Rozrusznik mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Rozrusznik mk2

Post autor: Romek13 » pn wrz 18, 2006 20:57

Witam, mam problem z rozrusznikiem, chodzi o to że jak próbuje go odpalić to rozrusznik kręci ale nie wskakuje na koło zębate, dowiedziałem się że to może być bendix, lub automat ale teraz troche jaśniej bym chciał, rozumiem że bendix to jest ta zębatka, a automat to jest to co jest na zewnątrz rozrusznika, czyli elektromagnes i teraz co konkretnie wymienić i ile to kosztuje.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn wrz 18, 2006 21:01

wymieniałem bendix ostatnio u kolegi z naszej grupy w mk2 koszt to 45 zeta za boscha i ze 2 godzinki roboty

[ Dodano: Pon Wrz 18, 2006 21:03 ]
najlepiej jeszce jak byś wykręcił ten rozrusznik i na jego obudowie jest nr wtedy do tego nr kupisz bendix bo okazuje się że rózne rozruszniki były pakowane,on bedzie na 3 śrubach na klucz nr 13

[ Dodano: Pon Wrz 18, 2006 21:07 ]
a jeszcze jedno dobrze by było wymienić tulejkę w rozruszniku,koszt nie wielki bo to 1,56zł



Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » pn wrz 18, 2006 21:13

A jeszcze takie jedno pytanie czy niesprawny automat może mieć wpływ na zwiększony pobór prądu, bo mam problem z odpalaniem polegający na tym że na zimnym silniku jak
kęce rozrusznikiem to nic, a jak odpuszcze kluczyk to łapie,nieraz za 5 razem, oczywiście nie licze prób gdy nie zaskoczy bendix:), czasami to jest nie do wytrzymania
Na ciepłym tez są problemy i niezawsze łapie za pierwszym razem.
Dodam jeszcze ża na zimnym na pych pali elegancko, a jak nie zapali bo za słabo pchne np.
to nieraz jak spróbuje na kluczyk to zapali, tak jak by coś tam sie przestawiło.
Sam rozrusznik jest chyba w dobrym stanie bo wymieniałem tulejki i szczotki na nowe
i kręci jak poj....y

Dziś wymieniłem akumulator na inny z 50 Ah511 A na 60 Ah 600 A, możliwe że ta moc rozruchowa zrekompensuje ewentualne spadki napiec, wiem że to półsrodek, ale zobaczymy



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn wrz 18, 2006 21:18

Romek13 pisze:A jeszcze takie jedno pytanie czy niesprawny automat może mieć wpływ na zwiększony pobór prądu
dokładnie może tak byc



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn wrz 18, 2006 22:10

Romek13 pisze:chodzi o to że jak próbuje go odpalić to rozrusznik kręci ale nie wskakuje na koło zębate
to jest wina bendixa - jest do wymiany (siła odśrodkowa go nie wyurzuca w str. koła zamachowego), i tak jak pisał jaszczur trzeba wykręcic rozruch i wymienić bendix -- koszt smieszny :bigok:


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości