotę robimy końcówkę wahacza, to powinna się znaleźć również przyczyna (podejrzane łożysko w kielichu amortyzatora). Na razie jednak mam zagadkę i proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jakie koszty mnie czekają, co może wydawać taki odgłos

pozdr :pub:



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » wt wrz 19, 2006 07:51

wydaje mis ie ze to lozysko w kole jak sie sypnie odglos jest nie ciekawy ale podobny odglos przy skreconych kolach wydawal u mnie rozwalony przgub wiec najpierw radze sprawdzic lozysko mniej pracy i pieniedzy niz przegub ( sorawdz przegob skrec kola w lewo i w prawo do samego konca i sprobuj powoli ruszac jesli bedzie sytrzelalo to znaczy ze przegub ) ale z tego co wiem przeub jesli sie rozwali z jednej strony to wali tylko np. przy s krecie w lewo a jak sie sypni z prawej to przy skrecie w prawo no chyba ze ci sie 2 posypały :/



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » wt wrz 19, 2006 07:56

czarny22 pisze:a jak sie sypni z prawej to przy skrecie w prawo no chyba ze ci sie 2 posypały :/
odgłos słychać tylko z lewego koła, inny przy skręcie w lewo (terkot), inny w prawo. Łożysko też będziemy sprawdzać, thx. Czekam na kolejne sugestie :bigok:



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt wrz 19, 2006 08:17

sprawdz maglownice czy sa na niej całe gumy. mozliwe ze sie rozwaliła i trze. sprawdz przy tym poziom płynu w zbiorniczku od wspomagania bo jak masz rozwaloną gume to maglownica może być mokra w płynie. wtedy tylko renowacja lub wymiana na druga



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 514 gości