[MK3] amortyzatory przod

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

[MK3] amortyzatory przod

Post autor: paww18 » pn wrz 18, 2006 23:33

witam, temat wiele razy walkowany w sumie, ale mam troszke inny problem.
Wiem jakie chce kupic amortyzatory na przod, ale chodzi mi jeszcze co kupic aby nie robic tego samego 10 razy (a w przyszlym tygodniu mam pilny wyjazd - po ojca do kliniki).
Glownie chodzi mi o gorne mocowanie amortyzatora(ile to kosztuje wogle). Ze amory mam nie pierwszej mlodosci to wiem (nakulane na nich 120 tysiecy, sa od nowosci). Na nierownosciach trzepie mi kierownica na prawo i lewo, auto niespokojnie sie prowadzi. Wymienilem wszystkie tulejki wahacza, sworznie, laczniki stabilizatora, wywazylem opony(195x50x15), sprawdzilem cisnienie w oponach, zrobiona geometria.
Czy oprocz amorow powinienem wymienic cos jeszcze - te poduszki czy lozyska amorow?(chodzi mi o konkretna nazwe czesci, link do intercars itp bo jestem raczej laikiem w mechanice.)
na kielichach w komorze silnika mam numery : 357 412 319 B ale w intercars tego nie znajduje:/
Gofer rocznik 1996
dziekuje za zrozumienie, prosze o pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn wrz 18, 2006 23:48 przez paww18, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » pn wrz 18, 2006 23:39

odboje na pewno... i osłony amora...



kamil.wilk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob mar 25, 2006 22:11
Lokalizacja: kraków-gorlice. bardziej kraków obecnie
Kontakt:

Post autor: kamil.wilk » wt wrz 19, 2006 08:33

thomas24 pisze:odboje na pewno... i osłony amora...
Zgadzam się z kolegą w 100%. Jak zmieniałęmu siebie amory to też mechanik kazał mi to kupić.
Najważniejsze abyś kupił dobrej jakości górne poduszki amortyzatora(te z łożyskiem)
Pozdrawiam

[ Dodano: 19 Wrz 2006 08:37 ]
Aha . Coś w IC ściemniają bo mam w kompie ich katalog z wyszukiwarką części i wyszło mi następująco:
357 412 319 B OE VOLKSWAGEN cena 29,74 OGRANICZNIK
:bigok:



kubi79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 00:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubi79 » wt wrz 19, 2006 09:28

witam
bylem ostatnio u mechanika z podobnym pytaniem stwierdzil ze jezeli lozyska nie strzelaja i nie slychac ich przy skrecaniu to nie trzba ich wymieniac (twierdzil ze przy rozbiorce sie sprawdzi)
pozdro :)



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » wt wrz 19, 2006 14:04

Ja kilka dni temu wymieniałem amorki i sprężyny, będziesz konkretnie wiedział co wymienić jak wyciągniesz amorka. Ja zostawiłem odboje i osłony bo były w dobrym stanie jak również łożysko, ale skoro twoje auto przejechało 120 tyś to raczej będzie trzeba to wymienić. . Miałem natomiast problem z odkręceniem śrub mocujących przednie amorki i polecam Ci abyś kupił sobie nowe mniej roboty będziesz miał. Aha jeśli będziesz sam je wymieniał to zaopatrz się w dobre klucze nasadowe M18 , ja przy odkręcaniu tych śrub połamałem 2 klucze , potrzebny jest jeszcze dobry imbus 6.
Pozdrawiam
Oczywiście po wymianie geometria koniecznie :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 173 gości