[mk2] Czy odpali bez chlodnicy ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt wrz 05, 2006 21:44

silent_rob pisze:nie powinien odpali bo nie ma sygnalu od czujnika termiczno czasowego ktory steruje wtrsykiwaczem rozruchowym , taka moze byc przyczyna
przestańcie wymyślać bez chłodnicy musie tez odpalać
tak jest i steruje wtryskiwaczem rozruchowym ale jest on na bloku silnika z
prawej strony patrząc z przodu po podniesieniu klapy silnika a nie na czy w
chłodnicy
napewno jest jakiś odpowiedzialny za ssanie,
ale nie w chłodnicy jak pisałem i nie trzeba tam w chłodnicy szukac przyczyny !
jak ci zapali po podłączeniu to odłącz ją i zobacz czy ponownie odpali ;-)

[ Dodano: Wto Wrz 05, 2006 21:45 ]
dziechu pisze:Wykrec czujnik z chlodnicy i podepnij - powinien odpalic.
o... kolejny szaman ... ;-) :satan:

prosze zapoznajcie się ze schematem elektrycznym mkII :-) wtedy możemy pogadać ... przy :kufel: :pub:
elektryka w nim jest dość prosta ...



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » śr wrz 06, 2006 07:59

ale jest on na bloku silnika z
prawej strony patrząc z przodu po podniesieniu klapy silnika a nie na czy w
chłodnicy
ale czujnik musi miec styk z plynem ktorego nie ma gdy jest chlodnica tu problem
moze na duzym gazie odpali :D wystarczy ze ten wtryskiwacz bedzie mial ten czujnik uszkodzony i juz qpa a wiec jesli nie bedzie plynu moze podawac jakies glupie odczyty :/


Obrazek

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr wrz 06, 2006 08:28

silent_rob pisze:ale czujnik musi miec styk z plynem ktorego nie ma gdy jest chlodnica tu problem
moze na duzym gazie odpali :D wystarczy ze ten wtryskiwacz bedzie mial ten czujnik uszkodzony i juz qpa a wiec jesli nie bedzie plynu moze podawac jakies glupie odczyty :/
ale on nie ma wogóle wwpływu na zapłon
na serio prześledźcie schemat albo "ręcznie instalację"
nie ma znaczenia czy na dużym gazie czy wogóle go nie dotykając odpalić musi nawet i bez czujnika
jeśli masz dostep do takiej jeżdzącej furki odkręć i zobacz że odpali bez problemu :bigok:

kolega który nie moze odpalić musi spradzić raz że zapłon drugie to czy dochodzi paliwo ...

co jeszcze dla celów testowych czy odpali bez chłodnicy zrobił bym coś takiego
zamiast chłodnicy kóra działa tylko wtedy gdy otworzy się przez termostat powiedzmy przy temp. ok 87 stopni C
duży obiego płynu chłodzniczego czyli wtedy zanim nie ma odpowiedniej temp. to tak jakby nie było chłodnicy czy nie :okej: :-)
to wziąbym dalej w tych celach testowych zamknął obieg wężem gumowym górę chłodnicy z dołem i "mamy sztuczną chłodnicę i obieg zamknięty"
i co nie odpali ? powienien ... :bigok:

[ Dodano: Sro Wrz 06, 2006 12:04 ]
silent_rob pisze:ale czujnik musi miec styk z plynem ktorego nie ma gdy jest chlodnica tu problem
co dodać można jeszcze po co mu "styk z płynem" jeśli temperatura płynu i zewnętrzna otoczenia byłaby w momencie rozruchu taka sama
wytłumaczysz sensownie ? :bajer:



marcinxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 23:05
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: marcinxp » czw wrz 14, 2006 12:16

Dolałem benzyny... Założyłem chodnice i gumowe przewody podpiłem kable i nadal nie odpala benzyna czy gaz dalej nie odpala ;(
Dzisiaj już prawie chodzili 2s ale zgasł jak by mu czegoś brakło...
Benzyna czy gaz dalej to samo
Jutro :
- wleje plyn chlodniczy do chlodnicy
- odkręcę świece sprawdzę czy benzyna dochodzi
- posprawdzam wszystkie przewody czy któryś nie jest uszkodzony
- wezmę ze sobą osobę która ma tez takiego golfa z ta wersja silnika i ma trochę pojęcia o mechanice

Byle odpalił...



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw wrz 14, 2006 19:01

marcinxp, problemów z odpaleniem dopatrywałbym się w układzie zapłonowym


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

golfiarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:19
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Post autor: golfiarz » czw wrz 14, 2006 22:06

Stary jak nie masz chlodnicy to na gazie nie odpalisz (na chwile pochodzi-potem gaz zamarznie:)). W 16V jest przepływomierz!!!!! Nie ma kompa!!!! sprawdz wszystkie kabelki bo na Pb musi odpalic.Chyba ze ktoras wtyczka sie wypiela:) :okej:

[ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 22:11 ]
Ja mialem w marcu explozje nagrzewnicy (podobna sprawa-brak chlodziwa). na benzynce normalnie odpalilem i musialem dojechac do domu (ok 15km). to wszystko bylo bez plynu w chlodnicy. Moim zdaniem to sprawa zaplonu lub mechanicznej usterki.poogladaj dobrze silnik, sprawdz wszystkie wtyczki itp....



mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » pt wrz 15, 2006 01:04

W K-Jetronik przyczyną napewno nie jest elektronika!!!

marcinxp zrób tak:
- naładuj porządnie akumulator
-przeczysć aparat zapłonowy, mimo że iskra jest, może być zaśniedziały lub przy uderzeniu wypadła węglowa elektroda
- doprowadz na "krótko" prąd z akumulatroa do wtryskiwacza rozruchowego tak aby go włączyć i bęzyna dostała się do kolektora dolotowego, obojętni jak podłączysz przewody.
MUSI ODPALIĆ, jesli nie sprubuj ponownie tylko więcej benzyny wpusć do kolektora.
Gdy już odpali, pochodzi.... to zgaś i odpal ponownie, jeśli nie zagada to ... przyczyną są nieszczelności w przewodzie dolotowym powietrza od filtra powietrza do przepustnicy. Te gumowe elementy lubią się rozszczelnić zwłaszcza w samochodach jezdzących na LPG. Te typy tak mają, przerabiałem temat wielokrotnie w swoim 1.8 PL. Powodzenia



marcinxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 23:05
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: marcinxp » czw wrz 28, 2006 19:18

Auto odpaliło :) okazało się ze pękło kolanko doprowadzające płyn do chłodnicy i silnik łapał lewe powietrze koszt wymiany 10 zl :D po wymianie na nowe silnik za pierwszym razem odpalił na dotyk :D
Jednak bez chłodnicy tez odpali wystarczy węże pozatykać żeby powietrze się niedostawało.
Zalałem chłodnice płynem wymieniłem kilka wężyków te stare nie wyglądały najpewniej. Teraz wszystko gra jak dawniej:D
Dzięki wszystkim za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości