Konty i zbieznosc Golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Konty i zbieznosc Golf II

Post autor: Guteq » ndz wrz 17, 2006 21:05

siema poroste pytanie czy ktos posiada lub wie jakie parametry musza miec zbieznosc i kont pochylenia kola na jakim kolwiek niskim wiecej lub mniej zawieszeniu bo niestety ogolne wartosci do zwyklego zawiasu nie daja efektu glownie konty
mile widziana konkretna odpowiec

Dostałem taką Stronke ale nie kumam niemieckiego i za bardzo nie wiem jak szukać i czy tam wogóle to jest

naprawde będe wdzieczny za pomoc

http://kw-gmbh.de/de/20_Technik/10_Daem ... chkeit.php



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz wrz 17, 2006 21:09

co masz na mysli pisząć :
"niestety ogolne wartosci do zwyklego zawiasu nie daja efektu glownie konty"

czy seria czy obnizone zawieszenie wartości geometrii są takie same , czyli:

- zbiezność -0*10'.....+0*10'
- katy pochylenia koła -0*10'....-0*50'


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » ndz wrz 17, 2006 21:25

homsky pisze:co masz na mysli pisząć :
"niestety ogolne wartosci do zwyklego zawiasu nie daja efektu glownie konty"

czy seria czy obnizone zawieszenie wartości geometrii są takie same , czyli:

- zbiezność -0*10'.....+0*10'
- katy pochylenia koła -0*10'....-0*50'
no niewiem bo jak byliśmy z kumplem na przeglądzie z mk2 GTi to wyszło,że geometria jest ok, ale jakieś pól roku później byliśmy z tym samym autem w iinym zakładzie i koleś jak zobaczył autko(gleba) zapytał-nastawy seryjne czy na sportowo-troszkę zdębieliśmy ale poprosiliśmy na sportowo
okazało się, że kierownicą kręci się troszke ciężej ale lepiej wchodziło się w zakręty-tak więc to co podajewytwórca to jedno(jakby optimum) a życie robi swoje


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Post autor: Guteq » ndz wrz 17, 2006 21:28

zbieznosc jest tak ok ale ustawiajac kat pochylenia kola na tych wartosciach przy skrecie kolo ociera o blotnik a drugie zewnetrzne czuc jak sie obsowa jak kola naczepy tira ruszajac katem do delikatnie znika ocieranie ale wydaje sie ze kolo lezy za bardzo do srodka



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz wrz 17, 2006 21:33

t-tas, masz troche racji , w typowo sportowym zawieszeniu , czyli ogólnie "gleba" z kątami pochylenia kół można uciec w stosunku do fabryki na (-) tylko oczywiście w granicach rozsądku , powiedzmy jesli fabryka zaleca pochylenie koła w przedziale -0*10'...-0*50' to mozna jeszcze troche bardziej położyc koła powiedzmy do wartości maksymalnie -1*20' , tylko do tych katów juz nie ustawiamy zbiezności jak fabryka tylko korygujemy na wartość +0*10'...+0*13' , tak żeby nie żarło nam opon od wewnątrz.
Jeszcze raz zaznaczam tak mozna zrobic i tak bedzie dobrze , napewno przy takich nastawach poprawi sie prowadzenie w zakretach , ale i tak nie zmienia to faktu że nastawu fabryczne sa uniwersalne i dobre zarówno do serii jak i do gleby.

[ Dodano: Nie Wrz 17, 2006 21:36 ]
Guteq pisze:zbieznosc jest tak ok ale ustawiajac kat pochylenia kola na tych wartosciach przy skrecie kolo ociera o blotnik
no to kolego , jak ci koła ocierają o błotniki to nie wiń o to geometrii tylko albo przy glebie masz zbyt małe ET felgi , albo ranciki w błotnikach trzeba wyklepać, geometria jest geometrią i nic tu nie ma to ocierania kół o błotniki czy inne historie

[ Dodano: Nie Wrz 17, 2006 21:37 ]
Guteq, a masz jakies wydruki z twojej geometrii ??? jak masz teraz ustawiona geometrie , jakie wartości ???


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Post autor: Guteq » ndz wrz 17, 2006 21:52

195x45x15 et 35 6,5 cala szerokosci felgi wydaje mi sie ze nie ma prawa otrzec na bbs rm o et 33 nie ociera a na 185x55x14 et 25 tez ociera to jest lipa cos ale kolo nie zsowa to nie od felg i opon chyba a rantow to juz dawno niema i blotnik na rolkach o cent pociagniety



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz wrz 17, 2006 22:05

Guteq, no przy ET 35 i tej oponie nie powinno ocierać , ale ustawienia geometrii raczej w to bym nie mieszał , o ile masz geometrie ustawiona tak jak fabryka każe.

P.S. jak duża masz glebe???

[ Dodano: Nie Wrz 17, 2006 22:08 ]
Szkoda że nie wiesz jak teraz masz ustawione kąty , szkoda że nie masz jakiegos wydruku z regulacji, może kąty wcale nie masz ustawione tak jak trzeba czyli według fabryki ?????


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » ndz wrz 17, 2006 22:53

Witam
Dolaczam sie do tematu. Ja mam problem z tylem bo opony mi ocieraja o taleze z amora (dolne) gleba mam -60 a amory z tylu GtCupline i niemam zabardzo pojacia co z tym wykombinwac bo teraz mam maksymalnie podniesione i nie ociera nic ale autem nieda sie wogole jezdzic bo jest za twardy. Moze macie jakies sugestie



Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Post autor: Guteq » ndz wrz 17, 2006 23:10

homsky pisze:Guteq, no przy ET 35 i tej oponie nie powinno ocierać , ale ustawienia geometrii raczej w to bym nie mieszał , o ile masz geometrie ustawiona tak jak fabryka każe.

P.S. jak duża masz glebe???

[ Dodano: Nie Wrz 17, 2006 22:08 ]
Szkoda że nie wiesz jak teraz masz ustawione kąty , szkoda że nie masz jakiegos wydruku z regulacji, może kąty wcale nie masz ustawione tak jak trzeba czyli według fabryki ?????

Sorki zapomniałem dodać ze to sa pytanie mojego kolegi to jego auto hihi. U mnie tylko tyl ociera ale mam felfe 7 calowa ET25 oponka 195/50/R15. leba tył -40 ale mam regulacje 2 stopniową i opuściłęm go niżej. Wiec wygiąlem parapeciki tych nadkoli ale niestety nadal mi obciera wiec niedługo jade je wyciać żeby te Et na spokojnie nic nie przeszkadzało



Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » ndz wrz 17, 2006 23:13

Guteq pisze: Wiec wygiąlem parapeciki tych nadkoli ale niestety nadal mi obciera wiec niedługo jade je wyciać żeby te Et na spokojnie nic nie przeszkadzało
Wlasnie mi sie wydaje ze kola nie tra w nadkola ale w taleze amorow. u mnie przy tym samy rozmiarze opon co ty masz trze w talerze amora i beka jest okrotna



Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Post autor: Guteq » ndz wrz 17, 2006 23:17

u mnie ewidentnie o nadkola, po wygięciu nadkoli teraz tylko trze przy duzych nierównosciach a wskazuje na to otarcia poszarpane na oponie. A wczęsneij opona porysowana była równiutko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości