problem z nawiewem w golfie3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

holbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 02, 2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

problem z nawiewem w golfie3

Post autor: holbi » wt wrz 19, 2006 00:01

Witam. Przejrzałem tematy o problemach z nawiewem ale takiego jak mój nie spotkałem. Problem mam następujący. Mam Golfa 3 wersja z klimatyzacja. Nawiew jak dotąd działał bez zastrzeżeń od pewnego czasu zaczęły się problemy, a mianowicie zdarza się, że czasami nie włącza się nawiew na żadnym z numerów od 1-4, wówczas nie działają: włącznik klimatyzacji, włącznik obiegu wewnętrznego oraz nie włącza się kontrolka od ogrzewania tylnej szyby. Natomiast gdy nawiew działa prawidłowo to wszystkie w/w kontrolki panela sterowania działają poprawnie. Dotychczas przydarzyło mi się to ze trzy razy w dłuższych odstępach czasu, nie wiem co to jest za przyczyna i gdzie jej szukać. Zbliżają się jednak chłodne dni i trzeba będzie używać ogrzewania a bez nawiewy to sobie nie pojadę w ciepełku, dlatego też proszę was o pomoc.



juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » wt wrz 19, 2006 14:23

najprawdopodobniej natury elektrycznej a nie mechanicznej...odkręć cały panel środkowy i popatrz czy wszystkie elektryczne połaczenia sa ok a jak to będzie dobrze dalej cos pomyslimy pozdrawiam :bigok:


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

kemizo67
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 28, 2006 22:15
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: kemizo67 » wt wrz 19, 2006 19:09

radzę dostać się do listwy za bezpiecznikami i tam poszukać rozwiązania problemu - prawdopodobnie nadpaliły się tam przewody :)


pozdrawiam

budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » wt wrz 19, 2006 22:00

Zdejmij plastik z pierwszego pokrętła (regulacja siły nawiewu). Jest tam taka blaszka z łopatkmi - nagnij ją trochę - żeby dobrze stykała i był przepływ prądu i po problemie. Dziś miałem to samo i problem był właśnie w tym.



holbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 02, 2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: holbi » pt wrz 22, 2006 21:36

naprawiłem problem. jak się okazało miałem uszkodzony przekaźnik na tablicy bezpieczników, numer przekaźnika to "18" jak się okazało odpowiedzialny za wentylator, klimatyzację, ogrzewanie tylnej szyby oraz obsługę wycieraczek. Dziękuję wszystkim za pomoc. holbi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 466 gości