wyje mi piąty bieg :( czy jest sens ratować skrzynie ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » sob lut 19, 2005 18:59

Niestety taka prawda ze w tym kraju kazdy bierze sie ze wszystko a w wiekszosci przypadkow nie ma o tym zielonego pojecia...:crazy:

To jak z tym korkiem od skrzyni?Bo zastanawia mnie czy u mnie jest jakas "przerobka" czy Wy tez macie plastikowe...



Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Bozz » ndz lut 20, 2005 11:17

Witam po raz trzeci !

czytajac Wasze odpowiedzi na moja zagadke to ze smutkiem dochodze do wniosku, ze w naszym kraju nie ma niestety fachowcow od skrzyn biegow ( a jesli sa to sa na wymarciu lub nie bywaja na tym forum ). Pewnie macie racje mowiac, ze najlepiej i najtaniej byloby wymienic skrzynie ale ja niestety naleze do kategorii tych, ktorzy woleli by sie sami czegos w zyciu nauczyc zamiast zlecac wszystko fachowcom lub czesciej pseudo fachowcom typu "Pan Zdzichu" :) Tak jak pisalem zaczynajac watek wyjacego piatego biegu tak teraz powtorze, ze byc moze jest to jakis drobiazg ( wyjacy piaty bieg ) ktory nie wymaga ryzyka oddawania skrzyni do "fachowca", zaplacenia fortuny za robote, ktora byc moze moglbym sam wykonac ? i to z lepszym skutkiem :)

Zdaje sobie sprawe, ze skrzynia biegow to bardzo skomplikowana konstrukcja, trybow, przekladni, kol zebatych, ciegien, itp. Ale chyba nie jest to na tyle skomplikowane by nikt nie mogl sie tego nauczyc, podjac wyzwanie i nauczyc i wyspecjalizowac w rozbiorce, zlozeniu, naprawach i remontach.

Jako laik w sprawach skrzyn biegow pokombinowalem i zrobilem wszystkko co sam moglem bez wiekszego ryzyka wykonac czyli wymienilem olej w skrzyni na nowy ( 80W/90 ) ale powtarzam jeszcze raz, ze NIE POMOGLO TO NIC A NIC - jedynie lozysko dociskowe skrzegla ciszej pracuje na biegu jalowym. Od wymiany oleju przejachalem okolo 1 tys. km i tez zadnej zmiany na lepsze nie widac :(

Chyba poszukam uzywanej nie zajechanej skrzyni i na tym zakoncze temat :)

Dziekuje za mniej lub bardziej pomocne wypowiedzi i pozdrawiam !!

Bozz



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » ndz lut 20, 2005 11:35

słuchaj jezeli chcesz namiar na goscia od skrzyn biegow to moge ci polecic 1 z wroclawia ja robilem u niego skrzynke i jest ok ceny tez ma na normalnym poziomie takze jak chcesz moge ci podac gg i tel do niego wszystko sie wypytasz co i jak, wal do mnie na gg 507954



Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Bozz » ndz lut 20, 2005 13:57

BruceLee30 pisze:słuchaj jezeli chcesz namiar na goscia od skrzyn biegow to moge ci polecic 1 z wroclawia ja robilem u niego skrzynke i jest ok ceny tez ma na normalnym poziomie takze jak chcesz moge ci podac gg i tel do niego wszystko sie wypytasz co i jak, wal do mnie na gg 507954
Bardzo Ci dziekuje BruceLee30 za pomoc ale ja jestem z Pomorza i juz zdecydowalem, ze jesli cos zrobie ze skrzynia to kupie druga uzywana i zrobie przekladke



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn lut 21, 2005 11:09

hm. ok tylko ze w dalszym ciagu nie bedziesz mial pewnosci co kupiles
i ile na niej pojezdzisz ja tez tak kalkulowalem i w koncu za cene 2 -jej uzywanej mam swoja po kapitalnym remoncie i wiem ze jest ok to ze jestes z pomorza w niczym nie przeszkadza wyjmujesz sk biegow wsylasz placisz i gosc ci wysyla ja spowrotem
zreszta przemysl to na spokojnie i pokalkuluj



Awatar użytkownika
Panek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt paź 12, 2004 13:41
Lokalizacja: Łomianki/Wawa/Slupsk

Post autor: Panek » pn lut 21, 2005 23:01

kontynuujac watek pana Zdzicha musze sie pochwalic ze oszczedzilem 500 zeta ale 20 tys od jego remontu szlag trafil walek sprzeglowy i lozyska w skrzyni, lapke wybieraka i kilka dupereli /uf zeby cale/,
serwis Iveco w nadarzynie bedzie mnie teraz kosztowal 3tys ,
pier.... wiecej nie oszczedzam bo potem sie to czka po kilka razy
/przyznac musze ze fachowca od skrzyn maja dobrego ale od silnika spece lepsi sa we wroclawiu/


..::!!!!najlepsza muzyka to ryk silnika!!!!::..

Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Bozz » śr mar 22, 2006 19:20

No więc po roku i przejechanych bez problemu 33 tys. km okazało się, że winowajcą owego wycia piątego biegu był uszkodzony tryb piątego biegu, znacząco ukruszony jeden z zębów a wszystkie pozostałe zęby mają uszkodzenie w postaci małego rowka na każdym z zębów

gdyby można było taki tryb piątki dostać w sklepie to 15 minut roboty ( bez potrzeby wyciągania skrzyni ) i było by po problemie;

a tak - musiałem wymienić skrzynię bo choć do tego mankamentu zdarzyłem się przyzwyczaić to musiałem wymienić skrzynię bo chcę auto sprzedać sprawne;

pozdrawiam
BOZZ



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości