ABS w Golfie III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

asmodeusz29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 11:49
Lokalizacja: łódż

ABS w Golfie III

Post autor: asmodeusz29 » pt wrz 15, 2006 14:08

:pub: MK III: Mam pytanie jak powinna zachowywac sie kontrolka od ABS-u w golfie.Bo jesli ABS działa ok bo wiele razy sprawdzałem a kontrolka coagle mi sie pali , gdzie szukac błedu.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt wrz 15, 2006 14:17

Kontrolka nie powinna się palić cały czas.
Po włączeniu zapłonu powinna się palić i po chwili zgasnąć.
Świecenie ciągłe mogło powstać np. na skutek odłączenia akumulatora - ale to jeden z kilku mozliwych powodów.
Najlepszym zdecydowanie pomysłem będzie podjechanie na VAG-a.
Jeżeli świecenie było spowodowane jakąś błachostką jak wyżej napisałem, to błędy się wykasuje i bedzie dobrze.
Natomiast nie jest powiedziane, że żeczywiście wszystko jest w pożądku.
Skąd wiesz że ABS działa :?:
Sam nie wyczujesz bo czujniki masz przy każdym kole.
I jak coś nie tak jest naprzykład z którymś tylnym kołem to nie wyczujesz tego.
ABS niby bedzie działał, na pedale bedziesz czół, przednie koła się nie zblokują, ale ten jeden tył może.
Teraz nie jest ślisko jeszcze więc ciężko to samemu ocenić, ale na śliskim jakbyś na hamulec depnął i tylko jedno koło by się zblokowało tylne, to mógłbyś boka odrazu złapać.
Także polecam zdecydowanie VAG-a ;)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

asmodeusz29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 11:49
Lokalizacja: łódż

Post autor: asmodeusz29 » pt wrz 15, 2006 15:20

wiesz bede musiał tak zrobic.Bo jezdziłem nim w zime i wydawało mi sie ze działa ale chyba nie za kazdym razem.Ile taka usługa kosztuje ?I dzieki za odpowiedz



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt wrz 15, 2006 17:14

To może być różnie - w Warszawie od 100 do 150 zł w zależności od salonu.
Ale z Łodzi jest tutaj sporo golfiarzy - zapytaj się, bo podejrzewam, że ktoś napewno ma VAG-a - to za browarka by Ci to sprawdził ;)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt wrz 15, 2006 17:41

Chmielu, mój braciak ma mk2 z ABS'em uniego coś było nie tak z czujnikiem w przednim kole kontrolka ABS raz się paliła, a raz nie. Jak się paliła to deptałeś na haki to opony piszczały czyli blokowały się normalnie, a jak kontrolga była zgaszona to działał ABS, mechanik powiedział, żę jeżeli coś jest nie tak z ABS'em to komputer go wyłancza i są normalne haki i dla tego mnie dziwi, że w mk3 też tego nie ma.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

asmodeusz29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 11:49
Lokalizacja: łódż

Post autor: asmodeusz29 » pt wrz 15, 2006 19:25

Bede musial jednak podjechac do mechanika niech to zobaczy.Normalnie hamulec jest u mnie ok zreszta nie moze byc inny poniewaz wymienilem komplet tarcz i klocki, Przy szukaniu awari w samochodzie natrawiłem ze przewody do kontrolki ABS sa odłoczone i jak je włożyłem to niestety pali sie kontrolki.I tak jak pisano wczesniej musze jechac sprawdzic bo tak to jest szukanie w ciemno.Dziekuje za rady i pozdrawiam.



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pt wrz 15, 2006 19:35

napewno czujnik w kole albo kabel do czujnika ale to już żadziej, podepniesz pod vaga i kolo ci powie które koło



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt wrz 15, 2006 20:07

asmodeusz29 pisze:Bede musial jednak podjechac do mechanika niech to zobaczy.
raczej czujnik ale ...
zanim pojedziesz sprawdź styki poruszaj wtyczkami (albo masz łączenie czujnika przy każdym kole
albo pod maską z prawej i lewej strony zależnie które koło :-) )
możesz zdjąc koła i je deczko wyczyścić ...
moze styk jest problemem a mechanior Cie skasuje założmy 100zł i wymieni defacto na nowy mimo
że ten będzie działał i będzie miał czujnik za darmo ...
sprawdź wszystkie styki któe współpracują z ABS-em



zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » pt wrz 15, 2006 20:32

Podłacze sie pod temat.
A moze ktos wie gdzie znajduje sie komputer od ABS-u w MK3 97r. TDI silnik AFN ?
U kolegi w vento 1,8 benzyna jednostka sterujaca abs-em jest pod tylnym siedzeniem.
W golfie nie ma pod tylnym siedzeniem...


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » sob wrz 16, 2006 09:38

zloty60 ja mam pod tylnym siedzeniem.....


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

asmodeusz29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 11:49
Lokalizacja: łódż

Post autor: asmodeusz29 » sob wrz 16, 2006 14:23

Dzis zajrze do niego zobacze moze to wina tylko kabli.Zreszta zmieniam podswietlenie w aucie na niebieskie wiec zajrze tez do tych czujnik.ów.Jeszcze raz dzieki wszystkim za rady.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
janek822
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 04:48
Lokalizacja: Śląsk(K-ck)
Kontakt:

Post autor: janek822 » ndz wrz 17, 2006 11:00

RobertP,
sprawdź wszystkie styki któe współpracują z ABS-em
Mam podobny problem, gdzie znajdują sie dokładnie te styki?w przewodzi który wychdzi z koła czy w środku? no i gdzie jest ta jednostka sterująca u mnie? 94r,tdi 1Z.
Po zapaleniu kontrolka gaśnie i wszystko ok, jak ruszam po paru metrach sie zaświeca i abs odcina sie, ostatnio zauważyłem że zaświeca sie jak ruszy sie wskazuwka prędkośćiomierza. Jeśli ta jedn ster jest pod tylnym siedzeniem to może jest jakieś zwarcie bądź coś odłączone bo mam telefon samochodowy zamontowany i cos koliduje. Problem w tym że tam jest pare kilo modułów i kabli i nie wiem co jest co. Może tym razem ktoś pomoże
Dodam jeszcze iż po podłączeniu VAGa nic nie wykryto, a precyzując nie było wogóle połączenia z komputerem ABSu.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 17, 2006 16:38 przez janek822, łącznie zmieniany 1 raz.



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » ndz wrz 17, 2006 11:49

najczesciej padaja czujnik z przedniej prawej strony, jednak warto wziac miernik w reke i sprawdzik czujnik kazdy z osobna podpinajac do stykow czujnika i obracajac kolem sprawdzic wartosc wskazana przez czujnik powinna wynoscic ok 1kOhm-1.1 kOhm a, poza tym watro podniesc tylna kanape i sprawdzic polaczenia w kostce czy nie zazielenilo sie tak samo z przednimi czujnikam z tym ze wtyk znajduje sie przy czujniku.



Awatar użytkownika
janek822
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 04:48
Lokalizacja: Śląsk(K-ck)
Kontakt:

Post autor: janek822 » ndz wrz 17, 2006 14:26

Czujnik czujnikiem ale co ma wspólnego wskazuwka prędkośći???


chip+216(made in mirass) = około 130PS/290NM narazie :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości