Mk2 - szersze oponki założyłem i nasuwa sie pytanie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Mk2 - szersze oponki założyłem i nasuwa sie pytanie...

Post autor: kawowy19 » sob wrz 16, 2006 15:55

Witam
wiec tak - krótko i zwięźle
miałem opnki 175/70 felga 13- seryjne stalówki
kupiłem ostatnio BBSy- ładniutkie i teraz mam opony:
195/50 felga 15
czy odczuje wzrost spalania paliwa?
z góry dzieki za odpowiedzi i licze na mądre wypowiedzi :) hehe ale rym :P
pozdro!



Awatar użytkownika
MISZA-NFT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 27, 2006 14:32
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: MISZA-NFT » sob wrz 16, 2006 16:11

Z tego co wiem może się zwiększyć bo jest wieksza powierzchnia opony co daje większe opory przy toczeniu.
A odczułeś,ze sie tak nie zbiera na szerszych kapciach?
Jak u mnie zmienilem z zimówek 155 na letnie 185 to bujał sie jak wóz z węglem.
Pozdro 4 ALL


Pewne starochińskie przysłowie mówi
"Więcej wypijesz dalej zajdziesz"

Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » sob wrz 16, 2006 16:16

Oczywiście, że odczujesz. Szersza opona to wzrost oporów toczenia, więc i zużycie paliwa trochę się zwiększy. Różnica jest tym większa, im słabszy jest silnik. W Twoim przypadku (silnik 1.6) pewnie tragedii nie będzie, ale z pewnością zauważysz to przy tankowaniu. Niestety, ze względu na opory toczenia będziesz miał też troszkę słabsze przyśpieszenie. Za to będziesz mieć lepsze trzymanie, szczególnie na zakrętach i na suchej nawierzchni.
Dobór wymiaru opon jest jak widać kompromisem. Zysk w jednej kwestii zwykle oznacza stratę w innej. Rasowy wygląd kontra koszty i nieco gorsze osiągi. Ja osobiście trzymam się tego, co zaleca fabryka. Zwykle to taki "złoty środek". Ale przecież, co kto lubi.
Sam wiesz, czego najbardziej potrzebujesz, więc ani ja, ani nikt inny nie podejmie za Ciebie decyzji.
Pozdro :bigok:



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob wrz 16, 2006 16:33

Ja jeszcze do rzuce, że przy 195\50 będziesz "lepiej" wyczówał nierówności na drodze :chytry:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob wrz 16, 2006 16:36

A na mokrej nawierzchni bedziesz bardziej podatny na efekt aquaplain przy lekkim golfiku ;)



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » sob wrz 16, 2006 16:44

To prawda. Na mokrym może być różnie. Golf jest dość lekki i może po wodzie się "ślizgać" na takich szeroich kapciach. Oczywiście sporo też zależy od rodzaju i stanu bieżnika. Nie chciałem niczego wcześniej sugerować, ale takie gumy to chyba jednak lekka przesada. :bajer:



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob wrz 16, 2006 17:29

A jeszcze zapomnieliśmy dodać o koleinach po tirach ;) Też nieraz potrafi wyrwać kiere z rąk jak ktoś nie ma wspomy. Albo na parkingu bez wspomy!!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob wrz 16, 2006 17:48

Jak dobry bieżnik to się nie ślizga na wodzie a w spalaniu rużnica minimalna.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob wrz 16, 2006 18:20

Artur D. pisze:Oczywiście, że odczujesz. Szersza opona to wzrost oporów toczenia, więc i zużycie paliwa trochę się zwiększy. Różnica jest tym większa, im słabszy jest silnik. W Twoim przypadku (silnik 1.6) pewnie tragedii nie będzie, ale z pewnością zauważysz to przy tankowaniu. Niestety, ze względu na opory toczenia będziesz miał też troszkę słabsze przyśpieszenie. Za to będziesz mieć lepsze trzymanie, szczególnie na zakrętach i na suchej nawierzchni.
zgadzam się
Artur D. pisze:Ja osobiście trzymam się tego, co zaleca fabryka. Zwykle to taki "złoty środek".
w fabryce robią tak aby spalanie było jak najmniejsze( ew. koszt jak najniższy)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob wrz 16, 2006 19:53

pw524, to przyjmę do wiadomości :D
heheh nie żartuje dzięki wszystkim za pomoc i swoje wypowiedzi.
wiedziałem ze sie zwiekszy ale nie sądziłem ze bedzie to znaczący wzrost.
zobaczymy - zadecydowałem już wczesniejze takie założe - gdyż BBSy mam bardzo ładne i auto prezentuje sie całkowicie inaczej. to ze spalanie wzrośnie litry czy dwa litry to mi nie przeszkadze - bo chyba wiecej niż 2 litry nie wzrosnie co nie? :P
dzieki rozdaje punkty dla każdego! pozdrawiam!



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » sob wrz 16, 2006 20:12

kolega w mk3 ma 185/60/14 w zimie i sobie chwali... w lecie ma wlasnie bbsy 195/50/15... co roku to samo :) na poczatku sie zapomina i gdy chce ruszyc z miejsca na skreconych kolach to silnik gasnie :) nie wspomne juz o tym ze miniumum 2x w ciagu roku prostuje te bbsy (takie uroki wroclawia)


Obrazek

VALDI-LONGER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: pn maja 01, 2006 15:51
Lokalizacja: DOLNOSLASKIE-MILICZ
Kontakt:

Post autor: VALDI-LONGER » sob wrz 16, 2006 20:14

Witam. zgadzam sie z wiekszoscia wypowiedzi kolegow, ale ja mialem 165 i zalorzylem intre 7x15 i spalanie w ogole nie wzroslo. pozdrawiam


Moj gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=92143
oraz b4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3163013#3163013

greg

Post autor: greg » sob wrz 16, 2006 21:50

kawowy19, bedziesz zachwycony jeśli lubisz jeździć bardzo szybko po zakrętach - to co na mk3 na szerokich mogłem zrobić to mk4 na "normalnych"175 nie da rady :cry:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob wrz 16, 2006 22:26

Ja mam w SYNCRO fabrycznie 190 i na koleinach jest bardzo nieprzyjemnie, szarpie całym samochodem. Tu pytasz o zużycie paliwa, ale jest jeszcze inny efekt uboczny- poprzednie balony lepiej tłumiły nierówności drogi. Nie chodzi tu już o sam komfort, ale o zużycie elementów zawieszenia. Przygotuj się, że szybciej padną końcówki drążków, sworznie wahaczy, tuleje itp itd. Większe drgania są przenoszone na karoserię i jakieś plastiki mogą intensywniej niż dotąd skrzypieć, czy jakieś drobne wkręty, śrubki się luzować (np reflektory, elementy wnętrza). Niestety, drogi mamy takie jakie mamy :(
Artur D. pisze:ale takie gumy to chyba jednak lekka przesada. :bajer:
Może nie taka przesada, są samochody które mają 18" na 35 profil, ale na naszych drogach, zdrowsze dla samochodu (i tyłków pasażerów) są oponki o profilu 60 do 70. Jednak nie prezentują się ładnie i nei zapewniają takiego trzymania w zakrętach.
Wybór należy do każdego- co kto lubi :) Mnie się nie chce kombinować i mam fabryczne STALuFELGI :D, a w audi oryginalne aluski.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości